henderson

Pomimo niefortunnej porażki na wczorajszej gali UFC on FOX 14: Gustaffson vs. Johnson, Dan Henderson (MMA 30-12) nie rozważa zakończenia kariery.

Już w pierwszej rundzie „Hendo” ucierpiał w wyniku ciosów Gegarda Mousasiego (MMA 38-5-2), a upadając na matę uderzył głową o ścianę klatki. Holender kontynuował ofensywę, co zmusiło sędziego walki, Leona Robertsa, do decyzji o jej przedwczesnym zakończeniu. Wywołało to spore kontrowersje, gdyż o ile Henderson znajdował się w tarapatach to widać było iż istniała możliwość podjęcia przez niego kontrofensywy.

Henderson przegrał pięć z sześciu ostatnich walk. Dwukrotnie był nokautowany. W wywiadzie dla stacji FOX Sports 1 Dan powiedział, że jeszcze zawalczy, by dodać:

Chce walczyć nawet teraz.

“Hendo” przyznał, że po uderzeniu Mousasiego stracił wyraźność widzenia. Bojąc się, że doszło do rozcięcia skóry, które mogłoby być powodem zatrzymania walki ruszył na Mousasiego i nadział się na kolejny cios, który posłał go na deski i spowodował uderzenie głową o ścianę klatki. Gerard zadawał kolejne ciosy, przez co Roberts musiał interweniować. Henderson utrzymuje, że ani na chwilę nie stracił przytomności:

Byłem cały czas przytomny. Zamierzałem chwycić go za jedną z nóg. Czułem, że jestem w dobrej pozycji by podjąć próbę obalenia.

Po ogłoszeniu decyzji Dan wdał się w sprzeczkę z Robertsem, twierdząc iż walka powinna być kontynuowana. Szef UFC, Dana White, za pośrednictwem portalu twitter poparł decyzję arbitra.

Pobyt Hendersona w Sztokholmie przedłuży się o jeden dzień, gdyż nacięcie nad okiem wymaga zaszycia. Da to mu czas nad rozważeniem swej zawodniczej przyszłości:

Nigdy wcześniej nie doznałem tego typu urazu. Rzadko kiedy zdarzały mnie się rozcięcia skóry w okolicach oczu. Zapewne zagoi się to tak, jak każda inna rana wymagająca szycia. Poza tym czuje się całkiem dobrze.

W czasie konferencji mającej miejsce po zakończeniu gali Henderson został zapytany, czy obawia się perspektywy nabawienia się urazu mózgu. Zawodnik zaprzeczył:

Nie, dziś czułem się cały czas świetnie. To odosobniony przypadek. Jestem ostrożny w trakcie treningów i cały czas na siebie uważam. Czuje się teraz dobrze. Dzisiaj to był po prostu nieszczęśliwy wypadek. Czuje się dobrze i w pełni sił.

Kariera Hendersona rozpoczęła się w 1997 roku i w jej trakcie zdążył on walczyć z zawodnikami z różnych kategorii wagowych. Przez ostatnie cztery lata walczyl w wadze półciężkiej. Raz nawet zawalczył w wadze ciężkiej z samym Fedorem Emelianenką (MMA 34-4, 1 NC). Najprawdopodobniej Henderson pozostanie przy wadze średniej.

Dla mnie to nie ma znaczenia. Czuje się teraz dobrze. Moje ciało jest w świetnej formie. Wcześniej też czułem się dobrze. Dziś po prostu przytrafił mi się nieszczęśliwy wypadek, to wszystko. Redukcja wagi przeszła w miarę sprawnie. Z resztą, moja naturalna waga jest niewielka. Miałem już dość mocowania się z tymi wszystkimi dużymi kolesiami.

Jedynym, co mąciło dobry nastrój Hendersona było to, ze nie dostał szansy na kontratak.

Wszyscy widzieliście, co się stało. Poczułem się tak jakby pozbawiono mnie szansy dalszej walki. Szkoda, że musiało dojść do tak niefortunnego zdarzenia.

92 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 6. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 7. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 8. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 9. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 10. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 11. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 12. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 13. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 14. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 15. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 16. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 17. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 18. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 19. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 20. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 21. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 22. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 28. Dziwnie to wyglądało, ale to już efekt rozbicia. Swoje przyjął. O tym że nie myśli o emeryturze mówił już przed walką, tak więc zobaczymy co jest wstanie pokazać.

  Chętnie zobaczyłbym go z Błachowiczem. A co, niech się Janek wypromuje w UFC.

 29. Jakby to powiedział Rogan – brain is a motherfucker man it doesn't heal up!

 30. Stracił twardy łeb, dynamikę, pewnie że zawsze jest fajnie zobaczyć go w oktagonie, ale…
  [​IMG]

 31. Powinien być imo w galerii sław, już czas, mam nadzieję, że nie zostawi go ufc samopas albo się gdzieś przyda w jakimś gymie

 32. Kogo mu dać jak ze wszystkimi ostatnio przegrywa. Ktoś przeciętny na odbudowanie.

 33. Hendersona jest po prostu za twardy, taki charakter ze nigdy się nie wycofa… Zresztą jego porażki to nie były takie żenujące wpadki jak ostatnie walki np. Liddela.. Spokocinie może jeszcze powalczyć i zakończyć karierę wygranymi walkami , tylko niech zapomni o Czołówce.
  Fizycznie jest coraz słabiej słabiej, kondycyjnie średnio średnio, uderzenie pozostało ale prędkość juz nie nie. Mimo wszystko zestawienie go z jakimś te Huna, albo marquartem itd może dać wyrównane starcie jako me mniejszej gali.
  Rozsądnie byłoby skonczyć, ale wierzę że ma zdrowie jeszcze na kilka bomb.

 34. Praktycznie 6 porażek z rzędu, bo do czasu zgaszenia Shoguna jednym strzałem zbierał jak manekin i był bliski KO.

 35. Jak Anderson przegra Nickiem to starcie z Hendo będzie idealne na pożegnanie dla obu

 36. Karierę Hendo zakończył Vitor. Od czasu tamtej porażki Dan wygląda słabo.

 37. baxx

  Karierę Hendo zakończył Vitor. Od czasu tamtej porażki Dan wygląda słabo.

  Coś w tym jest…wcześniej Dana nie szło znokautować nawet, gdy leżał pełne 5 rund na plecach i zbierał wszystko, miał bazaltowy łeb, nawet zachwiać nim nikt nie potrafił. A od czasu tego pierwszego KO są już kolejne i w prawie każdej walce Dan jest w którymś momencie zamroczony…niestety chyba nikt nie jest niezniszczalny wiecznie

 38. Każda szczęka kruszeje. Czas na Hendo przyszedł już dawno temu, ale jeszcze tego nie zauważył. Syndrom Ortiza dotyka coraz większą ilość weteranów 🙁

 39. Powinien udać się na emeryturę, szkoda resztek zdrowia. Mówi, że świetnie się czuje ale tego nie widać w walkach.

 40. Hendo mówi, ze jego ciało czuje sie swietnie. Ciało to jedno, odpornośc na ciosy – drugie.

  Dawno nie widziałem emocjonującej walki w jego wykonaniu. Moim zdaniem powinien odejść.

 41. Hendo ma już 45 lat a rzucają go na pożacie ludziom z samej góry rankingów, więc co tu się dziwić?

  Jak dla mnie nie powinien kończyć kariery ale niech obija ludzi trochę słabszych niż czołówka bo wygląda to tak jakby chcieli jeszcze z niego mistrza zrobić – Machida, Evans, Cormier, Belfort, Mousasi…. przecież to ścisły TOP.

  Ja bym go widział z kimś mocnym ale z poza pierwszej dziesiątki, jego walki nadal emocjonują więc war Hendo!

 42. Walczył w ostatnich latach ze ścisłą czołówką do której już nie należy. Jednak nadal może dawać dobre walki i wygrywać z dobrymi zawodnikami, chociażby Munozem czy Leitsem. Z Kennedym czy Rockholdem też nie stawiałbym go na przegranej pozycji. A może nawet byłby wstanie jeszcze znaleźć receptę na nonszalancje Romero Palacio? War Henderson

 43. Rockhold to top 5 średniej jest ,by zrobił z Hendo co chciał, Romero zapasami by go zajechał a nawet stójką

 44. Na zdjęciu które daliscie wygląda tak, jakbyście sugerowali, że jednak powinien zacząć myśleć o emeryturze 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.