Zdjęcie dnia a na nim aktualny mistrz wagi ciężkiej UFC, Stipe Miocic na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa.

Stipe Miocic zapytany tydzień temu przez Megan Olivii o szansę na doprowadzenie do trzeciego starcia z Danielem Cormierem odpowiedział, że do walki może dojść latem, ale dodał, że na razie nie myśl o tym bo chce skupić się na pracy strażaka i pomaganiu lokalnej społeczności w walce z koronawirusem:

Martwię się teraz o gaszenie pożarów, martwię się o pracę ratowników medycznych. Muszę się teraz zająć swoją pracą, to jest teraz ważne. Teraz jest tak wiele osób potrzebujących pomocy.

„Najtwardszy człowiek świata” zdjęcie w stroju strażaka podpisał słowami:

Covid-19, Mam zamiar cię znokautować!

Stipe Miocic pracę w straży pożarnej w rodzinnym Cleveland rozpoczął w 2010 roku po 18 miesiącach specjalnej szkoły i dodatkowych ośmiu tygodniach szkolenia. Mistrz UFC przez całą swoją zawodową karierę w MMA pracował w straży pożarnej w niepełnym wymiarze godzin, przynajmniej przez 12 godzin tygodniowo. Do jego zadań poza gaszeniem pożarów, należy również pomoc w reanimacji osób które straciły przytomność.

Jego głównym zadaniem, według szefa straży pożarnej w Cleveland, Kena Papesha jest praca ratownika medycznego. Kiedy tego nie robi, pomaga upewnić się, że sprzęt działa poprawnie i w razie potrzeby jest gotowy do pracy. Papesh który współpracował z Miocicem przez ostatnie 10 lat, wyróżnił jedną historię ze wspólnej pracy z mistrzem UFC:

„Niecały rok od rozpoczęcia pracy w roli strażaka, Miocic odpowiedział na wezwanie do  kobiety skarżącej się na bóle w klatce piersiowej. On i inny strażak odwiedzili ją w pracy, aby sprawdzić sytuację. Kiedy dotarli do biura kobieta powiedziała, że czuje się już lepiej i nie potrzebuje jechać do szpitala. Miocic nie zgodził się z nią i przekonał aby na wszelki wypadek przeszła badanie i sprawdziła czy na pewno wszystko jest w porządku. 

Kiedy weszli razem do karetki, Miocic zauważył, że u kobiety doszło do zatrzymania akcji serca. Mistrz UFC wykonał na niej zabieg resuscytacji krążeniowo-oddechowej po czym za pomocą defibrylatora przywrócił prawidłowy rytm pracy serca. Kobieta po dojechaniu do szpitala przeszła operacja na otwartym sercu ale dzięki interwencji Miocica była w stanie opuścić szpital w pełni zdrowia fizycznego i psychicznego”

Zobacz również:

 

 

 

3 KOMENTARZE

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.