PROMMACtxt

Rok 2014 zapowiada się niezwykle ciekawie pod względem tego, co ma się dziać w polskim MMA. I choć różnorodnych, interesujących sportowo wydarzeń będzie zapewne wiele, z medialnego punktu widzenia trzy wydają się być najbardziej zajmujące.

Po pierwsze: doczekamy się wreszcie klatki na KSW, co z perspektywy innych krajowych organizacji wydaje się być jedynie równaniem do szeregu. Z perspektywy Federacji jest jednak wydarzeniem rewolucyjnym. Należy bowiem pamiętać, że w Polsce wszechstylowa walka wręcz płynie dwoma różnymi nurtami. Pierwszy nurt, to KSW, z każdym rokiem coraz silniejszy i coraz bardziej odstający od konkurencji. Drugi nurt, pozostałych organizacji, czasami mocniejszy, czasami słabszy, z meandrami, mieliznami i bagnistymi rozlewiskami. Każdy z nurtów trafia do nieco innej grupy docelowej i każdy z nich ma inne aspiracje i plany, każdy też inaczej podchodzi do produktu, który sprzedaje. Wbrew pozorom te dwa nurty płynące obok siebie, czasami owszem się łączą i przeplatają, generalnie jednak są osobnymi bytami żyjącymi pod wspólnym symbolem MMA. Wracając jednak do sprawy klatki, z dużym zaciekawieniem będę obserwował, jak KSW zamierza komunikować zmianę areny walk w mediach, wśród swoich fanów, sponsorów i potencjalnych nowych odbiorców. Dla firmy, która przez lata budowała wizerunek na białym ringu i wzorowaniu się na japońskim Pride, jest to nie lada zmiana i nie lada wyzwanie. Ciekawym również pozostaje pytanie o to, jak media zareagują na klatkę i jak po samej gali będą się do niej odnosić?

Po drugie: UFC ma zorganizować swoją galę w Polsce. Nie po raz pierwszy globalna marka wejdzie ze swoim produktem na nasz rynek. Problem z UFC polega jednak na tym, że jest to marka w Polsce słabo znana, a medialnie prawie nieistniejąca. W 2013 roku UFC pojawiało się w mediach w dużej mierze dzięki zatrudnieniu polskich zawodników oraz dzięki nowej odsłonie gry komputerowej. Łączna liczba, jakość i wielkość informacji na temat amerykańskiej marki, to jedynie kropla w morzu potrzeb, która może nie wystarczyć do osiągnięcia sukcesu nad Wisłą. Tym bardziej ciekawe będzie obserwowanie tego, jak UFC planuje promować swoją markę w naszym kraju. Zatrudnianie Polaków, to oczywiście efektywna i w miarę tania forma promocji, jednak nawet Jan Błachowicz, może nie wystarczyć do tego, aby przyciągnąć w wystarczającym stopniu uwagę mediów. Zasadnym pytaniem staje się również to o polskie media i ich reakcję lub jej brak na galę. Czy przy okazji tego wydarzenia nie zaktywizują się np. przeciwnicy MMA? UFC taka mała medialna burza zapewne nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie. Amerykański gigant szybko jednak zniknie z naszego podwórka, zostawiając polski rynek z kukułczym jajem w postaci krytyki mieszanych sztuk walki. Z drugiej strony ciekawym będzie medialna konfrontacja z KSW. Czy pojawią się porównania i odniesienia do Federacji? A jeśli tak, to jak będą przedstawiane? W skali globalnej i w porównaniu do KSW, UFC jest gigantem, musimy jednak pamiętać, że rozgrywka odbędzie się w Polsce, a tu role się odwracają i to maleńkie nad Wisłą UFC, stanie naprzeciwko lokalnego giganta, który dzieli i rządzi na naszym rynku. Otwartym pozostaje również pytanie o potencjalną transmisję telewizyjną.

Po trzecie: KSW planuje wypłynąć na szerokie wody i zorganizować jedną ze swoich gal za granicą. Posunięcie to wydaje się być naturalnym krokiem naprzód w rozwoju firmy i może przynieść jej ogromne korzyści. Jest to jednak również krok obarczony ryzykiem. Jeśli wszystko pójdzie dobrze nasza lokalna marka będzie mogła jeszcze szerzej rozwinąć skrzydła. Otwartym pytaniem natomiast pozostaje to o ewentualną porażkę zagranicznej inicjatywy i wpływ takiego wydarzenie na funkcjonowanie Federacji w Polsce. Z medialnego punktu widzenia, przedsięwzięcie jest bardzo ciekawe pod względem tego, jak KSW poradzi sobie na obcym rynku. Czy uda się przyciągnąć zainteresowanie lokalnych mediów, nawiązać z nimi stałą współpracę i czy to wyjście na świat zostanie zauważone w innych krajach? Bardzo ciekawą kwestią jest również sprawa nowych sponsorów, których KSW będzie mogło pozyskać dzięki temu ruchowi, dobrze bowiem przeprowadzona zagraniczna ekspansja może dla Federacji okazać się wydarzeniem na miarę zatrudnienia Mariusza Pudzianowskiego.

Trzy powyżej opisane wydarzenia są jedynie wyborem tego, co może znacząco wpłynąć na nasz rynek i być niezwykle interesującym również z medialnej perspektywy. I choć rok 2014 rozpoczął się dość słabo pod względem liczby informacji w mediach na temat MMA, kolejne miesiące zapewne spowodują, że trend wzrostowy zostanie utrzymany.

 

Jacek Łosak
PRESS-SERVICE 

 

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

99 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 20. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 21. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 22. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 23. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 24. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 25. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 28. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 29. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 30. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 31. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 32. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 33. Liczę na klatkę w 2014 roku, w galę za granicą podobnie jak w 6 walk w tym roku nie wierzę/nie wierzyłem w wykonaniu KSW. Zresztą myślę że co do KSW to większość jest przewidywalna jeśli chodzi o najbliższy rok, i wcale nie traktuje to jego minus, to dobrze że KSW ma konsekwentną politykę, bez zbędnych szaleństw, po prostu będą dalej robić to co dotychczas robili, chociaż byłbym mile zaskoczony np galą w Londynie (Bedorf-Thompson, Pudzian-Sylvia)

  Ja bym zastanowił się jeszcze nad pytaniami o:

  -czy z któraś z ogólnopolskich stacji telewizyjnych zdecyduje się na pokazywanie gal UFC?

  -czy PROMMAC osiągnie w Polskim MMA pozycję zbliżoną chociażby do MMA Attack kilka lat temu?

  -czy MMA Attack odbuduje swoją utraconą pozycję?

 34. Liczę na klatkę w 2014 roku,

  Przecież na KSW 27 wprowadzają…

  Bedorf-Thompson

  Już było O_O

  Ciekawy artykuł. Szczególnie interesuje mnie to, jak UFC poprowadzi promocję w naszym kraju – na pewno mają pozycję startową gorszą, niż WWE. 

 35. Gdzie będzie można oglądać UFC to pytanie nr 1

  Od 1 marca wracamy do średniowiecza, legalnie można będzie obejrzeć tylko walki z facebooka

  Fight pass niedostępny, UFC TV zablokowane , transmisji w TV brak.

   

 36. Mam coraz większe obawy, że gala w Polsce się nie odbędzie. Już parę razy tak było, że UFC wstępnie planowało galę w jakimś kraju, a potem nic nie wychodziło. Obym się mylił. Kiepsko Dana i spółka się za to zabiera. Mam nadzieję, że wszystko się w niedługim czasie wyjaśni.

 37. vaicavalo- jeszcze jest sporo czasu do UFC i bum na to będzie dopiero w wakacje. Nie pesymizuj waść 🙂

 38. Wejście UFC w rodzimy rynek musiało wiązać się z ograniczeniami w dostępności dla nas, fanów. Polityka organizacji wydaje się przewidywalną, najpierw wprowadzamy produkt na rynek i dajemy go za darmo, kolejno wchodzimy tam z galami, przez co kończy się czas wolnego dostępu, a wchodzi konieczność płacenia w dolarach. Fightpass jest dowodem, że UFC będzie chciało na nas zarobić, a Orange nie dawało im gwarancji wystarczających dochodów. Czy w ogóle taki gigant potrzebuje lokalnej stacji telewizyjnej, gdzie mają możliwość zrobienia transmisji na kraj sami? Czas pokaże, jednak na pewno mma zza oceanu nie będzie w naszym kraju takie samo. Zatem kluczowym dla mnie pytaniem jest nie gdzie będzie można obejrzeć walki, ale za ile?

  O ile sam zaliczyłbym się do krytyków KSW, to jednak muszę przyznać, że mają głowę do biznesu. Przede wszystkim genialna promocja produktu wśród widowni, która normalnie nie zatrzymałaby się na ich produkcie. Wprowadzenie klatki w mojej opinii przyprowadzi im widzów przed ekran, a ponadto korzystnie odświeży wizerunek, dlatego kwestią czasu jest jej wprowadzenie. Tutaj zastanawiam się, czy KSW będzie kontynuować zatrudnianie dziwaków i zniekształcanie wizerunku dyscypliny, czy znajdą złoty środek w połączeniu gwiazdy na ringu i rozwoju młodych zawodników. Zresztą przy 4 galach odpowiedzi i tak nie otrzymam.

  Jestem sceptykiem wobec ataku KSW na Anglię, sądzę, że wchodzenie na inne rynki mogłoby dać im wymierne, a nawet lepsze efekty. Jednak danych nie znam, więc ciężko ocenić realny potencjał rynku niemieckiego czy skandynawskiego w odniesieniu do angielskiego, gdzie konkurencja jest z pewnością większa. Jeżeli właściciele uznają, że są w stanie nowym produktem dla angielskiego widza pokonać Cage Warriors czy cotygodniowe UFC to na pewno tam pójdą. Jeżeli zaś uznają, że rynek niemiecki, który zawsze ekscytował się galami w typie KSW-style, jest bardziej atrakcyjny to nie zdziwię się widząc pierwszą zagraniczną galę KSW u naszych sąsiadów.

 39. Co z MMA Attack. Niby mieli sie reaktywowac, byly jakies daty na luty czy marzec w spodku i co ? Moja walka z bonusem spokojnie wyprzedala by spodek wsrod januszy do tego Grabowski i Held i jest jakis zarysrozpiski. Pawel Kowalik wiesz cos, dzialasz tam jeszcze i czy poczyniliscie jakies ruchy juz ?

 40. Trolluss vcurviacus – troll, który myśli, że jest fajny, trolluje dla zabawy, ma niezłą zabawę z tego, że naspamuje komuś na forum albo powkurza wszystkich, są najmniej licznym gatunkiem trolli, lecz bardzo groźnym.

 41. Co z MMA Attack. Niby mieli sie reaktywowac, byly jakies daty na luty czy marzec w spodku i co ? Moja walka z bonusem spokojnie wyprzedala by spodek wsrod januszy do tego Grabowski i Held i jest jakis zarysrozpiski. Pawel Kowalik wiesz cos, dzialasz tam jeszcze i czy poczyniliscie jakies ruchy juz ?

  O_O

 42. Pytam sie na powaznie. Nikogo nie trolluje, chce dac komus troche usmiechu na tym smutnym jak pi*da swiecie a Ty juz sie napinasz.

 43. Ja starcie UFC – KSW obstawiam na remis albo nawet no contest:P Oba podmioty walczą o innego widza, więc UFC w Polsce nie odbije się negatywnie na popularności KSW, i odwrotnie, klatka w KSW nie odbije się negatywnie na frekwencji na polskiej gali UFC. Co do reakcji mediów nie spodziewam się jakiegoś przesadnego zainteresowania galą. Z resztą UFC wcale nie musi troszczyć się o przesadny rozgłos. Fanów MMA jednak w Polsce i okolicach trochę jest + dodatkowy efekt nowości i te 7-9 tys. biletów powinno zejść.
  A co do KSW w Angli to zależy czy K&L zdecydują się walczyć o angielskego odbiorcę, czy też zrobią galę adresowaną tylko do polonusów, np z Pudzianem w walce wieczoru. W takim przypadku odzew w lokalnych mediach pewnie będzie zerowy, ale nawet halę na Wembley mogą wyprzedać:P

 44. Jeżeli jesteś Trybson to nagraj film i powiedz w nim to: mmarocks 4ever, pokaż jakąś w miarę aktualną gazetę, ewentualnie zdjęcie z kartką z napisem "mmarocks 4ever" i widoczna w miarę aktualna gazeta.

 45. Gdzie będzie można oglądać UFC to pytanie nr 1

  Od 1 marca wracamy do średniowiecza, legalnie można będzie obejrzeć tylko walki z facebooka

  Fight pass niedostępny, UFC TV zablokowane , transmisji w TV brak.

  This. Ma ktoś jakieś informacje czy Fight Pass będzie dostępny na całą Europę, i jak tak to kiedy?

 46. Póki co jest zapowiedziana, więc na nią liczę, że dotrzymają słowa

  No a z kim ma walczyć Thompson po pokonaniu Pudziana, gdy KSW go promuje? Jasne że jeśli Anglik, jeśli gala w Anglii, to rewanż z Bedorfem, przyciągnie i Angoli i tamtejszych Polaków, była już kiedyś o tym dyskusja na rocksach.

 47. Ja starcie UFC — KSW obstawiam na remis albo nawet no contest:P Oba podmioty walczą o innego widza,

  Ostatnie poczynania KSW wskazują jednak, że trochę się mylisz z tą 'walką o innego widza'. Laughing

  No a z kim ma walczyć Thompson po pokonaniu Pudziana, gdy KSW go promuje?

  Rewanż z Pudzillą w Anglii. Lub ściągnięcie Oliemu kogoś nowego jako Co-ME. W ostateczności rewanż z Bedorfem, choć jako pretendent do pasa Oli powinien pokonać kogoś bardziej wartościowego (sportowo) niż Waluś i Pudzian.

 48. Jakoś specjalnie nic nowego się nie dowiedziałem, kolejny raz postawione te same pytania które zadawane są od dłuższego czasu.

 49. Wypowiedzeniem wojny byłaby oferta "nie do odrzucenia" dla Mammeda (choćby kwota jak za Lombarda) i umowa z Polsatem, na dzień dzisiejszy Dana Wiithe na tą niby wojnę wydał jakieś 40-50 tyś.$, bo tyle pewnie kosztowały go wszystkie walki Polaków. 

  Decyzja o wycofaniu się UFC z Orange Sport, bez informacji o tym jak teraz  wyobrażają sobie transmisje gal, nie świadczy dobrze o szacunku UFC dla polskich fanów. Dlatego uważam, że nie będzie wielkiego starcia UFC vs. KSW, gala się odbędzie lub nie i wszystko wróci do normy, Amerykanie, nie traktują nas w jakiś specjalny sposób, jesteśmy dużo mniej ważni niż nam się wydaje.

  Najbardziej mnie dziwi, że UFC nie wynajęło w Polsce managera, gościa znającego specyfikę rynku, który mógłby im doradzić jak poprowadzić tu interesy. Wiele korporacji próbowało robić u nas biznes według szablonu stosowanego w innych krajach i regionach, szybko okazywało się, że to dziwny kraj i trzeba coś o nim wiedzieć, żeby odnieść tu sukces.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.