Podczas gali XTB KSW 119 w Radomiu doszło do ważnych pojedynków w kategorii półśredniej – Adam Masaev poddał Konrada Rusińskiego w pierwszej rundzie, a Tymoteusz Łopaczyk poddał Andrzeja Grzebyka w trzeciej odsłonie. Wszystkiemu przyglądał się mistrz tej wagi, Adrian Bartosiński, który bezpośrednio nie skomentował występu Masaeva, ale odniósł się do całej sytuacji po walce Łopaczyka.

Po walce Tymoteusza Łopaczyka krótki wpis na X’ie zamieścił Artur Ostaszewski, menedżer zawodnika, pytając przy okazji, czy Adrian Bartosiński oglądał pojedynek.

No nie wiem, czy Masaev bardziej nie zasłużył – odpowiedział drwiąco Adrian Bartosiński.

Wymownym GIF-em natomiast odpowiedział jednemu z kibiców mieszanych sztuk walki, który napisał, że Masaev „zrobiłby Bartosa”.

Adrian Bartosiński (MMA 19-1-0) jest niepokonany w kategorii półśredniej, gdzie pas zdobył w kwietniu 2023 roku, rozbijając w pierwszej rundzie Artura Szczepaniaka. Tytuł ten następnie pięciokrotnie obronił, wygrywając kolejno z Salahdine’em Parnasse’em, Igorem Michaliszynem, Andrzejem Grzebykiem, Muslimem Tulshaevem i Madarsem Fleminasem. Jedyną przegraną w zawodowym MMA „Bartos” poniósł w listopadzie 2024 roku, kiedy to został poddany balachą w drugiej rundzie przez Mameda Khalidova.

Adam Masaev (MMA 11-0-0) w zawodowym MMA zadebiutował w lutym 2019 roku. Od tamtej pory stoczył jedenaście pojedynków (według Sherdoga dwanaście), z których dziewięć wygrał przez poddanie. Przed dołączeniem do KSW walczył głównie pod szyldem ACA Young Eagles. W listopadzie 2025 roku stoczył pierwszą walkę w KSW, poddając duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie Macieja Kazieczkę. Teraz balachą odprawił w pierwszej odsłonie Konrada Rusińskiego.

Tymoteusz Łopaczyk (MMA 14-4-0) stoczył czwartą walkę w organizacji KSW. Zadebiutował w czerwcu 2024 roku, pokonując na punkty Briana Hooia. W kolejnym starciu rozbił uderzeniami w parterze w rundzie pierwszej Oskara Szczepaniaka. Po dwóch wygranych z rzędu przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Madarsem Fleminasem. Po pierwszej przegranej w KSW, udanie wrócił do klatki, wygrywając z Andrzejem Grzebykiem.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

16 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Patrosixxx
Patrosixxx

UFC
Heavyweight

18,715 komentarzy 36,055 polubień

Wiedzialem, że tak będzie. Łopaczyk łatwiejsza opcja.

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of JosueEstebanez
JosueEstebanez

PRIDE FC
Middleweight

6,968 komentarzy 16,568 polubień

Nie ma ujemnego rekordu w KSW to się nie nadaje :jarolaugh:

Odpowiedz 7 polubień

Avatar of Słaby
Słaby

ONE FC
Light Heavyweight

2,505 komentarzy 8,492 polubień

Ivan Djurdjević jakiś czas temu powiedział, że zbroję można doczyścić, bo to nie gacie, na których zostaje plama.

Odpowiedz 4 polubień

Avatar of roki900
roki900

KSW
Heavyweight

6,032 komentarzy 17,479 polubień

Wiedzialem, że tak będzie. Łopaczyk łatwiejsza opcja.

Nie ma ujemnego rekordu w KSW to się nie nadaje :jarolaugh:

Ale dzis brutalne ataki na @alww
Atakują ze wszystkich stron, krecik juz by wzywal Dzihadosa

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Siedem
Siedem

NoLife FC

33,539 komentarzy 82,228 polubień

Ale dzis brutalne ataki na @alww
Atakują ze wszystkich stron, krecik juz by wzywal Dzihadosa

Skończ farmazonic na temat potężnego Krecika.

Odpowiedz polub

Avatar of alww
alww

UFC
Middleweight

12,336 komentarzy 69,001 polubień

Ale dzis brutalne ataki na @alww
Atakują ze wszystkich stron, krecik juz by wzywal Dzihadosa

Na mnie? Chłopie ja nie jestem zawodnikiem KSW ani nie nazywam się Adrian :beczka:

Odpowiedz polub

Avatar of Komentator Internetu
Komentator Internetu

UFC
Strawweight

7,369 komentarzy 17,077 polubień

Masaev to niech stoczy chociaż dwie walki w tej samej kategorii to porozmawiamy.

Odpowiedz polub

Avatar of q.
q.

Maximum FC
Super Heavyweight

1,781 komentarzy 2,965 polubień

Powiem wam tak. Problem z KSW polega na tym, że gdy jakiś zawodnik wygra dwie walki, automatycznie staje się pretendentem i od razu dostaje walkę o pas. Zanim kibice zdążą zacząć postrzegać go jako realnego kandydata do tytułu, zanim w ogóle zapragną takiego pojedynku, federacja już go organizuje. Dzieje się to na długo przed szczytem zainteresowania.
Zarówno Masaev, jak i Łopaczyk byliby dobrymi kandydatami do walki o mistrzostwo, ale jeszcze nie teraz. Dajcie im dwie, trzy, kolejne walki, niech je wygrają, niech federacja oprze na nich promocję i niech kibice zaczną domagać się takiego starcia. Wtedy mamy gotowy main event.
Dziś jednak ani Tymek, ani ten Rusek nie wzbudzają większych emocji. Dla Wojka jest to łatwe rozwiązanie (się kurwa nie narobi), ale równie łatwo zmarnuje potencjał na ciekawą walkę wieczoru. Na walkę, którą kibice chcą zobaczyć.

Odpowiedz 4 polubień

click to expand...
p
p0l0lolo

BAMMA
Heavyweight

1,068 komentarzy 1,277 polubień

cyrk nowego mameda choduje

Odpowiedz polub

Avatar of tinc
tinc

BAMMA
Heavyweight

1,042 komentarzy 1,184 polubień

kawa będzie pita

Odpowiedz polub

Avatar of Zlatan
Zlatan

Bellator
Middleweight

4,555 komentarzy 3,851 polubień

Ale dzis brutalne ataki na @alww
Atakują ze wszystkich stron, krecik juz by wzywal Dzihadosa

Krecik to u Bartosa wzywa do pilnej wizyty na ceramice.

Odpowiedz 1 Like

Avatar of MirsadBektic
MirsadBektic

UFC
Featherweight

8,499 komentarzy 28,343 polubień

Ivan Djurdjević jakiś czas temu powiedział, że zbroję można doczyścić, bo to nie gacie, na których zostaje plama.

A później spuścił Stal Mielec z eklapy :korwinlaugh:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of SeanSugar
SeanSugar

Jungle Fight
Featherweight

245 komentarzy 465 polubień

Powiem wam tak. Problem z KSW polega na tym, że gdy jakiś zawodnik wygra dwie walki, automatycznie staje się pretendentem i od razu dostaje walkę o pas. Zanim kibice zdążą zacząć postrzegać go jako realnego kandydata do tytułu, zanim w ogóle zapragną takiego pojedynku, federacja już go organizuje. Dzieje się to na długo przed szczytem zainteresowania.
Zarówno Masaev, jak i Łopaczyk byliby dobrymi kandydatami do walki o mistrzostwo, ale jeszcze nie teraz. Dajcie im dwie, trzy, kolejne walki, niech je wygrają, niech federacja oprze na nich promocję i niech kibice zaczną domagać się takiego starcia. Wtedy mamy gotowy main event.
Dziś jednak ani Tymek, ani ten Rusek nie wzbudzają większych emocji. Dla Wojka jest to łatwe rozwiązanie (się kurwa nie narobi), ale równie łatwo zmarnuje potencjał na ciekawą walkę wieczoru. Na walkę, którą kibice chcą zobaczyć.

12 gal w roku a oni nie mają klarownego pretendenta we wszystkich wagach oprócz średniej, taki Vojcak teraz pewnie dostanie znowu ts po jednej wygranej, no ale zamiast tą ilość gal spożytkować lepiej to oglądamy co dwie gale bohaterów lokalnej publiczności pokroju Jacka „Siexy” Gaća

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of torpedo
torpedo

UFC
Lightweight

8,914 komentarzy 45,312 polubień

Nie mu tu logiki.

Skoro jest łatwy do zrobienia, to co za problem? Zarobi szybkie pieniądze w łatwy sposób.

O ambicjach niech nawet nie wyjeżdża-walczy w KRS1.

By miał ambicje, to dawno walczy z najlepszymi, a nie przebiera ogórki na tonącym statku.

Odpowiedz polub

Avatar of Fresh
Fresh

UFC
Lightweight

8,954 komentarzy 8,133 polubień

Powiem wam tak. Problem z KSW polega na tym, że gdy jakiś zawodnik wygra dwie walki, automatycznie staje się pretendentem i od razu dostaje walkę o pas. Zanim kibice zdążą zacząć postrzegać go jako realnego kandydata do tytułu, zanim w ogóle zapragną takiego pojedynku, federacja już go organizuje. Dzieje się to na długo przed szczytem zainteresowania.
Zarówno Masaev, jak i Łopaczyk byliby dobrymi kandydatami do walki o mistrzostwo, ale jeszcze nie teraz. Dajcie im dwie, trzy, kolejne walki, niech je wygrają, niech federacja oprze na nich promocję i niech kibice zaczną domagać się takiego starcia. Wtedy mamy gotowy main event.
Dziś jednak ani Tymek, ani ten Rusek nie wzbudzają większych emocji. Dla Wojka jest to łatwe rozwiązanie (się kurwa nie narobi), ale równie łatwo zmarnuje potencjał na ciekawą walkę wieczoru. Na walkę, którą kibice chcą zobaczyć.

wolę TS po 2 wygranych w KSW niż TS dla zawodnika debiutującego w organizacji.

Odpowiedz polub

click to expand...
Avatar of Alconnoisseur
Alconnoisseur

BAMMA
Flyweight

746 komentarzy 5,625 polubień

Ludzie, którzy skarżą się, że ktoś w KSW zostaje pretendentem po 2 wygranych chyba nie pamiętają już tych wszystkich sytuacji, kiedy pretendentem zostawało się od razu w 1 walce, albo kiedy pretendentem do pasa Materli, zostawało się po przegranej z Mamedem :beczka:.

Odpowiedz 2 polubień