Były mistrz wagi ciężkiej, Anthony Joshua zarobi zawrotną sumę 85 milionów dolarów za sobotnie rewanżowe starcie z Andy Ruizem Jr. Jego przeciwnik za walkę w Arabii Saudyjskiej dostanie „zaledwie” 13 milionów dolarów.

Według agencji Riyadh Newsflash, urodzony w Wielkiej Brytanii nigeryjski bokser wagi ciężkiej, niezależnie od tego, czy przegra czy wygra rewanżowe starcie, zabierze do domu fortunę w wysokości 85 milionów dolarów. Jego przeciwnik, Andy Ruiz Jr mimo zwycięstwa w pierwszej walce, za sobotnie starcie dostanie 13 milionów dolarów.

Dla obu zawodników będzie to najwyższa pensja w karierze i 4 najwyższa wypłata w historii boksu. Pierwsze trzy miejsca należą do bokserskiej legendy, Floyda Mayweathera w tym jedna z walki z Conorem McGregorem.

Kontrakt na rewanżowe starcie został podpisany jeszcze przed pierwszą walką, podczas której Ruiz Jr (22-1, 21 KO) zaszokował świat pokonując Anthony`ego Joshue (22-1, 21 KO) przez TKO w 7 rundzie. Za pierwszą walkę w czerwcu tego roku, Joshua oficjalnie dostał 20 milionów dolarów, jego przeciwnik 5 milionów.

Pensje za rewanż oraz fakt, że gala odbywa się w Arabii Saudyjskiej która solidnie dopłaca sportowcom za pojawienie się w ich kraju, doprowadziły w pewnym momencie do groźby odwołania pojedynku. Andy Ruiz Jr w ramach renegocjacji wcześniej podpisanej umowy, groził, że wycofa się z walki i nie pojawi się w Arabii Saudyjskiej.

WIDEO: Popis umiejętności Andy’ego Ruiza Jr. przed rewanżem z Anthonym Joshuą

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.