Stipe Miocic jasno dał do zrozumienia, że nie zamierza stoczyć kolejnej walki w UFC w trakcie wybuchu pandemii koronawirusua ponieważ skupia się obecnie na pracy strażaka i  pomaganiu ludziom. Mistrz wagi ciężkiej dodał również, że z powodu blokady miasta nie ma odpowiednich warunków do treningu na trzecią walkę z Cormierem.

Na te deklaracje zareagował prezydent organizacji UFC który nie zgadza się ze słowami Miocica i dodaje, że zawodnik powinien odpowiednio wykorzystać czas i szanse jakie pojawiają się w jego zawodowej karierze:

„Widziałem ostatnio wywiad ze Stipe, w którym powiedział:„ Na świecie dzieją się teraz ważniejsze rzeczy, walki będzie zawsze można stoczyć później”. To nieprawda”, powiedział White w podcaście UFC Unfiltered. „Biznes walk nie będzie tutaj wiecznie. Gdy jesteś profesjonalnym sportowcem, twój czas jest bardzo krótki. Mam więc nadzieję, że wkrótce uda nam się doprowadzić do ponownej walki Stipe z Cormierem i rozkręcić dywizję wagi ciężkiej.”

Cormier który zapowiedział już, że trzecia walka z Miocicem będzie ostatnią w jego karierze, w przeciwieństwie do prezydenta UFC zdaje się rozumieć sytuację swojego przeciwnika. W jednym z ostatnich wywiadów „DC” powiedział nawet, że świat bardziej potrzebuje Stipe w roli strażaka niż zawodnika:

Słyszałem, że Stipe powiedział, iż nie myśli teraz o walce. On jest jedną z tych osób, które dziś próbują ratować ludzkie życia i ani ja, ani UFC nie są teraz tym, co powinno go zajmować. Teraz wszyscy ludzie z Cleveland potrzebują pomocy Stipe, który jest strażakiem, a nie Stipe, który jest mistrzem wagi ciężkiej.

Opóźnienie dokończenia trylogii wynikało z kontuzji oka i operacji jaką przeszedł Stipe Miocic po szkodach wyrządzonych w rewanżowej walce z Danielem Cormierem na gali UFC 241 w sierpniu zeszłego roku. Miocic został dopuszczony do treningu na początku tego roku, ale w momencie wybuchu pandemii zdecydował się zrezygnować ze startów w MMA do czasu kiedy będzie mógł powrócić do normalnego trybu treningowego w stanie Ohio który nadal jest pod blokadą gubernatora.

Dana White dodał również, że możliwe jest pozbawienie mistrzowskiego pasa Miocica gdyby sytuacja z powrotem do MMA się przeciągała. W rozmowie z Barstool Sports prezydent UFC powiedział, że nie sądzi abyśmy zobaczymy walkę o tymczasowy pas wagi ciężkiej:

„Nie sądzę. Myślę, że zobaczymy walkę o prawowite mistrzostwo. Słuchaj, walki dzieją się teraz. Albo chcesz walczyć, albo nie.”

Zapytany, czy w tych okolicznościach jeśli mistrz wagi ciężkiej nie będzie chciał walczyć to może zostać pozbawiony tytułu, White odpowiedział „jest to możliwe”.

 

Zobacz również:

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.