Mike Tyson w swojej karierze bokserskiej nie raz zaskakiwał fanów, jednak tym razem pokazał, że potrafi także szokować na sportowej emeryturze. 53-letni Amerykanin w ostatnim czasie powrócił do treningów, a nawet zapowiedział, że wystąpi w kilku walkach pokazowych, a zyski przeznaczy na cele charytatywne.

Styl ”Żelaznego Mike’a” od zawsze budził wiele emocji, bazował na mocnych uderzaniach, ciosach sierpowych oraz obijaniu korpusu. Nie brakowało także podbródkowych i wspaniałej dynamiki, cały styl Tysona oraz jego reżim treningowy został opisany w tym artykule, zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawostkami.

A tak wygląda trening na tarczach Mike’a, można zatem stwierdzić, że jeden z najlepszych bokserów w historii nie rzuca słów na wiatr i rzeczywiście wziął się do pracy.

A post shared by (@miketyson) on

Wiele sportowców zachwyca się powyższym wideo, oto kilka komentarzy pojawiających się pod wpisem na Instagramie:

Khabib Nurmagomedov: Nie wierzę, on jest na innym poziomie

Ryan Garcia: Ja pierd*lę, prawa ręka

Jon Jones: Ogień…

Anthony Pettis: Potwór

Henry Cejudo: Mike, jesteś najlepszym wujkiem!

Z kim może zmierzyć się ”Bestia” w powrocie na ring? Z pewnością na walki pokazowe chętnych zawodników nie zabraknie, a i fanów znajdzie się wiele, aby wypełnić halę. Być może ludzie odpowiedzialni za markę Tysona poszukają znanego nazwiska. Najprawdopodobniej będzie to osoba, która także odwiesiła rękawice na kołek, głupim pomysłem nie wydaje się – Vitali Klitschko czy Lennox Lewis. Ci bokserzy z pewnością chcieliby się włączyć w pomoc charytatywną, a także mogliby pokazać swoje umiejętności z odpowiednim dystansem.

Jedno jest pewne, dynamika i szybkość 53-letniego Mike’a zachwyca i nic dziwnego, że przy takich urywkach z treningu nasuwa nam się na myśl pytanie – Czy Tyson pokonałby w swoim najlepszym czasie Tysona Fury’ego, czy Anthony’ego Joshuę? Być może, ale nigdy się tego nie dowiemy.

Polecamy wam także wiele innych wpisów pojawiających się na MMARocks.pl nawiązujących do kariery ”Żelaznego Mike’a”:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.