Conor McGregor przeprasza

Fatalna postawa Conora McGregora stała się ostatnio tematem numer jeden w mediach sportowych. Były mistrz, w przeszłości symultanicznie dzierżący dwa pasy (kat. lekkiej i piórkowej), popisał się agresją w dublińskim pubie, atakując starszego mężczyznę przy barze, tylko dlatego, że ten nie chciał z nim się napić i obraził jego trunek: whiskey Proper Twelve. Akcja ta spotkała się z tak wielką krytyką, że Conor postanowił porozmawiać o tym z dziennikarzem ESPN Arielem Helwanim.

W rzeczywistości, to co stało się tamtego dnia, nie ma znaczenia. Zachowałem się źle. Tamten mężczyzna zasługiwał na to, by po prostu cieszyć się czasem spędzonym w pubie, bez całego tego zamieszania, którego doświadczył. Postąpiłem źle i teraz muszę przyjąć za to odpowiedzialność.

McGregor wspomniał, że nie jest tego typu osobą i takie zachowanie jakie zaprezentował wtedy w pubie nie jest zachowaniem, za które chce, by ludzie go zapamiętali, zwłaszcza ci, którzy go wspierali przez całą karierę.

Jestem to winien mojej mamie, mojemu tacie i mojej rodzinie. Jestem winny to moim ludziom, którzy nauczali mnie sztuk walki. Ta osoba wtedy to nie byłem ja. Nie po to trenowałem sztuki i sporty walki. Powodem dla którego w to wszedłem, była chęć obrony przed takimi właśnie scenariuszami. Tego typu zachowanie jest dla mnie jak sztylet w serce. Przyszedłem tutaj by się przyznać do tego, przyjąć konsekwencje oraz pójść naprzód.

Conor McGregor pomimo załatwienia polubownie sprawy z poszkodowanym, z którym potajemnie spotkał się w taksówce, może mieć nieprzyjemności związane z wymiarem sprawiedliwości bo sprawa cały czas jest w toku postępowania. Dodatkowo ciążą na nim inne występki jak np. ten z marca, kiedy to wydarł telefon z rąk fana i roztrzaskał go butem, a resztki z urządzenia schował do kieszeni.

Cokolwiek mnie czeka, stawię temu czoła. Cokolwiek się ze mną stanie, zasługuję na to. Zmierzę się z tym i stanę konsekwencjom naprzeciw. Nie będę się uchylał od odpowiedzialności. Postępowałem źle. Zachowałem się kompletnie nieodpowiedzialnie, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę moją pozycję.

Jeśli chodzi o sprawę w Miami z telefonem to muszę przestać łapać się na przynęty. Ludzie często zastawiają na mnie sidła, starając się złapać mnie na coś. A ja jestem rybą czy wielorybem? Muszę być opanowany, odnaleźć swoje ZEN. Muszę świecić przykładem. Tak wielu ludzi patrzy na mnie. Jak mogłem się zachować w ten sposób?

Conor McGregor przeprasza za swoje zachowanie

Zachowanie McGregora krytykowali wszyscy. Od Prezydenta UFC, przez fanów, aż do kolegów po fachu.

Zasługuję na to by wypominano mi moje zachowanie. Jest po prostu nieakceptowalne. Nie ma na to wymówki. Czasami wydaje mi się, że podpalam się i dolewam do tego ognia oliwy. Jestem w pozycji, w której niewielu zawodników się znajduje. Mogę być bogaty i rozpuszczony, tracąc wszystko i zostawiając po sobie ruinę albo mogę zrobić porządek ze swoją głową i zrobić coś co będzie z pożytkiem i dla moich prawnuków. Mam niesamowitą okazję ku temu i jeśli zawiodę, cały mój sukces, wszystko czego dokonałem, będzie niczym.

Muszę to naprawić. Nie mogę dalej podążać tą ścieżką. Tą wytartą ścieżką schematu rozpuszczonego zawodnika, który osiągnął wszystko. Muszę mieć świadomość tego, że tą drogą szli już inni w przeszłości i wyciągać z tego wnioski. To właśnie robię i dlatego ciężko pracuję każdego dnia. Wiem jakim jestem człowiekiem. Bliscy to wiedzą, jakim jestem ojcem, jakim jestem synem, bratem i przyjacielem. Będę skupiał się na tym, by być dobrym człowiekiem. Muszę uporządkować głowę, wrócić do gry, po to by odzyskać szacunek, odkupienie. Rzeczy, które uczyniły mnie mężczyzną, którym jestem i to jest mój cel.

(KLIK) Wszystkie poprzednie skandale i afery z udziałem Irlandczyka zostały opisane pod tym linkiem (KLIK)

5 KOMENTARZE

  1. Biedny i głodny hydraulik został gwiazdą. Te miliony i fame musiał we łbie sporo namieszać.Rudy uwierzył, że jest bogiem. Popełnili błąd, że za akcję z autobusem nie ukarali go przykładnie, bo pieniądze pozwolą każdego wybielić. Jak na razie Rudy idzie drogą Bonesa 😛 Dzisiaj przeprosi, a jutro coś odjebie.

  2. Spoko, nigdy nie jest za pozno, ale kurwa jakies ZEN? Jakies diabelskie wschodnie gowno?

  3. Pokornie się przyznał oraz wyspowiadał i teraz pewnie tym bardziej nie spotkają go żadne konsekwencje tych jego wybryków…..

  4. Jedyne co mógł bym ci przekazać i wszystkim : C.M powróć do Jezusa , Jego dobrych rad itd ,dzięki którym , twój klan żyje tyle lat i będzie dalej . To nie zło i pyszałkowatość dają Życie i Miłości i coś co trwa . Ale Miłość, Dobro itd .Bo zło przecież niszczy i zabija .A Bóg ratuje ,bo do dziś ziemia istnieje itd . C.M czerp dobro : Jezus kiedyś powiedział że do dzieci należy Królestwo Niebieskie .Masz dzieciątko ,nie każdy może otrzymać lub nie każdy otrzymuje itd : ) – czasem warto spojrzeć na nie jak na małego Króla i czasem uczyć się pokory i Dobra od Niego. Goliat nie miał możliwości na to by się nawrócić ,a my ludzie dostajemy te szanse ,tak dobry jest Bóg. Musimy czasem w drodze wojownika pokonać zło ,a to najlepiej DOBREM – bo zacznie się Go brzydzić i ucieknie . Najlepiej pełnieniem woli Bożej ,bo tego to już w ogóle nie znosi. Stąd Dawid pokonał Goliata .Mądrość Boża ,udowodniająca że Dobry nie musi być słabeuszem ,ale kimś kto słucha w pokorze Mądrego Boga ,Stwórcę . itd Miłowanie bliźniego i Boga ,ważne elementy ,kroczenie w Jego Duchu ,Który Przypomni ,Nauczy i Doprowadzi do Pełni Prawdy jest Zbawiennym czymś . : ) – tego życzę itd : ) POZYTYWÓW itd . I ZAWSZE ZDROWYCH RYWALIZACJI — nie takich jak kiedyś ,ale szacunkowych zawsze itd ,bez względu jaki to charakter itd itp -opartych zawsze na dobrych relacjach .Nawet czasem lepiej milczeć i dać się obgadać niż przeklinać czy coś o czym Bóg mówił żeby nie robić . ! Szukaj całym sercem jak trzeba i miłuj całym sercem . : )  U nas jest takie zdanie : miej serce i patrzaj na serce .Ja powiedział bym : miej Bożo dziecięce serce i patrzaj na Bożo dziecięce serca ,czasem wypatruj ,szukaj Dobra ,złą unikaj . Dobro Jeszcze raz Dobro , bo zło potrafi zwodzić . Ale Dobrem można : )

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.