Fot: Esther Lin / MMAFighting

To było kilka szalonych dni. Awantura z Conorem McGregorem, roszady w rozpisce gali UFC 223, kolejna porażka Joanny Jędrzejczyk. Zamieszanie związane z dzisiejszą galą będziemy pamiętać jeszcze długo.

Naturalnym jest, że rozpoczynają się rozważania dotyczące przyszłości uczestników głośnego wydarzenia w Brooklynie w stanie Nowy Jork. Tradycyjnie, w serii „co dalej z…” rozważamy losy wybranych bohaterów ostatniego UFC.

Dla większości fanów z Polski gala rozpoczęła się tak naprawdę od pojedynku Karoliny Kowalkiewicz, ale w pierwszej walce też mieliśmy mały akcent powiązany z naszym krajem. Otóż Devin Clark, po zwycięstwie z Mike’em Rodriguezem stwierdził, że chciałby rewanżu z Janem Błachowiczem. Poniżej reakcja „Cieszyńskiego Księcia”:

Janek jest teraz w pierwszej piątce oficjalnego rankingu, więc szanse na taką walkę w tym momencie są bliskie zera.

Przejdźmy więc do wspomnianej wcześniej Kowalkiewicz, która biła się w czwartej walce na tej gali. Polka, w opinii większości obserwatorów, zwyciężyła wyraźnie z Felice Herrig, chociaż jeden z sędziów podczas walki zapewne grał w Pokemony na smartfonie i ocenił pojedynek na korzyść Amerykanki. Owocem tego jest niejednogłośna decyzja, która nie oddaje do końca obrazu walki.

Co dalej z Karoliną? Na jej miejscu atakowałbym UFC o walkę o pas mistrzowski. Wśród pozostałych potencjalnych pretendentek ma jeden, niepodważalny atut – już raz wygrała z Namajunas. Zwycięstwa nad Rose mają jeszcze Carla Esparza i Tecia Torres, ale ta pierwsza jest już zestawiona z Claudią Gadelhą, a Torres przegrała ostatnią walkę.

Wobec tego jedyną realną kontrkandydatką do boju o tytuł mistrzowski jest Jessica Andrade – chyba że „Thug” będzie chciała sobie zrobić dłuższą przerwę. Jędrzejczyk nie dostanie teraz kolejnej szansy, więc wszystko sprowadza się do trzech opcji:

 • Karolina Kowalkiewicz
 • Jessica Andrade
 • zwyciężczyni boju Esparza vs. Gadelha.

Być może UFC będzie teraz chciało zestawić Kowalkiewicz z Andrade, a walkę o pas dać właśnie Esparzie bądź jej brazylijskiej oponentce. Rozwiązaniem tego impasu może być zorganizowanie rewanżu Jędrzejczyk z Andrade, a przyznanie statusu pierwszej pretendentki Karolinie.

Prezes UFC Dana White nie potrafił jednoznacznie wskazać, kto następny powinien zmierzyć się z Namajunas. Sytuacja jest dynamiczna i skomplikowana, a ciekawostką jest to, że każda ze wspomnianych zawodniczek ma już na koncie walkę o tytuł.

***

Na chwilę uwagi na pewno zasłużył Zabit Magomedsharipov, który z Kyle’em Bochniakiem stoczył kapitalny pojedynek, który z powodzeniem może kandydować do miana „walki roku”. Efektownie walczący Rosjanin chciałby się teraz zmierzyć z Yairem Rodriguezem. Uważam to za świetny pomysł, mimo że „El Pantera” wraca po porażce.

***

No i Khabib.

Dagestański „Orzeł” chce bronić pasa mistrzowskiego wagi lekkiej w boju z GSP… Zejdźmy na ziemię. To nie ma najmniejszych szans powodzenia.

Tony Ferguson na tę chwilę, niestety, nie wchodzi w grę. Ani Khabib, ani Dana White, ani też duża rzesza fanów nie chce tej walki. Na pewno nie w najbliższym czasie. Z jednej strony, szkoda mi „El Cucuya” za to, że odebrano mu tymczasowy tytuł mistrzowski, z drugiej – ten pas i tak miał niewielkie znaczenie. W końcu mamy zdrową sytuację. Tylko jednego mistrza, który chce bronić pasa. Oby obietnice zamieniły się w czyny.

Kto więc dla Nurmagomedova? Conor McGregor.

Nie oszukujmy się, Conor wyjdzie po ostatniej aferze bez większego szwanku, a UFC już zaczyna robić promocyjne podwaliny pod takie starcie. Pozostaje pytanie, czego naprawdę chce „Notorious”… Czy zapowiedzi jego menadżera o chęci jak najszybszego powrotu do klatki są prawdziwe? Tego nie wiemy, ale z całą swoją sympatią/antypatią (niepotrzebne skreślić) do Irlandczyka, jego starcie z Nurmagomedovem oglądałoby się z wypiekami na policzkach.

34 KOMENTARZE

 1. Jeżeli chcą Rose dłużej mieć na szczycie – to walka z Karolą jest bezpieczniejsza niż z chłopakami z Brazylii

 2. Pierwsze i najważniejsze co dalej z Rose: Rose musi zapuścić włosy.

  Na głowie kurełe, dodam żeby się komuś nie zachciało śmieszkować.

 3. Andrade jest blizej walki o pas, pytanie czy UFC trzeciego babochłopa jako mistrza

  co do Aśki to może pójście do 57 to byłaby jakaś opcja?

 4. Otóż Devin Clark, po zwycięstwie z Mike'em Rodriguezem stwierdził, że chciałby rewanżu z Janem Błachowiczem.

  :DC: Janek zostawił cię daleko w tyle. Najpierw wygraj jeszcze ze 2 razy z jakimiś znaczącymi zawodnikami, a nie jakimś ogórem i potem będzie można myśleć.

  Ani Khabib, ani Dana White, ani też duża rzesza fanów nie chce tej walki.

  Jakich fanów?? Czyich?? Ta walka to naturalna kolej rzeczy. Musi się odbyć.

 5. Tony Ferguson na tę chwilę, niestety, nie wchodzi w grę. Ani Khabib, ani Dana White, ani też duża rzesza fanów nie chce tej walki

  Ja tam chcę zobaczyć tę walkę.

 6. Jj przejście do muszej, o ile Valentina tam nie będzie, bo wątpię aby Aśce chciało się tułać jako numer 2 w jednej albo drugiej dywizji

  Dla KK Tecia Torres, Andrade jest teraz pierwszą pretnedentką

  DlaKhabiba, hmmm poczekać na Fergusona, może jakimś cudem Conor, milej zobaczyć jak Conor zostaje wyjaśniony, ale Tony to ciekawsza walka.Bo w innym wypadku kto?Pod Khabibem i Tonym jest Alvarez…

  Może super fight ewentualnie

 7. – Jędrzejczyk trenować do Arrachionu-Berkutu

  – Kowalkiewicz o pas

  – Conor na dowyk/detox

  – Nurma  z Maxem albo Tonym

 8. - Jędrzejczyk trenować do Arrachionu-Berkutu

  – Kowalkiewicz o pas

  – Conor na dowyk/detox

  – Nurma  z Maxem albo Tonym

  Do Arrachionu, to trzeba jeszcze mieć możliwość powrotu.

 9. - Jędrzejczyk trenować do Arrachionu-Berkutu

  – Kowalkiewicz o pas

  – Conor na dowyk/detox

  – Nurma  z Maxem albo Tonym

  A na co ona im w Arrachionie?

  Co do Khabib vs Conor… niestety tak moze byc, a nie chce mi sie ogladac rudego, niech dolaczy do Rondy w WWE i spokoj

 10. :DC: Janek zostawił cię daleko w tyle. Najpierw wygraj jeszcze ze 2 razy z jakimiś znaczącymi zawodnikami, a nie jakimś ogórem i potem będzie można myśleć.

  Jakich fanów?? Czyich?? Ta walka to naturalna kolej rzeczy. Musi się odbyć.

  Owszem, ale najpierw Tony powinien zawalczyć z kimś na ugruntowanie swojej pozycji w rankingu, tak jak Khabib po ostatnim wypadnięciu z walki o pas.

 11. - Jędrzejczyk trenować do Arrachionu-Berkutu

  – Kowalkiewicz o pas

  – Conor na dowyk/detox

  – Nurma  z Maxem albo Tonym

  – JJ na kolanach odbębnić pielgrzymkę do Arrachionu-Berkutu, albo innych polskich cudotwórców

  – Kowalkiewicz o pas? Hmm, za wcześnie, prędzej z tej drugiej pary wybiorą kogoś (hehe)

  – Conor na dowyk? (co to jest?)

  – Nurma z Maxem

 12. Owszem, ale najpierw Tony powinien zawalczyć z kimś na ugruntowanie swojej pozycji w rankingu, tak jak Khabib po ostatnim wypadnięciu z walki o pas.

  To nie ma sensu. Obaj są obecnie topem dywizji. Niech już rozstrzygną kto jest najlepszy.

 13. Pierwsze i najważniejsze co dalej z Rose: Rose musi zapuścić włosy.

  kiedy miala dlugie wlosy zdarzaly sie porazki

  nawet z Karola kiedy delikatnie juz odrosly i wizualnie lepiej wygladala to przegrala, znow sie zgolila

  od momentu jak sie strzyze 'prawie na lyso' wszystko wygrywa, cos w tym jest

  taka cena sukcesu :razz:łacz:

  :jon:

 14. Koncert życzeń:

  1. Rewanż Aśka – Karola

  2. Khabib – Diaz

  Bez sensu i nielogiczne, ale ostatnia gala pokazała że wszystko jest możliwe.

 15. Wszedłem, żeby napisać, że w sumie to dobrze, że były takie roszady, bo nadal czeka nas jedno z najlepszych zestawień w całym mma – to trochę taki trening odraczania gratyfikacji. Tymczasem czytam, że rzesza fanów nie chce walki z Tonym…

  :siara:

 16. To nie ma sensu. Obaj są obecnie topem dywizji. Niech już rozstrzygną kto jest najlepszy.

  Spoko, tylko nie wiem jak Dana się na to zapatruje. Imo postawi na opcję, która wygeneruje najwięcej $$$ i raczej obaj wiemy o kogo chodzi.

 17. "Nie oszukujmy się, Conor wyjdzie po ostatniej aferze bez większego szwanku, a UFC już zaczyna robić promocyjne podwaliny pod takie starcie…"

  Te promocyjne podwaliny to się już na parkingu z busami zaczęły wg mnie.

 18. Khabib: Tony za spierdolenie ME powinien walczyć eliminator z Alvarezem lub ewentualnie Poirier jeśli ogarnie Gaethje. Na pewno nie ten bokser McGregor. Niech najpierw wygra coś w MMA.

  Aśka: jeśli zostanie w 115 to Tecia Torres.

  Karola: jeśli Esparza ogarnie Klaudiusza, no to z nią, jako eliminator, ale raczej to wątpliwe, a rewanż z brazolem słabo mi się widzi więc stawiam na Angele Hill lub lepszą z pary Suarez/Grasso

  Rose: tylko Andrade, nie widzę nikogo innego, a nawet jak spojrze pińset hektarów dalej to i tak nie widzę

  Al: niech opierdoli jakąś chałupę

 19. Myślę, że sytuacja w czołówce kobiecej słomkowej będzie teraz zależna od tego, jak długą przerwę chce sobie zrobić Rose. Andrade ostatni raz zawalczyła w lutym, przerwa już trochę trwa i spokojnie za 3 miesiące mogłaby wyjść już do oktagonu (jak nie wcześniej, ale z kim?). Pytanie – czy z Namajunas czy z Kowalkiewicz,bo to na 99% z jedną z nich zawalczy Brazylijka i dla nikogo nie będzie to zaskoczeniem.  Jedynym wyznacznikiem jest raczej to, która z nich zdecyduje się tak szybko wejść w wir przygotowań (tu pewnie dużo zależy od urazów doznanych w ostatnich starciach).

  Nie zdziwię się, jeśli Asia zostanie w 115 i dostanie kogoś pokroju Waterson lub Torres.

 20. Nie zdziwię się, jeśli Asia zostanie w 115 i dostanie kogoś pokroju Waterson lub Torres.

  Po co? Żeby odzyskać pas? Nadal będzie 2:1.

 21. Po co? Żeby odzyskać pas? Nadal będzie 2:1.

  Jak jest się zawodnikiem MMA to zawsze dąży się do tego, żeby pas zdobyć/odzyskać. Po to samo poszłaby do innej kategorii wagowej, a tam również pojawią się komentarze, że za słaba fizycznie/że Valentina ją zje/ że czego ona tam szuka. Co się nie stanie na Asię i tak wysypie się bardzo dużo złych słów, więc jeśli ona sama czuje się dobrze tu, gdzie jest to nikt jej nie zmusi do przejścia wagę wyżej.

 22. Jak jest się zawodnikiem MMA to zawsze dąży się do tego, żeby pas zdobyć/odzyskać.

  Jest wielu zawodników MMA, którzy do tego nie dążą, a ten sport jest po prostu środkiem ich utrzymania. W przypadku zawodników światowej klasy samo dążenie nie wystarczy, potrzebny jest też sprytny plan. Jeśli idzie konkretnie o JJ to trzeba wziąć pod uwagę jej wielkiego i głośnego jak słoń trąbalski egona oraz wiek. Egon nie pozwoliłby jej pozostać usatysfakcjonowaną jako nr 2 w dywizji. Zanim otrzymałaby możliwość walki o pas trochę czasu by minęło. Wojny Muay Thai także mogły zrobić swoje i JJ swą najwyższą formę być może ma już za sobą. Ponadto, nawet gdyby zdobyła pas, nadal byłaby na papierze słabsza od Rose. Nie sądzę więc aby kontynuowanie kariery w tej wadze było dla niej dobre. Jej trener uważa zresztą podobnie.

  Co się nie stanie na Asię i tak wysypie się bardzo dużo złych słów.

  Ależ skąd! Asia ma możliwość kształtowania swojej kariery zarówno w wymiarze walk jak i wizerunku/pijaru. Zdecydowała się być pyszna i zadufana, to niech liczy się z negatywnymi ocenami.

 23. Ależ skąd! Asia ma możliwość kształtowania swojej kariery zarówno w wymiarze walk jak i wizerunku/pijaru. Zdecydowała się być pyszna i zadufana, to niech liczy się z negatywnymi ocenami.

  Bardzo madre zdanie. Za cene rozglosu i pewnie pieniedzy poswiecila twarz i zwykla ludzka sympatie. Kazdy moze robic to co chce, wybrala jak wybrala.

 24. Nie oszukujmy się, Conor wyjdzie po ostatniej aferze bez większego szwanku

  A mnie wciąż zastanawia, jak będzie z jego wjazdem do Stanów, w przypadku gdyby faktycznie został skazany w sprawie kryminalnej – choćby sama kara nie była bardzo dotkliwa.

 25. A mnie wciąż zastanawia, jak będzie z jego wjazdem do Stanów, w przypadku gdyby faktycznie został skazany w sprawie kryminalnej – choćby sama kara nie była bardzo dotkliwa.

  Jak taki Szpilka mogl po wyroku i odsiadce to Conor nie bedzie mogl? Juz nie mowiac o tym, ze jemu groza MAX jakies smieszne zawiasy, a na 90% nic

 26. Jak taki Szpilka mogl po wyroku i odsiadce to Conor nie bedzie mogl? Juz nie mowiac o tym, ze jemu groza MAX jakies smieszne zawiasy, a na 90% nic

  Nie wiem, pytam. Szpila jednakże dostał wyrok za akcje w Polsce, czy to może robić różnicę?

 27. Nie wiem, pytam. Szpila jednakże dostał wyrok za akcje w Polsce, czy to może robić różnicę?

  Tego to nie wiem, ktos tu pisal na forum ze obcokrajowiec za przestepstwa na terenie USA dostaje bana, ale jak jest na prawde, nie mam pojecia

 28. Na pewno zmiana przydomka który się zdezaktualizował.

  Joanna "I didn't tap" Jędrzejczyk w wywiadzie dla Borka: "Trzy razy jej narożnik krzyczał "masz ją", a to były zwykłe potknięcia i tyle."

 29. Nie wiemy jak "kamp" i sama Aśka zareagują, ale ja bym ją zobaczył z Herrig albo Torres. Moglibyśmy się wtedy przekonać czy jest regres formy i zmiany na gorsze, czy Róża jest p prostu kryptonitem. Bez sensu znowu mielić rewanże z Kowalkiewicz, Gadelhą albo czołgiem 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.