Diriyah Arena – to miejsce, w którym Anthony Joshua oraz Andy Ruiz stoczą walkę rewanżową 7 grudnia. Obiekt powstał specjalnie na rzecz tego pojedynku, pomieści on 15 tysięcy osób i został wzniesiony w zaledwie 2 miesiące. Prace nad areną ruszyły 7 października, a w sieci pojawia się coraz więcej zdjęć z budowy.

Przypomnijmy, że UFC  także weszło w partnerstwo ze wschodem, a dokładnie z Abu Zabi i powstanie specjalna hala w 2020 roku, aby można były organizować wydarzenia PPV.

Głowa Matchroom Boxing – Eddie Hearn nie może powstrzymać swojego zachwytu nad wykonaną pracą, o czym mówi w jednym z wywiadów.

Arena, jak i cała widownia zapiera dech w piersiach. Uwierzcie mi, nigdy nie było czegoś takiego w boksie. Starcie na wydmach będzie wydarzeniem, którego nie da się zapomnieć. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia gali.

Nad budową Diriyah Areny czuwało 175 pracowników, którzy przekształcili piaszczysty teren o powierzchni 10 tys. m2. 7 grudnia na gali bokserskiej będzie pracowało około 2 tys. osób. Materiały, z których został wykonany, obiekt da się składać, więc całość można „sprzątnąć’ zaledwie w miesiąc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.