Dan Hooker

Wychodzący z kontuzji Dan Hooker zaczyna na poważnie myśleć o swojej następnej walce w UFC. Nowozelandczyk za cel obiera czerwcową galę UFC 303, a przeciwników szuka wśród tych, których wszyscy inni unikają.

Dan Hooker miał zmierzyć się z Bobbym Greenem 2 grudnia ubiegłego roku, jednak końcem listopada złamał rękę w tym samym miejscu, co już raz wcześniej. Odnowiona kontuzja wysłała go na „przymusowe wakacje”, z których wrócił głodny powrotu do oktagonu:

Mam na oku czerwiec, czerwcowy International Fight Week. Dobrze było mieć tyle czasu, aby odpocząć, szczególnie na tym etapie kariery. Przerwa zdecydowanie mnie spowolniła, ale to trochę jak przymusowe wakacje, więc jestem po prostu podekscytowany, żeby wrócić.

Pomiędzy dziś a czerwcem wciąż jest w dywizji lekkiej parę dużych walk do rozegrania. Myślę, że w dywizji będzie spory ruch i – jak zwykle – trzeba próbować zestawić walkę z najlepszym możliwym gościem na czerwiec. Ktoś chce się bić? Jestem za.

Miesiąc temu Dan Hooker do walki wyzwał Beneila Dariusha, któremu zaproponował prawdziwy test bojowy. Teraz do listy potencjalnych oponentów dopisał także Rafaela Fizieva i Renato Moicano:

Patrzę na rankingi i myślę: „Z kim nikt nie chce walczyć?”. Myślę, że z Fizievem. Nie sądzę, że ktoś się szczególnie garnie, żeby walczyć z Fizievem. Więc kto jest prawdopodobnie na tyle głupi, żeby zgłosić się do tej walki? Tutaj, ja!

Ale jest wiele ekscytujących walk na horyzoncie. Moicano właśnie odnotował spory triumf. Myślę, że dostałbym z nim walkę bez problemu i byłbym z tego zadowolony. To ciekawa walka. Zdecydowanie ma we mnie swojego fana po tych paru ostatnich wywiadach w oktagonie po walce.

Po serii dwóch porażek na przełomie 2021 i 2022 roku (z Islamem Makhachevem i Arnoldem Allenem), Dan Hooker jedzie obecnie na fali dwóch zwycięstw z rzędu. Ostatnio triumfował nad Jalinem Turnerem w lipcu na UFC 290 – za tę walkę panowie otrzymali bonus finansowy Fight of the Night.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of Quairon
Quairon

Legacy FC
Bantamweight

1,856 komentarzy 3,966 polubień

"Więc kto jest prawdopodobnie na tyle głupi, żeby zgłosić się do tej walki? Tutaj, ja!" W punkt :jjsmile: z Moicano też by była fajna walka, kibicem nie jestem ale emocji może jeszcze trochę dostarczyć ::snoopd::

Odpowiedz 1 Like