Dricus Du Plessis

Zdaniem byłego mistrza kategorii średniej UFC, Roberta Whittakera, rezultat pojedynku pomiędzy Seanem Stricklandem a Dricusem Du Plessisem nie jest kontrowersyjny. Du Plessis wygrał, ponieważ był bardziej głodny zwycięstwa i więcej w tej walce pokazał.

Dricus Du Plessis zdobył pas mistrzowski dywizji średniej w ubiegły weekend na gali UFC 297, kiedy werdyktem sędziów pokonał Seana Stricklanda. Choć co do decyzji sędziowskiej były pewne zastrzeżenia, m.in. sam Dana White przyznał, że tę walkę ocenił 3-2 dla Stricklanda, Robert Whittaker nie może zrozumieć powstałych kontrowersji. On sam na konto Stricklanda zaliczył jedynie rundę pierwszą:

Nie wiem co w tym było tak kontrowersyjnego. Widziałem wypowiedzi wielu fighterów, a nawet samego Dany White’a, mówiącego, że jego zdaniem [Du Plessis] nie wygrał tej walki. Moim zdaniem wygrał. Nie lubię mącić, ale powiem tak: gratulacje dla Dricusa, bo on bardziej tego pragnął. […] Mówiłem wam, że jest dużym, silnym gościem i bardzo dziwnie jest z nim walczyć.

Jedną z jego cech jest to, że powraca na tarczy. Nie poddaje się. Prędzej opuści oktagon na noszach i dokładnie to zrobił. Dokładnie to pokazał. Z mojej strony gratuluję nowemu mistrzowi, bo bardziej tego chciał.

Rozpoczął się zatem okres panowania Dricusa Du Plessisa na tronie dywizji średniej UFC. Na ten moment głównymi kandydatami do walki w pierwszej obronie mistrzowskiego tytułu Du Plessisa są dwaj byli mistrzowie – Sean Strickland, który nawołuje o okazję do rewanżu oraz Israel Adesanya, z którym z kolei Dricus miał już raz mierzyć się w przeszłości.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

2,999 komentarzy 3,075 polubień

Zdaniem byłego mistrza kategorii średniej UFC, Roberta Whittakera, rezultat pojedynku pomiędzy Seanem Stricklandem a Dricusem Du Plessisem nie jest kontrowersyjny. Du Plessis wygrał, ponieważ był bardziej głodny zwycięstwa i więcej w tej walce pokazał. Dricus Du Plessis zdobył pas mistrzowski dywizji średniej w ubiegły weekend na gali UFC 297, kiedy werdyktem sędziów pokonał Seana Stricklanda. […]

Odpowiedz polub

click to expand...