Zaledwie tydzień po gali Superior Challenge 7, kolejna szwedzka federacja rozda trzy pasy mistrzowskie. Na sobotniej gali The Zone Fighting Championship 7: Unbreakable na szalę zostaną rzucone tytuły w kategoriach średniej, półśredniej i piórkowej.

W walce wieczoru o pas MW powalczą reprezentant gospodarzy Victor Cheng (MMA 6-1) oraz Francuz z Teamu Snake Eric Cebarec (MMA 8-4). Szwed Cheng to jedna z głównych postaci szwedzkiej organizacji, który swą debiutancką walkę w MMA stoczył właśnie na jednej z gal The Zone FC w 2008 roku. W ogóle pięć ze swoich siedmiu walk stoczył własnie dla tej federacji, ostatnią w lutym tego roku, gdzie pokonał reprezentanta szwajcarskiego Europe Top Team, Aboubacara Diaby’ego.

Natomiast Cebarec to podopieczny najlepszego francuskiego półciężkiego, Cyrille’a Diabate. W tym roku walczył już dwukrotnie i z obu pojedynków udało mu się wyjść z tarczą. Najpierw w styczniu na gali 100% Fight 4 pokonał Gary’ego Decorde, a następnie na duńskiej Fighter Gala 18 rozprawił się z zawodnikiem gospodarzy, Peterem Kirkegaardem. W ogóle Francuz dość często walczy na obczyźnie m.in. w Rosji, Niemczech, czy Anglii, gdzie w 2007 roku uległ znanemu z KSW Brazylijczykowi Antonio Mendesowi.

Drugą co do ważności walką tego wieczoru będzie kolejne starcie szwedzko-francuskie. O prymat w kategorii półśredniej powalczą. po stronie szwedzkiej, Besam Yousef (MMA 5-0), a po stronie francuskiej Jason Ponet (MMA 5-5). Niepokonany Yousef to następny po Chengu produkt szwedzkiej federacji, z tym że w przeciwieństwie do niego do tej pory wszystkie swoje walki stoczył w klatce The Zone FC. Jak widać póki co mu to służy, bo nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Jednak warto przy tym zauważyć, że nazwiska jego dotychczasowych rywali na kolana nie powalają.

Rywal Yousefa, Francuz Ponet w przeciwieństwie do Szweda doskonale wie co znaczy przegrać. Może bilans jego walk nie stawia go w roli faworyta w tym starciu, ale jak wiadomo rekordy nie walczą. Jednak fighter trójkolorowych w tej walce będzie miał przewagę doświadczenia, co może przechylić szalę zwycięstwa na jego korzyść.

Trzecim starciem o tytuł będzie pojedynek utalentowanego szwedzkiego piórkowego Martina Svenssona (MMA 7-2) ze znanym z KSW Szkotem Paulem Reedem (MMA 16-8-1). Svensson to kolejny zawodnik wypromowany przez włodarzy The Zone FC, choć w odróżnieniu od swoich wyżej wymienionych kolegów debiutował zagranicą, a dokładnie w leżącej nieopodal Danii. Jego bilans w klatce szwedzkiej organizacji to 4-1, a jedyną jak dotąd porażkę zanotował w ubiegłym roku w starciu z innym talentem kategorii do 66 kg., Brazylijczykiem Fernando Vieirą.

Po drugiej porażce na gali KSW, gdzie musiał uznać wyższość Artura Sowińskiego, Szkot Reed postanowił wrócić do swojej naturalnej kategorii wagowej i pod koniec lutego na ostatniej gali The Zone FC w drugiej rundzie rozbił Szweda Hamida Corassaniego, co dało mu szansę walki o pas. Czy ponad dwudziestowalkowe doświadczenie pomoże poskromić szwedzkiego młodziana przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Oprócz starć, w których stawką będzie pas mistrzowski zobaczymy znanego szwedzkiego ciężkiego Eddy’ego Bengtssona (MMA 3-2), który zmierzy się z Węgrem Istvanem Kalmarem (MMA 2-1). Bengtsson to również produkt The Zone FC, który po pierwszych trzech wygranych walkach na galach tej federacji postanowił spróbować swych sił na ziemi rosyjskiej, gdzie nastąpiło szybkie sprowadzenie na ziemię. Najpierw Alexei Oleinik zmusił Szweda do poddania walki po serii uderzeń, a w kolejnym starciu już w czterdziestej sekundzie walki padł jak rażony piorunem po wydawało się niegroźnym uderzeniu Aleksandra Emelianenki.

Rozpiska:

Data: 7 maja 2011
Miejsce: Lisebergshallen, Goeteborg, Szwecja
Transmisja:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza The Zone FC w wadze średniej
84 kg.: Victor Cheng (6-1) vs. Eric Cebarec (8-4)

Pozostałe:

Pojedynek o pas mistrza The Zone FC w wadze półśredniej
77 kg.: Besam Yousef (5-0) vs. Jason Ponet (5-5)

Pojedynek o pas mistrza The Zone FC w wadze piórkowej
66 kg.: Martin Svensson (7-2) vs. Paul Reed (16-8-1)

Open.: Eddy Bengtsson (3-2) vs. Istvan Kalmar (2-1)
84 kg.: Alexander Proder (2-2) vs. Alan Carlos (4-5)
67 kg.: Elina Nilsson (1-2) vs. Danielle West (3-1)
84 kg.: Tommy Blom (2-0) vs. Petras Dirgelas (1-1)
57 kg.: Hanna Sillen (3-1) vs. Kate Jackson (2-0)
70 kg.: Christopher Wassberg (2-1) vs. Kevin Donnelly (2-2)
66 kg.: Botan Tokay (1-0) vs. Martin Fouda Afana Bipouna (0-0)
84 kg.: Max Hederstrom (1-0) vs. Marcus Carnefjord (1-0)

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.