Ben Askren spełni prośbę Jake’a Paula i zmierzy się z nim w bokserskim ringu. Emerytowany zawodnik UFC, który zakończył swoją karierę w MMA przez operację biodra, w swoich mediach społecznościowych potwierdził, że zawalczy z YouTuberem w boksie w marcu 2021 roku. Paul wyzywał Askrena na walkę w przeszłości.

Tak panie Paul, akceptuję wyzwanie. Wiem, że gadałeś o tym po swojej ostatniej walce gdy pokonałeś tego buma, Nate’a Robinsona. Słuchaj, to prosta decyzja. Zarobię sporo pieniędzy za pokonanie gościa, który udaje, że jest sportowcem. To właśnie robisz. Wiem, że możesz myśleć, że nie mam zbyt dużych umiejętności w stójce. Ostatecznie to nawet nie muszę ich mieć.

Jestem sportowcem klasy światowej, wygrywałem tytuły NCAA, byłem na Olimpiadzie, wygrywałem pasy mistrzowskie w różnych organizacjach MMA. Szczerze mówiąc jestem pod wrażeniem, że wmówiłeś sobie, że jesteś zawodnikiem! Że jesteś twardy i umiesz boksować… To imponujące, że po pokonaniu YouTubera i boksera, który nigdy nie był w ringu myślisz, że to robi z ciebie boksera – nie jest tak. Tak, Jake – akceptuję. Do zobaczenia 28 marca w Los Angeles. Sprawię, że staniesz się pokorny na oczach milionów widzów, którzy chcą to zobaczyć.

Paul jakiś czas temu wyzywał do walki m.in. Conora McGregora, Nate’a Diaza czy Dillona Danisa. Tego drugiego zaatakował także podczas jednego z programów Brendana Schauba, rzucając w niego balonami z wodą i uciekając. Jake od jakiegoś czasu nawołuje o walkę w boksie z zawodnikiem MMA wierząc, że udowodni swoją wyższość.

Askren (19-2, 1 NC MMA) to były mistrz kategorii półśredniej ONE Championship oraz Bellatora. W 2018 roku dołączył do największej organizacji na świecie. Pod jej szyldem stoczył trzy pojedynki, z których jeden wygrał a dwa przegrał. Były zapaśnik olimpijski  zdobył sporą popularność po tym jak w brutalnym stylu został znokautowany na gali UFC 239. Wtedy latającym kolanem ustrzelił go Jorge Masvidal, na co potrzebował tylko kilka sekund.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.