Po piątkowym incydencie na ważeniu, podczas którego Imran Abaev uderzył Emila Różewskiego, organizacja Absolute Championship Berkut zajęła zdecydowane stanowisko wobec niesportowego zachowania swojego zawodnika:

Takie karygodne zachowania niecodziennie zdarzają się w MMA, niemniej jednak kilkukrotnie w historii tego sportu byliśmy już świadkami, gdy zawodnicy dawali upust emocjom podczas oficjalnych ceremonii ważenia. Tutaj podczas ważenia przed galą ACB 22 w Sankt Petersburgu zawodnik Imran Abaev (MMA 3-1) spoliczkował polskiego półśredniego Emil Róża Różewski (MMA 6-1). Ubolewamy, że cała sytuacja miała miejsce właśnie podczas naszej imprezy i jest nam po prostu wstyd za ten chuligański wybryk.

Nadmienimy, iż za swoje skandaliczne zachowanie podczas ważenia zawodnik Imran Abaev zostanie dotkliwie ukarany! Jesteśmy przeciwni tego typu zachowaniom i czeczeński zawodnik poniesie konsekwencje w całej rozpiętości – zostaje wyrzucony z klubu Berkut, a organizacja Absolute Championship Berkut więcej nie skorzysta już z jego usług!

Relacja oraz wyniki z wczorajszej gali ACB 22

32 KOMENTARZE

 1. No i znowu ruscy i islmiści swoich lepiej traktują. Żaden Polak nie powinien dla nich walczyć!

  Ej zaraz…

 2. No i znowu ruscy i islmiści swoich lepiej traktują. Żaden Polak nie powinien dla nich walczyć!

  Ej zaraz…

  Ale ten wpis niby co mial wyszydzic? 😉

 3. Milion pincet wpisów z wczoraj.

  Nie widzialem nawet 10 wpisow, w ktorych byla mowa, ze Czeczen nie dostanie kary.

 4. Wyrzucenie z klubu i organizacji to naprawdę spora  kara. Na pewno bardziej go to zabolało jeżeli by dostał tylko jakiś procent mniej wypłaty

 5. A czemu nie dekapitacja? Przecież to chyba normalna kara w islamie za takie przewinienia.

  Ba, powinni go zdekapitować publicznie przed walką bo to skandal że go do walki dopuścili i Polak miał szansę nie zaprzepaścić okresu przygotowawczego.

 6. hahaha ! No nie powiem , organizacja ACB zyskała w moich oczach za udzielenie tak surowej niemniej jednak zasłużonej kary dla czeczena , nie widze jego dalszej kariery po tym jak zostanie wyrzucony z Berkutu i nie bedzie walczy w ACB , szkoda że Emil go nie pojechał wczoraj ale mimo to cieszy mnie obrót spraw 🙂 sprawiedliwości stało sie zadość 🙂

 7. Był już precedens. Wcześniej w tym roku usunęli z turnieju i wywalili z Berkutu (używając prawie identycznego słownictwa jak powyżej) gościa za bliżej nieokreślone "niesportowe zachowanie". Nie było sprecyzowane za co dokładnie, więc nie wiem, ale brzmiało tak, jakby byli bardzo zawstydzeni tym, co zrobił. To był niejaki Shamkhan Danaev, z którym miał walczyć w półfinale lekki Ali Bagov i ostatecznie w zastępstwie tego właśnie gościa pojechał na turniej Kuba Kowalewicz.

 8. zapewne gdyby nie spory odzew Polskich i zagranicznych (ruskich) fanów cała akcja rozeszła by sie po kościach, a tak musieli jakoś wyjść z twarzą.

 9. I tak trzeba robić. Jak koleś ma nasrane w głowie, to niech lepiej zaszyje się gdzieś w buszu, tam jest jego miejsce.

 10. Nie sądziłem, że tak srogo go pokarają no ale brawa dla nich. Chcesz być poważną organizacją to takie cyrki na ważeniu trzeba wykluczać i karać tak by następne takie występki nie miały miejsca.

 11. ACB konsekwentnie buduje konkretną markę na scenie mma, niezaniedbująca poziomu sportowego i wizerunku federacji. Oby tak dalej

 12. Był już precedens. Wcześniej w tym roku usunęli z turnieju i wywalili z Berkutu (używając prawie identycznego słownictwa jak powyżej) gościa za bliżej nieokreślone "niesportowe zachowanie". Nie było sprecyzowane za co dokładnie, więc nie wiem, ale brzmiało tak, jakby byli bardzo zawstydzeni tym, co zrobił. To był niejaki Shamkhan Danaev, z którym miał walczyć w półfinale lekki Ali Bagov i ostatecznie w zastępstwie tego właśnie gościa pojechał na turniej Kuba Kowalewicz.

  @Tjo może Ty jako nasza cohonesowa wschodnia wtyczka znasz historię tego Danaeva i powiesz o co dokładnie chodziło?

  Bo napisałeś swojego czasu: Shamkhan Danaev za sprawą swojego nagannego podejścia do reżimu treningowego oraz złamania statutu klubowego został usunięty z klubu Berkut i jednocześnie wykreślony przez organizatorów z karty walk wydarzenia w Kaliningradzie.

 13. Detektywie kaczy, a jesli  to wszystko bylo ustawione i brodaty tera bedzie zgarniac nie mniejsza kase za porno na drzewach lisciastych? 😉   dobra decyzja ze strony organicacji, z przytupem!

 14. @Tjo może Ty jako nasza cohonesowa wschodnia wtyczka znasz historię tego Danaeva i powiesz o co dokładnie chodziło?

  Bo napisałeś swojego czasu: Shamkhan Danaev za sprawą swojego nagannego podejścia do reżimu treningowego oraz złamania statutu klubowego został usunięty z klubu Berkut i jednocześnie wykreślony przez organizatorów z karty walk wydarzenia w Kaliningradzie.

  Po części sam już sobie odpowiedziałeś 🙂 Shamkhan Danaev i Rasul Albaskhanov zostali wtedy usunięci z klubu Berkut i organizacja ACB zerwała z nimi umowy. Chodziło o to, że na ostatnią chwilę rezygnowali z zakontraktowanych pojedynków – burzyli tym samym kartę walk, a ich podejście do treningów było "niepoważne". Nie trenowali jak należy, absencja na treningach. Takim zachowaniem uderzali w "ducha" klubu.

 15. Po tym opisie po prostu zastanawiałem się, czy nie ma czegoś ukrytego między wierszami, np. zrobili jakąś burdę po pijaku albo może coś takiego 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.