Jiri Prochazka vs. Alex Pereira

Daniel Cormier odniósł się do walki wieczoru nadchodzącej już jutro gali UFC 295Jiri Prochazka vs. Alex Pereira. Zdaniem DC, potężny wpływ na wynik tego starcia ma niemal półtoraroczna przerwa Prochazki od występów w oktagonie.

Jiri Prochazka, łącznie ze swoim debiutem w lipcu 2020 roku, zaliczył w UFC jedynie trzy walki. Walczył raz na rok aż do roku 2022, kiedy zdobył pas mistrzowski wagi półciężkiej. W trakcie przygotowań do pierwszej obrony swojego tytułu, doznał bardzo poważnej kontuzji barku, która wyeliminowała go z gry na długie miesiące.

Cormier uważa, że najdłuższa, bo niemal półtoraroczna przerwa (od czerwca 2022 roku aż do teraz) w występach w oktagonie, będzie sporą kulą u nogi Czecha w walce z „Poatanem”. Podziwia jednak osiągnięcia, jakich Prochazka dokonał w tak krótkim czasie:

Nie jest w UFC zbyt długo, więc dojście do walki mistrzowskiej i zdobycie pasa w tak krótkim czasie pokazuje, jak wyjątkowym jest talentem. Ale – biorąc pod uwagę sposób, w jaki wygrywał oraz jego frekwencję w oktagonie – to właśnie konsekwentność pomogła mu dotrzeć do mistrzowskiego pasa UFC.

Myślę, że ta przerwa mu zaszkodzi. Ale dla Jiriego to i tak wielkie koło ratunkowe, bo miał pauzować przez kolejne cztery miesiące, 18 miesięcy w sumie. Kontuzji doznał w tamtym roku. Gość jest z powrotem w 15 miesięcy. Mówili, że po 18 miesiącach ledwo będzie mógł wznawiać treningi. A więc – wrócił i walczy o pas, ale uważam, że ta rdza, którą pokrył się przez ten czas, będzie miała wpływ na rezultat walki, szczególnie w początkowych fazach.

Alex Pereira był bardzo aktywny.

Rzeczywiście, „Poatan” zadebiutował w UFC ponad rok po Prochazce, a zdołał już zgromadzić sześć walk, w tym dwie mistrzowskie. Odkąd Czech odbył swoją ostatnią walkę w czerwcu 2022 roku, Pereira zdążył znokautować Seana Stricklanda i Israela Adesanyę, zostając mistrzem wagi średniej, następnie ulec Adesanyi w rewanżu, zmienić kategorię wagową na półciężką i pokonać Jana Błachowicza końcem lipca 2023 roku. Kwestią czasu pozostaje, czy długi okres pauzowania wpłynie na Jiriego Prochazkę i czy Alex Pereira zostanie podwójnym mistrzem UFC – podobnie, jak osiągnął to w swojej kickboxerskiej karierze, walcząc w GLORY.

UFC 295: Prochazka vs. Pereira odbędzie się już w jutro, w sobotę 11 listopada w słynnym Madison Square Garden w Nowym Jorku. Karta ruszy o północy, a głównych pięć walk wieczoru wystartuje od godziny 4:00 polskiego czasu w nocy z soboty na niedzielę.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.