Mimo wygranej na UFC 243, Dhiego Lima postanowił, że złoży protest dotyczący werdyktu w swojej walce z Lukiem Jumeau. Przypomnijmy – Brazylijczyk wygrał przez niejednogłośną decyzję sędziów. Wierzy on jednak, że decyzja powinna być jednogłośna i właśnie dlatego spróbuje zmienić ostateczny werdykt tego starcia, o czym dał znać menadżer zawodnika.

Mimo, że Dhiego wygrał, zdecydowaliśmy, że złożymy protest dotyczący tej decyzji. Chcemy, aby werdykt został zmieniony z decyzji niejednogłośnej na jednogłośną, dla zasady. Jesteśmy szczęśliwi z jego wygranej, ale zastanawiamy się jak jeden sędzia mógł punktować walkę dla Jumeau. Szacunek dla Jumeau – walczył dobrze, ale niejednogłośna decyzja sędziowska nie odzwierciedla przebiegu tej walki.

Kolejny raz pokazuje to braki w sędziowaniu w MMA. Pojawia się pytanie – kim są ci ludzie? Jakie mają doświadczenie? Jak mogą być na tak ważnej pozycji i decydować o karierze ciężko pracujących zawodników MMA?

Dla Limy była to trzecia wygrana z rzędu. Po dwóch przegranych w UFC Brazylijczyk zaczął radzić sobie dużo lepiej w oktagonie największej organizacji MMA na świecie.

14 KOMENTARZE

  1. Fajnie jakby komisja się przychyliła do jego prośby i zmieniała wynik na jednogłośną decyzję, ale dla rywala. I chuj, niech świat płonie :awesome:

  2. A według mnie bardzo dobrze , trzeba karcić takie rzeczy i zwalniać takich debili , a nie przymykać oko

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.