Pojedynek Randy’ego Couture’a z Brockiem Lesnarem wywołuje na MMAROCKS tak wielkie tornado komentarzy, iż wraz z Tidzejem zmuszeni byliśmy naszą słynną „lupę” nieco zmodyfikować tym samym zapraszamy na „pod lupą: wydanie specjalne”!

„Kapitan Ameryka” kontra „człowiek z penisem na klacie”.
Yoshihiro: Kiedy prezydent UFC ogłosił iż przeciwnikiem Couture’a po jego powrocie do UFC będzie nie zwycięzca walki Nogueira – Mir a niedawny ProWrestler Brock Lesnar, na forach internetowych poświęconych MMA zawrzało (i wrze do dziś). Jak myślisz TJ, z czego taki stan rzeczy wynika? Czy jest to spowodowane „przeszłością” Lesnara, który „bił się” w udawanych walkach? A może kontrowersje budzi jego krótki staż w MMA i rekord 2-1?

TiDzej: Po części na pewno masz rację. Wśród fanów MMA pro wrestling traktowany jest jak najgorsza herezja, moim zdaniem niezasłużenie bo obydwie rzeczy mają się jak piernik do wiatraka. Jednakże nie oszukujmy się, Lesnar nie zasłużył na walkę o pas. Na pewno jest już teraz dobrym fighterem, ale, jak napisałeś, ma zaledwie trzy zawodowe walki. To stawia go obok Penna, Kevina Jacksona oraz, niespodzianka, Couture’a, którzy również walczyli o pas UFC z tak mizernym doświadczeniem w MMA (Andre Pederneiras jako jedyny walczył o pas mając tylko jedną walkę na koncie), z tym że wszyscy z tej trójki byli przynajmniej niepokonani. W idealnym świecie pierwszym przeciwnikiem Couture’a po powrocie byłby Nogueira ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma a zdecydowanie nie jest tak, że obok walki Couture vs. Lesnar ludzie przechodzą obojętnie.

Yoshi: To prawda – wystarczy, że spojrzymy na zainteresowanie jakie walka wzbudziła w sieci. Z całą pewnością do tych anonimowych zaliczyć jej nie można. Ale przejdźmy do konkretów. Kto według Ciebie wyjdzie z tego starcia z podniesionymi rękoma? Kto według Twojej opinii prezentuje się lepiej w poszczególnych aspektach walki?

Warunki fizyczne i przygotowanie kondycyjno siłowe
TJ: Na ogół kiedy różnica rozmiarów jest tak ogromna to mniejszy zawodnik cieszy się przewagą szybkości w zamian za bycie fizycznie słabszym. Nie jestem pewien czy tak jest w tym pojedynku bo Lesnar to nie tylko silna ale i szybka bestia. Wydaje mi się również, że w normalnej walce byłby w stanie wytrzymać 25 minut ale Couture od swojego powrotu do wagi ciężkiej zawsze narzucał bardzo ostre tempo i mam wątpliwości czy Lesnar będzie w stanie mu dotrzymać kroku w późniejszych rudnach.

Yoshi: Przewaga siły, masy i szybkości Brocka jest po prostu kolosalna, jednak dopiero kiedy uświadomimy sobie, że może on wejść do walki ważąc nie 264 lbs a 275 lub nawet 280 funtów zdamy sobie sprawę, że Lesnar to bestia (jak wyżej napisałeś).
Oczywiście można mieć wątpliwości czy taki parowóz będzie miał odpowiednią ilość węgla by dotrwać do końca tej pięciorundowej podróży, jednak można również zapytać przewrotnie, czy Randy będzie w formie jak podczas walki z Gonzagą? Wszak czas nie stoi w miejscu a on nie walczył od półtorej roku.

TJ: Ponieważ wyjąłeś już z szafy szkielet z napisem „wiek Couture’a” powiem na ten temat tyle. Kiedyś, zapewne niedługo, czas przypomni sobie o Randym a kiedy to nastąpi nie będzie to przyjemne. Ale myślę, że ten czas jeszcze nie nadszedł. Couture zawsze powtarzał, że kiedy poczuje, że ma dość, że nie daje rady na treningach, że najzwyczajniej w świecie słabnie, zakończy karierę (na serio zakończy). To, że nadal chce się bić mówi mi, że nadal operuje na tym samym poziomie. Co do długiej przerwy – jakoś w walce Sylvią nie była ona przeszkodą, prawda?

Yoshi: Mimo wszystko ja ciągle podchodzę do tego z lekką nutką sceptycyzmu. Niby wszystko ok, niby forma bez zmian a jednak kiedy przyglądam się Couture’owi sprzed półtorej roku a obecnemu, nie jestem w stanie oprzeć się wrażeniu jakoby nieco się postarzał, nieco „zdziadział” (że posłużę się w tym miejscu kolokwializmem). Nie potrafię tego jednoznacznie wyjaśnić w każdym bądź razie zdaje się prezentować nieco gorzej (przynajmniej fizycznie). A może to tylko moja przewrażliwiona natura każe mi tak myśleć.

Stójka
TJ: Lesnar może i ma ogromne łapy ale oprócz tego, że bije mocno, bardzo mocno, technicznie pozostawia wiele do życzenia. Powalił Mira, ale powalenie zawodnika, którego najlepszy moment w stójce to udana kombinacja przeciw Wesowi Simsowi to żadna sztuka. Powalił Herringa, ale ten z niepojętych powodów wystawił się właśnie na stronę, z której nadszedł cios Brocka. Randy nie popełni takiego szkolnego błędu a jego umiejętności bokserskie są lata świetlne przed tym co potrafi Lesnar. To co Couture pokazał w walce z Sylvią plus jego osławiony już dirty boxing zapewnią mu jasną przewagę w tej płaszczyźnie.

Yoshi: Masz rację. Lesnar nie jest stójkowym wirtuozem, jednak jak napisałeś „ogromne łapy” to element którego nie można bagatelizować. Z tak potwornie silnym i przy tym tak dynamiczny przeciwniku jakim jest Lesnar trzeba się mieć na baczności – szczególnie w początkowej fazie walki. Jeżeli dziadek zostanie nawet „zahaczony” przez Brocka to może już nie wyjść z tej opresji – knockdown, zajęcie pozycji…wykończenie.

TJ: Ogromne łapy ogromnymi łapami ale taki Shane Carwin ma dłonie jeszcze większe i lepszy boks ale gdyby to on zajął miejsce Lesnara na pewno mniej osób by stawiało na niego. Brock nie powinien się bawić w stójkę jeśli chce wygrać.

Takedown/Takedown defence.
Yoshi: Obaj panowie sprowadzenia do parteru mają na najwyższym światowym poziomie, jednak największy atut Lesnara (warunki fizyczne) przekłada się również na zapasy. Nie sądzę by Brock dał się obalić na plecy o wiele mniejszemu Couture’owi a jeżeli Lesnar będzie chciał sprowadzić Coutura (a będzie chciał na pewno) to zrobi to  z przytupem. Pozostaje jedynie kwestia klinczu pod siatką, który jak wiadomo u „dziadka” stoi na najwyższym poziomie. Myślę, że jeżeli Randy będzie próbował obalić Lesnara to jedynym sposobem będzie właśnie klincz pod siatką z użyciem „brudnego boksu”. Na środku oktagonu Brock go zmiecie do parteru.

TJ: Nie no „zmiecie” to chyba nadużycie. Brock był świetnym zapaśnikiem w college’u ale Randy był rezerwowym drużyny olimpijskiej. Lesnar sprowadzi tą walkę do parteru, co do tego nie mam wątpliwości, ale będzie musiał na to pracować o wiele ciężej niż z Herringiem czy Mirem. A to z kolei bardziej go zmęczy co będzie oznaczało coraz mniejszą skuteczność obaleń im dłużej będzie trwała walka. Jeśli chodzi o Couture’a to jego chlebem powszednim jest zapaśniczy klincz, skąd podejrzewam, że będzie mógł obalać nawet tak dużych przeciwników jak Lesnar, który mimo wszystko nie specjalizował się w zapasach w stylu klasycznym.

Parter
TJ: O ile o przewagę Randy’ego w stójce jestem nad wyraz spokojny o tyle do walki w parterze podchodzę ostrożniej. Wśród fanów MMA długo pokutowało przekonanie, że Couture nie radzi sobie z dużymi grapplerami. Po pierwsze, walki z Barnettem i Rodriguezem skąd to przekonanie w ogóle się wzięło były w 2002 roku. Po drugie to co ma do zaoferowania w parterze Lesnar to zupełnie inne umiejętności niż tamta dwójka. Tutaj Couture musi się uporać z napierającym 140-kilowym monstrum, które będzie chciało go zgnieść pod sobą a nie kimś, kto wykorzysta nieopatrznie zostawioną rękę czy nogę do technik BJJ. Przetaczanie Lesnara będzie ogromnym wysiłkiem ale uważam, że Randy zna wystarczająco dobrze jiu-jitsu żeby poradzić sobie z kimś, kto trenuje tą dyscyplinę od jakiś dwóch lat. Poddał przecież van Arsdale’a, zawodnika stylowo podobnego do Lesnara.

Yoshi: Kwestia parteru w tej walce to sprawa otwarta. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, ze Lesnar jest jednym z najbardziej utytułowanych zapaśników w MMA. W dodatku bardzo ciężkim, bardzo sinym i bardzo ale to bardzo szybkim. Jeżeli złapie Couture’a w jakąś stricte zapaśnicza pozycję (czyt. z góry) to nie jestem do końca przekonany czy Randy będzie w stanie uwolnić się spod tej ogromnej masy mięśni. Pewnym (niemal) natomiast można być tego, iż poddania w tej walce nie zobaczymy. Submission Randy’ego nie jest na tak wysokim poziomie by założyć szczelną technikę takiemu dynamitowi jakim jest Brock, a ten z kolei nie będzie skupiał się na poddaniach tylko na mocnym G&P.

Psychika i swoboda w oktagonie.
Yoshi: Tutaj wydawało by się, że Randy jest w lepszej sytuacji. Posiada on pas mistrzowski, wiele razy walczył w mai even’cie a – jak sam mówi – pozycja underdog’a mu odpowiada. Nie zapominajmy jednak, że Lesnar w WWE (co prawda nie porównuje tu samych „walk” a jedynie zjawisko) był megagwiazdą i występ jako „główna atrakcja” gali nie powinien wprawiać go w przerażenie.
Swoboda w oktagonie to element w który zdecydowaną przewagę będzie miał Couture i właściwie w tym podpunkcie nie przychodzi mi do głowy choćby jeden argument przemawiający za Brock’iem.

TJ: Masz tu absolutną trafność. Brock się nie spali, obydwie jego walki w UFC były o wysokim profilu a w WWE zdarzało mu się występować przed ponad 50 tysiącami ludzi na stadionie (choć wtedy trema go nieco zjadła). Przewaga doświadczenia jest natomiast tak wielka jak sam Lesnar. Na domiar złego Brock będzie walczył z kimś kto ma jeden z bardziej przenikliwych umysłów w MMA. Jestem pewien, że Randy wie już bardzo dużo o siłach i słabościach Lesnara nawet jeśli musiał je wydedukować na podstawie jakichś 18 minut walk i jestem pewien, że będzie na tyle zdyscyplinowany by swój gameplan w pełni wprowadzić w życie.

Werdykt:
TJ: Osobiście ja za bardzo nie wahałem się przy decydowaniu kto, moim zdaniem, wygra tą walkę. Jak można było się dowiedzieć z reklam Old Spice’a doświadczenie jest bezcenne i przez 25 minut Lesnar nie ustrzeże się błędów, które będą go kosztowały walkę. To dokładnie z tego powodu wszyscy wymienieni przeze mnie zawodnicy walczący o tytuł z trzema walkami lub mniej przegrywali – wszyscy, oprócz Couture’a. Randy przez decyzję.

Yoshi: Ja również stawiam na Couture’a i nie mam większych wątpliwości, że wygra tę walkę lecz (zaznaczam) pod jednym warunkiem. Jedyne o co się obawiam oprócz wielkich łap Lesnara to forma dziadka. Młodzieniaszkiem już nie jest, półtorej roczna przerwa także nie jest niczym dobrym dla zawodnika. Jeżeli zatem Couture narzuci (i utrzyma) odpowiednie tempo wygra przez decyzję bądź TKO. Jeżeli jednak dziadek opadnie z sił Brock przygniecie go i doczeka decyzji, bo skończyć walki raczej nie będzie potrafił skoro nie uczynił tego ze średnim Heath’em.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

257 KOMENTARZE

 1. Dziwne ze wielu ludzi modli sie o walke Randy`ego z Fedorem. Wielu tez twierdzi ze Couture mialby w niej szanse. Roznica miedzy nimi dwoma jest taka ze jakby to Fedor mial walczyc z Lesnarem nikt by sie nawet nie rozpisywal odnosnie szans tego drugiego na wygrana. Walka Randy vs Lesnar moze i ciekawa ale to Mir vs Nog bedzie tak naprawde walka o pas moim zdaniem.

 2. Kiedy po porazce Coture z Lidell ten pierwszy zawiesil rekawice, a po roku czy poltora White zaproponowal mu walke z Silva o pas w wadze ciezkiej myslalem ze to jakas farsa ze White nie ma przeciwnikow dla Silvy (bo faktycznie nie mial) i wymysli sobie Cotur , ale okazalo calkiem co innego i mysle ze tym razem bedzie to samo , malo tego mysle ze wykonczy LESNERA w parterze POZDRAWIAM

 3. Pomimo wielkiego szacunku dla Couture`a uwazam ,ze nadszedł czas lesnara.Przeciw Lesnarowi przemawia tylko brak doświadczenia a Randy mało walk kończył przez poddanie.Jedyne pytane jakie pozostaje to jak z odpornoscia na ciosy Lesnara.Przegrana z mirem pozwolila mu poczuc gorycz porazki.Prawdopodobnie szykuje sie nam finał lesnar-mir

 4. nie moge uwierzyc w zwyciestweo coutura w tej walce…przykro mi, bo lesnar nie zalsuzyl na walke o pas, ale poki co go bedize chyba mial (obym sie mylil).. ale nawet jesli to na pewno nie na dlugo…

 5. Mi z kolei ciężko uwierzyć w zwycięstwo Lesnara. A jeśli wygra to będzie to kpina. Nie sądzę, żeby się rozwinął od walki z Herringiem, a to co tam pokazał jest conajmniej śmieszne. Miał plecy Heatha przez 3/4 walki i jedyne co potrafił zrobić to ostukiwać mu głowę, bo ciężko nazwać to G&P. Już Mir pokazał, że taka dziadowska kontrola na ziemi kończy się poddaniem…

 6. Lesnar skasuje zarowno dziada jak i tego brazylijczyka, ktorego tu tak faworyzujecie

  siła,masa>>>> technika

 7. ten brazylijczyk juz nie takich freakow obijal 🙂 a Couture bedzie mial ciezko,ale da rade.

 8. Kto mówi że Nog przegra z Lesnarem to chyba sie nie słyszy… Siła masa… Chyba kpicie. To nie walka dzieci z podstawówki gdzie sila odgrywa wszystko. To zawodowcy… Tutaj technika i doświadczenie jest najważniejsze a zwłaszcza Nog który pobił takich gości jak Sapp Cro Cop w chyba najlepszej formie i wiele innych.

 9. Venom pytanko 🙂

  Jak wygląda premium stream na joesendo ?
  Stream tylko przez Winampa czy jeszcze coś do wyboru ?
  I jak wygląda to jakościowo w porównaniu do free streama z joesendo ?

 10. Lesnar jest maskotką, m.in. dla ludzi takich jak d17. Masa, siła, fikuśne majteczki, tipsy>>>technika. Niedługo niespełnieni koszykarze, ciężarowcy, strongmeni będą walić do klatki jak przytułku, bo przewaga siły, czy zasięgu będzie czynic ich wielkimi(bogatymi) fighterami.

 11. Lesnar jest byłym wrestlerem, co daje mu już sporą popularność. Walkę może przegrać i to nawet szybko ale to nie o walkę tutaj chodzi a o kasę z ppv i reklam. Dzieciaki w stanach znają Lesnara z biegania po ringu i markowania ciosów więc i to chętnie obejrzą. A jego siła i masa nie dają mu żADNEJ przewagi co udowodnił już raz Frank Mir.

 12. Nogueira czy inni „technicy” – zwłaszcza od bjj to takie maskotki dla cwiczących latami wychudzonych adeptów bjj
  myslą, ze po 3 latach bjj skasują 100 kg koksa na dece
  potem ulica weryfikuje te całe bjj, ale ci kolesie nadal klepią te swoje turlanie i wierzą, ze moze po 5-10 latach założą kimurę karkom z piwnicznej siłki

 13. Wiecie moze czy gala bd pokazywana na jakims kanale interntowym .. bo sprawdzalem i na SopCascie nie ma ;(((( jak bd cos wiedziec to napiszcie 🙂 .PS nie lubie Lesnara i licze na Counte 🙂

 14. hahah-D17- rzadzisz 😉
  nie bede nawet tego komentowal,bo tekst to sie raczej na Onet nadaje.
  A ja sobie go jebne w opisie 🙂

 15. ja zauwazylem ze Lesnar sie zmienił , ogladalem jego pierwsza walke z Min so Kimem w JAponi na jakiejs gali Heros chyba , i zachowywal sie jak zwierzak i bestia , krzyczal po wygranej , napinal sie , w pierwszej walce w Usa z Mirem , zachowywal sie podobnie , zostal wygwizdany , po tej walce zrozumial chyba ze publicznosc mma jest troche inaczej nastawiona niz ta Wrestlingu ,dlatego sie zmienil j , na konferencjach z Randym jest mily , usmiechniety , nie obraza dziadka , szanuje go , i nawet sam pierwszy podal mu dlon podczas wazenia

 16. Kapitan Ameryka vs Czlowiek z penisem na klacie
  buhahaa – dobre (mozna)

 17. d17: A kto tu mówi o walce na ulicy? Skądś ty wytrzasnął tą ulicę? Co ma ulica do zawodowego MMA?

 18. hahaha co za typ 😀
  jesli moge zapytac
  d17 to rozmiar stanika jaki nosisz? 😀

 19. Przeanalizowaliście wszystkie możliwe aspekty walki i doszliście do paradoksalnego wniosku co do zwycięscy! Wywnioskowawszy ze przewaga Randy’iego to doswiadczenie, które niestety łączy się z „podeszłym” wiekiem i to ze może nie da się tak szybko obalić przy siatce. Zakładamy ze walka będzie rozgrywać się w parterze i Couture będzie walczył z pleców. Nie wieże ze uda mu się poddać człowieka z penisem na klacie z tej pozycji wiec wytłumaczcie jak ma ta walkę wygrać? urzynając swojego brudnego boksu przez parę skud pod siatka, zanim będzie lądował na plecach?? Nawet jeśli będzie skutecznie neutralizował g&p świniaka i Herb będzie podnosił walkę do stójki ona w taki czy inny sposób będzie wracać do parteru. Wiec wniosek może być jeden – Po brzydkiej walce wygra Lesnar na punkty.

 20. d17 a co ćwiczysz na siłce koksisz ile wlezie ze swoimi kolegami karkami?:) że masz takie pojęcie o mma? siła masa ponad wszystko? hmm dobre 🙂 Nogueira już nie takich koksów jak Lesnar poddawał 🙂 liczy się doświadczenie, technika ,szybkość a na końcu siła i masa. A jak chodzi o Coutura do guruje doświadczeniem i techniką nad Lesnarem moim zdaniem i do wolnych nie należy.Stawiam na „Dziadka” że pokarze Lesnarowi gdzie jego miejsce w szeregu 🙂

 21. Lesnar nie wiedział co zrobić z Crazy Horsem w klinczu, było widać że nie stoi pewnie na nogach…wyglądał jak małpa która dostała w łapy mikroskop, więc nie wiem czemu Randy, który urodził się w klinczu, miałby utrzymać się kilka sekund na nogach…

 22. O ludzie zaraz się poleje tymi waszymi komenatarzami znawcy, technika i doświadczenie, może i jest ważniejsza, ale siła jest nie zawodna, jeśli brock celnie randyego, to już po walce, oczywiście bym na to nie stawiał, ale jestem za Lesnaram, zawsze, znam go najlepiej z was i nie mówcie, że on zachowuje się jak małpa, to jego 3 walka dopiero w UFC, on sie dopiero rozkręca, i mam nadzieje, że wygra, i zostanie mistrzem, a potem, pokona Noga.
  Ja nie sądze żeby randy w takim wieku, wytrzymał 5 rund z Lesnaram, no w końcu lesnar tesz nie ma 20 lat. A co do komentarza z mirem, to była jego pierwsza walka, gdyby jeszcze raz z nim walczył, to by go pokonał.

 23. silesian, Randy specjalnie cwiczyl walke z plecow (scisilej, jak z tej pozycji uciec). Lesnar nie bedzie go w klinczu obalal jak chce w „pare skud”. Poza tym nikt jeszcze nie trzasnal Lesnara w twarz i nie wiadomo jak sie zachowa, kiedy nie bedzie kontrolowal sytuacji.

 24. White Tiger oczywiście masz racje że siła jest też bardzo ważna ale co dała siła Sappowi w walce z Nogueira ? co dała Siła Choiowi w walce z Fedorem? Fedor czy Nogueira byli bardziej doświadczonymi nie tlylko technicznie zawodnikami niż Sapp czy Choi ale o wiele szybszymi, co do Nogueiry to ma tez niesamowicie twarda szczena ;p myśle że Lesnar nie podskoczy do Coutura doświadczenie technika szybkość robią swoje i to jest przewaga nad Lesnarem chociaż Lesnar jest niesamowicie silnym zawodnikiem i może troche kłopotów narobić „Dziadkowi”

 25. hehe, Randy powracał w wielkim stylu to fakt, oklepał dobrze Tima…. ale kim jest Sylvia? przecież to straszny muł…. z resztą każdy powinien wiedzieć o co chodzi… Sylvia jest kiepski a w czasie powrotu Couture’a był miszczem i stracił pas na rzecz dziadka… Kim jest Gonzaga? Facet który znokautował Crocopa…. WOW, tylko że Crocop nic w tej walce nie robił, spotkała go za to kara… poza tym Gonzaga również jest średniakiem…. Couture z nim wygrał…. nadeszła pora Brocka, Brock to nie Sylvia ani Gonzaga, wiadomo że dziadzia nie radził sobie z Barnettem, który śmiem twierdzić jest lepszy od Sylvi czy Gonzagi… tak więc …. LESNAR będzie mistrzem jeśli niczego nie spieprzy w parterze… amen

 26. Kafel nie porównuj Sappa czy Choia do Lesnara… to inna bajka … Poza tym Nog czy Fedor to nie Couture

 27. a nie będzie bo nie i koniec amen!!! :D:D:D a nawet jak wygra to i tak będzie musiał walczyć z Nogueirą albo znowu z Mirasem ;p to że Lesnar wygrał z Herringiem to jeszcze o niczym nie świadczy zobaczymy jak poradzi sobie z o wiele lepszym zawodnikiem jak Couture 😀

 28. Zimin jak chciałem tylko wytlumaczyć White Tigerowi że siła nie jest tak ważna jak technika szybkość czy doświadczenie moim zdaniem.Tym bardziej nie skreślam całkowicie Lesnara napewno ma jakieś szanse tylk większe szanse ma Couture oczywiście.

 29. White Tiger: Cały czas mówisz że znasz Lesnara najlepiej z nas wszystkich. Czyli co? Może jakieś konkrety pt. „co wiesz więcej o Lesnarze niż my”?

 30. Zimin, czemu oceniasz szanse Randyego na podstawie jego poprzednich przeciwników, a nie robisz tego jeśli chodzi o Lesnara? Trochę to nieuczciwe, nie sądzisz? Kogo on pokonał i jak to zrobił?

 31. @ starvinMarvin ty chyba nie widziałeś tej walki 🙂 W klinczu może byli ze trzy razy i kończyło się to tak samo po 30 sekundach i krótkiej wyminie Crazy Horse parę ciosów na korpus Lesner odpowiadał kolanami zresztą czystymi i silnymi po czym bezproblemowo sprowadzał walkę do parteru a tam robił już co chciał!

  @ Tidzej Z tymi obaleniami myślę ze nie ma już co dłużej toczyć dyskusji porostu zobaczymy kto kogo i jak szybko. Zgadzam sie z tym ze Lesner po ryju jeszcze nie dostał ale tez nie wydaje mi się żeby dobrym rozwiązaniem było dla Couture iść na wymianę, lesner ma przewagę zasięgu są porównywalnie szybcy może Couture ma lepsza technikę ale tego tez nie można na pewno stwierdzić bo nikt jeszcze Lesnera nie widział w dłuższej wymianie. Nie jestem fanem Lesnera ja porostu obiektywnie nie widzę jak ta walkę dziadek miał by wygrać!? Uciekając spod swinoka?

 32. Widze że redakcja MMAROCKS też wierzy w zwycięstwo Randy’ego, tak trzymać! 🙂

  d17: jesli tak bardzo lubisz duzych, silnych, umięśnionych panów to lepiej zacznij ogladać gale WWE czy WCW bo mieszane sztuki walki chyba nie są dla Ciebie.
  Świat MMA zawsze bedzie pełen „wychudzonych adeptów bjj”, i nie na darmo taki BJ Penn nazywany jest jednym z najlepszych zawodników p4p ever.

 33. @silesian Były 4 klincze, w 3 przypadkach obalenie było po wyjściu z klinczu, w jednym Crazy Horse właściwie sam się obalił. A w parterze Lesnar robił co chciał, ale niewiel potrafił. Jeżeli weźmiemy pod uwagę że Herring słaniał się ze zmęczenia, Lesnar ze swoją masą dynamiką i siła nie wypadł jak „bestia”. Wiadomo, że Brock zdominował tę walkę, ale mi chodzi o sposób w jaki to zrobił. Czy to starczy na Randyego, zobaczymy…

 34. silesian w pełni popieram twoj tok myslenia.Nie moge sobie wyobrazic zwyciastwa Coutura ciagle walczacego z plecow bo z cała pewnoscia taki przebieg bedzie miała walka

 35. garret ponieważ obserwuje wyczyny brocka od początku, wiem o nim wszystko, i nie chodzi mi o to że na przykład znam go lepiej w walce od was, tylko o to że Znam go ogólnie najlepiej. No jeśli ci to przeszkadza no to sory.

 36. heheheheh ale się mój fan club rozrósł 🙂 Randy zleje koksa na amen 🙂
  Zimin jeśli tak porównujesz przeciwników Naturala z Lesnarem to może ja zacznę porównywać przeciwników Lesnara do Randego
  a więc jedziemy :
  Min Soo Kim to jakaś picza nie będe jej komentował
  Frank Mir to już zawodnik czołowy Lesnara mocny cios nokaut poźniej g&p cios w głowę później Lesnar próbuje wstać Mir klucz na nogę i na tyle się ta jego legendarna siła i niesamowita dynamika nadała 🙂
  Heath Herring średniak
  przez 3 rundy heath kładzie się przed Lesnarem który robi straszną młóckę.
  Lesnar miał bardzo dużo okazji do mataleo ale… no cóż że tak powiem zerowe umiejętności bjj 🙂
  pozdrawiam

 37. hehehehe Miroshima, znowu widze że jesteś pewien siebie, ale to mój fanklub Lesnara wygra.
  A więc ty rządzisz grupą Coutura tu Tak hehee

 38. Może i lesnar miał gorszych przeciwników niż randy, ale ja bym zaczął od tego, że z Mirem była pierwsza walka brocka, okładał Mira w stójce, podobnie jak herringa, właściwie to był jeden cios, a Couture ma swoje lata, i myślę że nie da rady brockowi, właściwie, to stawiam, na TKO, nie dojdzie do końca ta walka. a co to tego że wszystko wiem, to jest prawda, obserwujecie brocka, ale mi zupełnie nie chodziło o jego walki, poprostu jestem jego największym fanem i tak zostanie.Pozdro dla fanów Coutura.

 39. White Tiger kto ma większy fan club no kto??? 😉
  Dziadek witaj w naszych szeregach
  Aha i mój poprzedni post był do Zimina 😀

 40. heheheh… Widze ze Miroszima wiek jeszcze nie ten i czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoja mocna strona…. a wiec jak bys dobrze przeczytał, to bys zrozumial, ze pisalem o „wiekszych” przeciwnikach po powrocie Couturea z emerytury… z „wiekszymi od Siebie ” walczył po powrocie… jednak Ci przeciwnicy nie sa tacy zwinni, silni itd jak Lesnar, a przeciez znow Couture wraca po dlugich wakacjach, jest starszy itp. ,jednak tym razem wraca do walki z Lesnarem a nie z Timem. nie porownuje przeciwnikow Brocka do Couturea bo to jest bezsensu… Lesnar zbyt malo walk jeszcze stoczyl.
  Poza tym caly czas piszesz ze Brock mial szanse przez duszenie czy moze jakas dzwignie w walce z Heathem… piszesz ze jest „picza:” bo nie wykorzystał okazji….a byc moze nie chcial wykorzystac tylko chcial Herringa dobrze spunktowac lub znokautowac? nie kazdy musi walczyc jak Fedor czy Nogueira… tak wiec czasami pomysl albo dorosnij i zacznij tu pisac np. za 4 lata, taka mała rada

  Kafel ok juz rozumiem 😉

 41. Zimin napisz mi kiedy napisałem że Lesnar jest piczą że nie zdusił Herringa??
  Weź patrz na swoje czytanie :/
  nie mam zamiaru i ochoty się z tobą kłócić wszystko zobaczymy dzisiejszej nocy 🙁
  EDIT:
  a zwinność i siła jest na drugim planie. ważniejsze są umiejętności a tych Brock nie pokazał by go stawiać przed Silvie
  i wydaję mi się że każdy chcę wygrać walkę przed czasem bo może się nadziać na jakiś lucky-punch itp

 42. ok ja nie bede spamowal ale pamietam jak pisales ze jest picza 😀 hehehe, jak moge patrzec na swoje czytanie? nie rozumiem??? napisz na gg
  owszem, byc moze na 2 planie. nie pokazal umiejetnosci? to chyba nie ogladales jego poprzednich walk

 43. sa emocje heheh 2 obozy heheheh ,smiem twierdzic ze tu sa wieksze emocje niz w szatni coutura czy lesnara:)…ciekawe co bedzie przy walce rampa z wandem hehehe albo penne z gsp…dojdzie do ustawek chyba heheheh

 44. pokazał siłę przyznam ale jakoś nie widziałem zachwalanej tak przez Ciebie dynamiki
  a ty pisałeś że Randy to dziadek ale jakoś nie robię z tego problemu
  jak czytanie nie może nie być moją stroną???? nie rozumiem???
  piszesz że nie umiem czytać ze zrozumieniem zobacz na siebię

 45. pisałem ze dziadek bo to logiczne, jest duzo starszy od fighterow w UFC, goni go jeszcze Liddell, jednak ja nikogo nie obrazam od „picz”, poza tym nie tylko ja pisałem o Randym, ze jest dziadkiem, czytaj uważnie…
  „jak czytanie nie może nie być moją stroną????” ja tak pisałem? nie widze tego

 46. ,,Widze ze Miroszima wiek jeszcze nie ten i czytanie za zrozumieniem nie jest Twoja dobra strona”
  To co napisałem to była moja odpowiedź na twój post:
  Jako mogę patrzeć na swoje czytanie?

 47. woooow!! to ostatnie pytanie mnie rozjebało
  -wygra randy
  -nie, wygra brock
  -randy jest lepszy
  -nie, to brock jest lepszy
  -kiedy walczy tito?

  HAHA co do czego ?;>

 48. Ludziom, którzy tak wierzą w siłę i masę, polecam oglądać WWE i inne udawane gówna, albo zawody kulturystyczne gdzie zawodnicy smarują dupę bronzerem, a nie mylić tego z MMA. To jest sport a nie pokazówka. Pro-wrestlerów, body-builderów i innych domorosłych koksów którzy mają siłę i masę nawet taką co parunastu zawodników MMA razem wziętych są w USA DZIESIĄTKI TYSIECY!!! I ilu z nich walczy w UFC? JEDEN? A dlaczego?
  Zastanówcie się i przestańcie pieprzyć głupoty – sama siła i masa nie czynią wojownika. Przerzućcie się na Cage Rage gdzie walczą nakoksowane wydziarane patafiany bez żadnych umiejętności – prawdziwe walki to co innego. Podejście z dupy i zupełnie nie do rzeczy.

  Żeby nie było wątpliwości – w MMA wszystko jest możliwe, Lesnar nie jest tu z przypadku, chłopak ma przyszłość w sporcie ale musi zapiąć dupę w troki, pilnie przyswajać technikę i nabyć dużo doświadczenia. Ma szansę z Randym ale niewielką, spójrzcie prawdzie w oczy. Jego czas jeszcze nadejdzie, jeśli ma wytrwałość wojownika, a wierzę, że ją ma, bo inaczej z udawania za grube miliony nie przerzucił by się do klatki w której będzie kasowany po ryju. Przestańcie się niezdrowo podniecać – to jest sport, wynik nie jest najważniejszy, najważniejsza jest walka – ma być dobra i jeśli Brock pokaże klasę i zasłuży na zwycięstwo to tym lepiej i chwała mu za to, na 100% sam Randy mu szczerze pogratuluje a przeciwni Lesnarowi oddadzą mu wówczas honor. I o to chodzi – o dobrą walkę i honor a nie o buractwo.

 49. ale Brock w walce z Heathem pokazał buractwo 😉
  czyli do CR z nim 😉

 50. ilu bywalców siłłowni marzy o karierze w mma?
  ilu bywalców mat marzy o karierze mma?
  mało… cwiczą dla siebie i ew. samoobrony
  i właśnie dla tych pierwszych Lesnar jest idolem, dla tych drugich Nogueira czy inny Jacare

  ps. wyobraźcie sobie slama Sappa na Nogueirze na betonie…brrrrr…

 51. Gościu i tu sie mylisz 😉 bo ja jestem bywalcem siłowni nie maty ale do moich idoli nalezy Cro Cop, Shogun, Minotauro ,GSP ,Penn itp a „fighterzy” ( cudzysłow celowy 😛 ) pokroju Lesnara, Kimbo czy naszego Popka to raczej do cyrku lub do zoo miedzy małpami posadził a nie do Octagonu 😉

 52. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 53. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 54. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 55. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 56. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 57. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 58. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 59. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 60. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 61. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 62. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 63. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 64. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 65. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 66. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 67. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 68. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 69. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 70. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 71. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 72. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 73. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 74. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 75. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 76. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 77. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 78. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 79. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 80. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 81. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 82. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 83. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 84. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 85. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 86. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 87. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 88. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 89. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 90. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 91. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 92. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 93. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 94. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 95. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 96. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 97. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 98. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 99. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 100. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 101. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 102. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 103. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 104. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 105. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 106. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 107. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 108. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 109. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 110. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 111. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 112. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 113. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 114. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 115. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 116. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 117. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 118. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 119. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 120. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 121. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 122. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 123. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 124. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 125. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 126. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 127. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 128. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 129. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 130. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 131. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 132. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 133. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 134. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 135. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 136. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 137. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 138. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 139. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 140. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 141. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 142. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 143. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 144. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 145. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 146. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 147. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 148. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 149. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 150. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 151. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 152. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 153. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 154. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 155. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.