fertitta

Lorenzo Fertitta podczas rozmowy z „Los Angeles Times” wypowiedział się na temat najlepszego ciężkiego na świecie, Brocka tfu…Fedora Emelianenki. Oto co powiedział:

” W obecnej chwili Fedor jest kompletnie nieistotny dla publiczności. Numery pvv jakie osiąga to 12 000, 30 000, teraz Affliction twierdzi że jego walka z Barnettem zdobędzie 100 000 wykupionych subskrypcji. My przeciętnie osiągamy 500 000 subskrypcji i oczekujemy miliona za UFC 100. „

Fertitta jest zainteresowany wyłącznie umową na sześć walk, pojedyncza walka Rosjanina w UFC nie wchodzi w grę:

„Fedor chce wykorzystać UFC żeby jego walka była istotna, a później odejść i zająć się swoimi sprawami. To nie jest nasz model biznesowy.”

Zdaniem Lorenzo potrzeba kilku walk żeby zbudować czyjeś nazwisko w MMA , sporcie który nadal zabiega o uwagę „dużych” mediów:

” Wydajemy więcej pieniędzy na marketing niż ktokolwiek kiedykolwiek wydał na Fedora. Jeśli podpiszemy z nim kontrakt, uczynimy go najbardziej rozpoznawalną twarzą MMA, ale chcemy mieć zwrot naszej inwestycji. Nie zatrudniłbyś Toma Brady’ego (gracz futbolu amerykańskiego- przyp. R.O.B.)  na jedną grę, czemu ja miałbym zatrudnić zawodnika na jedną walkę? ” – pyta retorycznie.

Lorenzo podczas UFC Fan Expo odpowiadał na pytania fanów i oto co powiedział na temat walk zawodników z tego samego teamu mających walczyć między sobą :

” Ostatecznie, jesteśmy tutaj żeby oglądać zawodników i walki. Jeśli zawodnicy trenujący razem nie będą chcieli ze sobą walczyć, będą musieli poszukać pracy gdzie indziej. Nie znosimy czegoś takiego „- stanowczo stwierdził właściciel UFC-  Tak to po prostu jest. Stawiasz się do walki. Jesteś zawodnikiem UFC i nie obchodzi mnie kim jest Twój przeciwnik, musisz walczyć „

Jeden z zawodników UFC, Jon Fitch po raz kolejny nieprzychylnie odniósł się do polityki swego pracodawcy:

” Trenujemy jako drużyna. Jeśli dwie osoby z naszej grupy miałyby walczyć ze sobą, kto będzie trenował z którym sparingpartnerem ? Kto bierze którego trenera ? Kto będzie korzystał z sali i o których godzinach ? To wszystko nie trzyma się kupy. Będziemy musieli rozdzielić naszą drużunę na pół i stworzyć dwa obozy aby taka walka mogła się odbyć. To nie jest tego warte. Pracowaliśmy bardzo ciężko przez ostatnie siedem, osiem lat żeby zbudować American Kickboxing Academy i nie zamierzamy tego teraz zaprzepaścić. „

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.