„Bestia” nie daje o sobie zapomnieć. 45-letni wojownik zawalczy 30 września na gali Rizin 13. Jego rywalem będzie Kintaro Osunaarashi – zapaśnik sumo, który zadebiutuje w MMA. Pojedynek odbędzie się w kategorii „open” – nieograniczonej limitem wagowym.

Bob Sapp przeszedł na sportową emeryturę w 2015 roku, gdy w MMA miał na koncie 12 porażek z rzędu i łączny bilans walk 11-18. Powrócił w lipcu 2016 roku na gali Road FC 32, gdzie został zastopowany ciosami przez Aorigele. Po dwóch latach przerwy Sapp zdecydował się na kolejny powrót.

Słynną „Bestię” pokonywali zawodnicy z niemal każdego zakątka świata. Polscy fani mogą go kojarzyć z szybkiej porażki z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 19. Sapp to były futbolista i wrestler, który toczył boje również w kickboxingu. Swego czasu w Japonii był szalenie popularnym celebrytą. Brał udział w kampaniach reklamowych kilkuset produktów, nagrał płytę pop, napisał trzy świetnie sprzedające się książki i prowadził telewizyjny program rozrywkowy.

32 KOMENTARZE

 1. Może Bob postanowił wrócić, aby zakończyć swoją karierę w sposób normalny tak jak zaczynał i wygra parę walk na pożegnanie i nie będzie się podkładał specjalnie zawodnikom, którzy nawet w teorii nie powinni go pokonać

 2. Pamiętam, że Mirek połamał mu kość policzkową. Jedyny przypadek w historii kiedy bestia miała prawdziwy powód do płaczu:jon:

 3. Nie ma co, trzeba mieć ambicje sportowe, żeby "walczyć" z międzynarodową wersją Najmana.

  Najman nigdy nie był nawet blisko tego co Sapp. Jakby nie patrzeć to był okres gdy Bob był gościem przed którym respekt czuli nawet prawdziwi weterani K-1 czy MMA.

 4. Podaj jakieś konkretne argumenty. Dlaczego tak długo?

  Pierwsze 30 sekund badania przeciwnika, pierwszy cios po 45 sekundach, reakcja Bestii (czyli przewrócenie się) po następnych 5 i sędzia do ma 10 sekund (bo to jednak Japonia) zanim zrozumie, że nie ma sensu.

 5. Najman nigdy nie był nawet blisko tego co Sapp. Jakby nie patrzeć to był okres gdy Bob był gościem przed którym respekt czuli nawet prawdziwi weterani K-1 czy MMA.

  Był też okres, gdzie poważnymi zawodnikami byli Popek i Juras, jeśli oni przez odstawianie błazenady, zasłużyli na utratę szacunku, to co dopiero ten, który stał tak wysoko? Po za tym, bardziej miałem na myśli, zawodników, którzy decydują się na starcie z nim.

 6. Najman nigdy nie był nawet blisko tego co Sapp. Jakby nie patrzeć to był okres gdy Bob był gościem przed którym respekt czuli nawet prawdziwi weterani K-1 czy MMA.

  Bestia – nemesis Ernesto Hoosta. Właśnie oglądnąłem sobie walkę Hoosta z Le Bannerem. Ale to k1 kiedyś było:antonio:

 7. Najgorsze w Sappie jest to że on na prawde miał potencjał, tylko że chęci starczyło na kilka walk w K1 a pozniej juz tylko bez ambicji zarabianie kasy za wejście i wyjście z gali. Porównanie go do Najmana jest nie na miejscu, Sapp spuścił łomot Bonjasky`emu i Hoost`owi dwóm najlepszym w historii . Świadczy to o czymś. Najman nigdy nawet nie zagroził nikomu z czołówki a co dopiero zlać kogoś

 8. Bob też jest mega pozytywną postacią . Niech sobie walczy jeśli tylko chce i może, przecież nie pójdzie na zmywak

 9. Najgorsze w Sappie jest to że on na prawde miał potencjał, tylko że chęci starczyło na kilka walk w K1 a pozniej juz tylko bez ambicji zarabianie kasy za wejście i wyjście z gali. Porównanie go do Najmana jest nie na miejscu, Sapp spuścił łomot Bonjasky`emu i Hoost`owi dwóm najlepszym w historii . Świadczy to o czymś. Najman nigdy nawet nie zagroził nikomu z czołówki a co dopiero zlać kogoś

  Zagrozil Salecie. . . dwa razy :fjedzia:

 10. Kintaro Osunaarashi – cienki jak dupa węża. Choć 2 razy pokonał Jokozunów na 1 turnieju. Wyjebany, bo jeździł bez prawka w Japonii i spowodował wypadek, choć ściemniał najpierw, że miał międzynarodowe, ale nagle zniknęło, a potem ściemniali, że to jego ciężarna żona prowadziła, a nie on – chuja uwierzyli.

  Zwykła pokazówka. Kiedyś Sapp jakby mu jebnął, to poleciałby do Egiptu. Obecnie …pewnie też. Proste

 11. Kurwa, nie porównujcie Sappa z Najmanem… Co prawda ciężko powiedzieć ile z tych jego walk faktycznie wygrał, a ile zostało sprzedanych, ale gość swego czasu siał postrach.

 12. A w czasie walki, kto komu obijał ryja?

  nie wiem czy brać to na poważnie czy sarkazm… Umówili sie na walke k1 , kopiąc  sam sobie zrobił tko i nie mógł wyjść z klatki . Kurwa o czym my wg mowimy. W dwutysiecznych latach Sapp poknał najlepszego zawodnika K1 tamtego okresu a jego nastepce tez dojebal ale zostal dyskwalifikowany. Najman kurwa nie wygrał z nikim , nie można ich porównywać w żaden sposób

 13. 9月30日(日)さいたまスーパーアリーナにて開催する『 #RIZIN13 』で大砂嵐選手( @Oosunaarashi )vs ボブ・サップ選手の対戦が決定しました!

  大会概要・チケット情報は➡️http://jp.rizinff.com/_ct/17190942 #RIZINFF #RIZIN2018

  Nic nie kumam z tego tweeta. :beczka:

 14. Nic nie kumam z tego tweeta. :beczka:

  30 września (niedz.) Saitama Super Arena zorganizuje "# RIZIN 13" na wielkim graczu burzy piaskowej (@ Oosunaarashi)

  vs mecz Boba Sappu został rozstrzygnięty!

  Podsumowanie umowy · Informacje o biletach http://jp.rizinff.com/_ct/17190942 #RIZINFF #RIZIN2018

  Nie ma za co :roberteyeblinking:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.