Graham

Mając KSW 28: Fighters’ Den za plecami, można się zastanowić, co dalej dla uczestników sobotniej gali. Na wzór wszelkiej maści cyklów, gdzie autor wciela się w Joe Silvę, teraz wcielimy się w nieistniejącego matchmakera Konfrontacji Sztuk Walki i zestawimy pojedynki dla uczestników szczecińskiej gali. Założenia są proste – po pierwsze wykluczamy zawodników związanych eksluzywnymi kontraktami z UFC, Bellatorem, WSOF, a nawet Cage Warriors, po drugie w związku z małą liczbą gal w roku pierwszeństwo mają zestawienia zawodników już w KSW zakontraktowanych.

Karol Bedorf vs. Peter Graham

Na początku „oczywista oczywistość”. Do tej pory waga ciężka w KSW spoczywała na barkach dwóch osób idących osobnymi torami – Bedorfa i Różala. Biorąc pod uwagę, że ten drugi przegrał i najprawdopodobniej zakończył swoją karierę sensowne jest zestawienie o pas jego pogromcy. Graham ma międzynarodową renomę dzięki długiej karierze w K-1 i jest idealnym pretendentem w organizacji coraz śmielej budującej swoją międzynarodową pozycję i transmitowanej do ponad 20 krajów na świecie. Nawet Rolles Gracie trafiał Bedorfa w stójce, więc Graham, jeśli będzie mógł zatrzymać obalenia, solidnie przetestuje umiejętności mistrza w tej płaszczyźnie.

Argumenty, że powinien z mistrzem walczyć Włodarek lub zwycięzca pojedynku Nastula/Pudzian uważam za nietrafione. Zapaśnik z Poznania skorzysta bardziej, jeśli zostanie „ograny” jako pretendent do pasa w kilku pojedynkach, nie wiem, czy jest wielu chętnych do zobaczenia rewanżu z Nastulą, a „Pudziana” do walki o pas nie wystawiałbym, póki nie stoczy boju przynajmniej zakontraktowanego na tradycyjne trzy rundy.

Michał Włodarek vs. Szymon Bajor

Przejdźmy więc do zestawiania Włodarka. „Komar” stoczył ledwie dwie walki przez ostatnie trzy lata i zamiast rzucać go od razu na mistrza, sądzę, że lepiej po tak imponującym debiucie spróbować budować jego pozycję jako drugą twarz wagi ciężkiej. Szymon Bajor to solidny rzemieślnik i po równie szybkiej wygranej na undercardzie dwóch ciężkich można zestawić ze sobą, by zadecydowali, komu należy się „tor pretendenta”.

Rafał Moks vs. Borys Mańkowski

Rafał chciałby mieć ciasto i zjeść ciastko. Niestety nie ma lekko. Przyjaciele zawalczyli ze sobą już raz i była to bardzo dobra walka – Moksa pewnie łatwiej byłoby przekonać, jako że on jest pretendentem, nie wiadomo jakby się na tę walkę zapatrywał Borys. Tym niemniej, jeśli ktoś ma się nie dać złapać w pierwszej rundzie gilotyną Moksa, zapewne będzie to Mańkowski. Jedyny problem jest taki, że jeśli „Kulti” by wygrał, to panowie będą musieli zawalczyć ze sobą po raz trzeci.

Maciej Jewtuszko vs. Rafał Błachuta

„Irokez” wrócił z dalekiej podróży, pokonując Bakocevica w trzeciej rundzie pojedynku, który przegrywał. Zdaje się, że trapiony kontuzjami aktualny mistrz wagi lekkiej nie ma ochoty zbijać tyle wagi i ma na celowniku kategorię półśrednią. Sądzę, że powinien go w niej powitać notowany w pierwszej dziesiątce u nas na stronie Błachuta. Zawodnik z Kwidzyna ma dodatni bilans w KSW, błyskotliwy parter i choć jego stójka nie jest na poziomie Jewtuszki, to z pewnością sprawdziłby jak „Irokez” broni obaleń.

Anzor Azhiev vs. Krzysztof Klaczek

Waga piórkowa w KSW nadal jest w fazie rozwoju, ale to starcie mogłoby być zalążkiem nieoficjalnego, czteroosobowego turnieju o pas w tej kategorii. Azhiev wrócił na zwycięskie tory, pokonując Henriquesa, i udało mu się uniknąć fauli. Krzysztof Klaczek, numer jeden polskich rankingów, nie ma doświadczenia na dużych galach, ale pięć wygranych z rzędu i przeprowadzka do Ankosu z pewnością dają mieszkańcowi Konina papiery by wystąpić na KSW.

W ramach uzupełnienia drugą połówką wspomnianego turnieju według mnie powinien być pojedynek „Kornika” z Sergejem Grecichą na gali w Krakowie.

Helson Henriques vs. Łukasz Rajewski

Skreślany przez wielu Henriques pokazał się z Azhievem z dobrej strony i zasłużył przynajmniej na występ na undercardzie jednej z nadchodzących gal. W roli jego rywala widziałbym Łukasza Rajewskiego, również czekającego na swoją pierwszą wygraną w KSW po porażce z Chlewickim z Gdańska. Pojedynek ten na papierze powinien być miły dla oka, zwłaszcza dla fanów stójki, biorąc pod uwagę dotychczasowe kariery obu uczestników.

Michał Andryszak vs. Jędrzej Maćkowiak

Andryszak niestety po raz kolejny przegrał po błyskawicznym natarciu przeciwnika. Porażka powinna oznaczać relegacje zawodnika Fighting Division na undercard, gdzie za świetnego rywala dla niego uważam Maćkowiaka. Zawodnik Ankosu niestety nie zdołał zadebiutować w Szczecinie i będzie miał cięższe wyzwanie niż Kamil Waluś, ale jeśli pogłoski o jego talencie nie są przesadzone, to stoczy z Andryszakiem wyrównany bój.

Kuba Kowalewicz vs. Jefferson George

W paradoksalnym zbiegu okoliczności Kuba Kowalewicz wygrał kontrakt z KSW, pokonując Kamila Gniadka, mimo iż taki kontrakt już miał. Podopiecznemu Piotra Jeleniewskiego do tej pory poprzeczkę za wysoko postawił tylko Sergej Grecicho. Walczący w kratkę i nieprzewidywalny George powinien być kolejnym sprawdzianem. Mimo nijakiego bilansu walk Anglik w walce z niesamowicie utalentowanym Gamrotem pokazał, że nie należy go skreślać na tej podstawie.

Tomasz Marciniak
Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

156 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 8. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 9. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 10. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 11. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 12. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 13. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 14. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 15. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 16. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 17. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 18. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 19. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 22. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 23. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 24. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 25. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 26. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 27. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 28. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 29. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 30. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 31. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 32. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 33. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 34. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 35. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 36. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 37. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 38. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 39. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 40. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 41. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 42. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 43. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 44. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 45. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 46. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 47. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 48. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 49. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 50. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 51. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 52. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 53. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 54. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 55. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 56. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 57. Zgadzam się ze wszystkimi zestawieniami, prócz Rajewski vs Henriques. 

 58. Fajny cykl, lubię bawić się w takie zestawianie pojedynków, więc na prawdę mi się podoba. Laughing 
  Ale wracając: nadal uważam, że Graham powinien zmierzyć się z Bedorfem lub lepszym z pary Pudzian/Nastula – jeśli chodzi o tą drugą opcję, to jeśli faktycznie wygrany z co-me KSW 29 miałby dostać walkę o pas, to uprzednie starcie z Peterem Grahamem powinno być na dystansie 3×5. 
  Włodarek vs Bajor logiczne i samo się broni. Z racji, że oboje nie odnieśli jakichś ran w swoich walkach, mogliby zmierzyć się choćby na KSW 30. 
  Kulturysta ma imponujące pasmo czterech wygranych przez gilotyny w pierwszych rundach z rzędu. Borys pewnie dostanie walkę na KSW 30, a jeśli zapowiedzi są prawidłowe, będzie to Londyn. Raczej wątpię by tam podjął Moksa, więc jak na moje Rafał powinien dostać jeszcze jakiegoś solidnego Europejczyka przed rewanżem z Borysem – rewanż z Enomoto by mi się tu widział. Choć od razu walką z Borysem nie pogardzę, ale jak mówię – wątpię by K&L doprowadzili do takiej walki w Anglii. 
  Irokez na debiut w 77 pewnie też dostanie kogoś zza granicy, choć z drugiej strony Błachuta kolejną walkę miał stoczyć w karcie głównej. Raczej Iro wygrałby to przed czasem, ale z chęcią rzuciłbym okiem na takie starcie. 
  Myślę też, że Anzor dostanie znów kogoś zza granicy. Nieoficjalny turniej wagi piórkowej byłby bardzo fajnym rozwiązaniem, ale według mnie przeciwnikiem Artura Sowińskiego nie będzie nawet Grecicho, chyba, że panowie nagle się dogadają. Anzor złapie walkę za granicą, w tym czasie odbędzie się KSW 29 i na jednej z pierwszych gal w przyszłym roku Azhiev zmierzy się z kimś z KSW 29 o pas. 
  Rajewski faktycznie powinien dostać kolejną szansę, skoro Helson ma dostać kolejną szansę na KSW – czemu nie. 😉 
  Andryszak vs Maćkowiak też całkiem sensowne. Wygrany może z przegranym z pary Włodarek-Bajor, albo z kimś całkiem nowym na KSW. Trzeba budować solidną, logiczną drabinkę. 
  O starciu Kowalewicza z George'm sam wspominałem – choć na miejscu Jeffersona mógłbym też umieścić Andre Winnera. Takie starcie mogłoby się sprawdzić choćby na gali w Anglii w przyszłym roku. 
  A co z Marcinem Parchetą i Rafałem Jackiewiczem? Osobiście o ile tego drugiego na miejscu KSW promowałbym mniej, bo jednak przegrał tą 'freakową' walkę, to Marcina Parchetę z chęcią na galach Konfrontacji Sztuk Walki jeszcze bym widział. Taka namiasta Marcina Różalskiego, fakt, kontrowersyjny tak nie będzie, ale tą postawę w klatce może wprowadzić niemalże podobną. 

 59. A Rajewski przypadkiem nie walczyl z Sasza w 70kg? Jezeli tak to ja chetnie bym zobaczyl kolejny pojedynek stojkowiczow- Parcheta vs Rajewski.

 60. A czym Graham zasłużył sobie na walkę o pas? Przegrywał z Różalem w każdej płaszczyźnie, a dopiero jak zauważył u Marcina kontuzje rzucił się do ataku. Bardziej bym wrzucił Grahama dla wygranego z walki Pudzian vs. Nastula.

   

  Dla Bedorfa potrzebny jest jakiś klasowy ciężki bo póki co dostaje samych zawodników którzy lata świetności mają za sobą.

 61. Dokładnie Graham dla Coco to byłby żart!!! Stawiam że nawet Pudzian by go pokonał tak więc gdzie do Coco… Też jestem zdania że rywal mocny zagraniczny( marzy mi się Tybura lub Grabowski jeśli by się dogadali z M-1 wiem wiem mieli być wolni zawodnicy…) dla Bedorfa ktoś go w końcu musi sprawdzić! Grecicho pewnie się nie zgodzi na kontrakt blokujący go z KSW a federacja nie będzie chciała dawać mu 2 walki bez dłuższego kontraktu. Dla Kornika pewnie będzie jakiś nowy zawodnik zagraniczny mam nadzieję że mocny! Rajewski z Helsonem ekstra zestawienie, Raju mówił że następna walka tylko w 66. Reszta zestawień TJ mi się podoba…

 62. Ja bym zestawił na grudniowej Gali Klaczka z Sowińskim i zwycięzca walczy z Anzorem o pas. albo Arbi z klaczkiem i potem sowiński albo anzor

 63. Podzielam opinię kilku osób powyżej, Graham jakoś nie przekonał mnie w kontekście walki z Bedorfem. Walkę z Różalem wygrał tylko i wyłącznie ze względu na kotuzję Marcina. Australiczyka chętnie zobaczę w KSW ale jeszcze nie z Bedorfem. Dla Karola tak jak ktoś już wcześniej wspominał czas na zawodnika z wysokiej półki ( oczywiście w miarę możliwości Laughing ). Może rzeczywiście dla np. Economou na gali w Londynie ? Sam do końca nie wiem, ale potrzebny jest klasowy rywal a według mnie Graham w walce z Różalem nie pokazał nic wielkiego. Podoba mi się pomysł pierwszej walki Iro w 77 z Błachutą, no i opcja Klaczka w KSW również jak najbardziej pozytywny !

 64. Parcheta vs Raju kozak. Iro vs Błachuta spoko, ewentualnie zamiast Błachuty Naruszczka.

 65. Nie róbmy z Mańkowskiego Frankiego Edgara, który przez 2 lata bił się tylko z 3 rywalami. Widziałbym najpierw jakiegoś solidnego zagranocznego rywala. Moks oczywiście na titleshota zasłużył ale sam mówił w wywiadzie że potrzebuje przerwy

 66. ja bym zestawił trochę inaczej a mianowicie

  Szymon Bajor vs Michał Andryszak (myślę że nie można przekreślać tu Andryszaka)
  Michał Włodarek vs Peter Graham (na wypromowanie Michała)
  Karol Bedorf vs Damian Grabowski (po stracie pasa nie ma wyłączności z M1)
  Rafał Moks vs Ryan Scope/Walter Gahadza (młodzi niepokonani Anglicy walczą ze sobą 29 listopada a wygranego postawiłbym naprzeciw moksa na KSW 30)
  Maciej Jewtuszko vs Abusupiyan Magomedov (wygrał z Błachutą przegrał z Moksem sprawdzi irokeza w 77)
  Anzor Azhiev vs Martin Buschkamp (23letni niepokonany niemiec z szansą rozwoju w KSW)
  Kuba Kowalewicz vs Paweł Kiełek

 67. Gdyby Saidov nie wpadł to przy poziomie dywizji półśredniej w KSW mielibyśmy Saidov-Moks-Mańkowski naprzeciwko siebie co pół roku.

 68. Grahama z Bajorem, a Włodarka z kimś solidnym. Może z tym Rosjaninem co ostatnio Andryszak wtopił. Z resztą się w sumie zgadzam.

 69. zajebiste sa wszystkie zestawienia oprocz Maciej Jewtuszko vs. Rafał Błachuta ktore uwazam za jakas pomylke …

  Blachuta to jak dla mnie zawodnik ktory powinien obijac sie na mniejszych galach po prostu nie lubie zabardzo go ogladac.. ani nie jest widowiskowy… a nad technika w stojce tez musi mocno popracowac bo stojke ma zwyczajnie nijaka … i dobitnie jego stojka kojarzy mi sie z nieporadna stojka Naruszczki ,, 🙂

 70. Tak Nayevsky Vaso po przegranej jeszcze po TKO a Ty go dajesz o pas, ogarnij się trochę…

 71. btw IMHO najlepsze zestawienia podal jak narazie kursor chociaz niestety mniej realne ,, 🙂

 72. Po porażce idelalny kandydat do pasa. KSW logic. Trzeba myśleć jak Martin i Maciek.

 73. @Grubas,
  Johnny Hendricks przegrywa z mistrzem.
  Mistrz wakuje pas.
  Johnny Hendricks vs. Robbie Lawler.

  Vaso Bakocević przegrywa z mistrzem.
  Mistrz wakuje pas.

  Ja mam się ogarnąć? W UFC takie coś, więc czemu nie w KSW? Vaso dał wyrównaną walkę, do nokautu można powiedzieć nawet, że prowadził w walce, więc czemu by nie zestawić go z którymś z Polaków? Bo lepiej ściągnąć debiutanta i dać mu walkę o pas?

 74. Parcheta vs Rajewski kolejnym fajnym zestawieniem. Oglądałbym.Laughing
  Dla Coco jeśli mówimy o kimś z importu trzeba raczej szukać współpracy z inną organizacją… chyba, że ściągnęliby dla Szczeciniaka Walta Harrisa, który niedawno wyleciał z UFC. Innej opcji za bardzo nie widzę. 
  W lekkiej nie widzę sensu iść torem UFC – Bakocevica zestawiłbym z przegranym pojedynku Gamrot-Chlewicki, a wygranego podciągnął do rangi pretendenta. Kuba Kowalewicz w tym czasie serio z George'm, jeśli Polak wygra, upatrywałbym w nim przyszłego kandydata do walki pas. W sumie przydałby się w tej wadze ktoś jeszcze, jeśli Irokez odchodzi – może faktycznie lepszy z pary Zawadzki/Abzailov? Może Jacek Kreft byłby solidnym wzmocnieniem jeśli wygrałby w Finlandii? 

  A co z Arbim w piórkowej? Jak dla mnie jeśli odprawiłby Filipa Wolańskiego powinien dostać kolejną szansę – jeśli to Wolański okazałby się lepszy, on mógłby pojawić się na gali KSW. Jeden z tych dwóch z gorszym z pary Sowiński/TBA wtedy. Chociaż ten temat z założenia miał dotyczyć tylko matchmakingu odnośnie zawodników z KSW 28, a ja wylatuję kompletnie nie na temat… crazy

 75. Pozwolę sobie ocenić zmojej januszowskiej perspektywypropozycje redaktora Marciniaka;

  Karol Bedorf vs. Peter Graham

  Szanujmy mistrza Karola i przy okazji kibiców. Różal w ostatnich starciach to diametralnie inny zawodnik wliczając to stójkę która w pierwszych walkach równie źle wyglądała jak cała reszta ale to, że dominował do czasu kontuzji raczej skłania mnie do uznania, że Graham zjeżdża z formą ostro w dół  i dlatego starcie z Bedorfem to lekki mismatch ze względu na rangę tego starcia  i na charakterystykę mistrza. Bedorfa nie powinno się postrzegać inaczej niż kogoś kto Grachamów wciąga nosem. Z racji pełnionego urzedu i założenia jedynego słusznego, że skoro go pełni to jest naprawdę mocny na miarę miejsca w świecie rezerwowanego dla KSW przez K&L i wiarę i nadzieję kibiców.
   

  Michał Włodarek vs. Szymon Bajor

   Włodarek to dziki dzik, potrzebuje trochę obicia w KSW żeby nabrać rutyny, poukładać sobie walki taktycznie, przetestować samego siebie ale obawiam się, że Bajor jest za słabym wyzwaniem, istnieje spore ryzyko, że zainkasuje plombę szybciej niż Andryszak. Szkoda zmarnowanego czasu przyszłego mistrza..

  Rafał Moks vs. Borys Mańkowski

  Moksa lubię jak lubię Jotko ale szanuję i doceniam za solidne umiejętności za to co pokazał w Rosji i ostatnie spektakularne skończenia. Borys wiadomo, nie da się nie lubić nie da się nie przecenić charakteru, ambicji i sportowych umiejętności. Walka byłaby mega od strony sportowej i jak najbardziej uzasadniona z perspektywy drabinki KSW, rewanżu. Tyle, że strasznie lipna dla mnie jest sytuacja Moksa walczy mało, porażka cofa go znowu mocno i jeszcze bardziej usuwa z pola zainteresowania kibiców nieadekwatnie skromnego w stosunku do prezentowanych umiejętności i zasług. Co dalej? Borysowi niewiele to zwycięstwo daje. Wariant, że Moks wygrywa dla Moksa zajebisty ale do czasu rewanżu, nieuchronnie szybkiego.

  Zarówno jeden jak i drugi powinni walczyć również za granicą a jeśli kontrakt ich wiąże to w jest to ze strony KSW głupota, zwłaszcza w przypadku Moksa, bo materiałem na gwiazdę i ulubieńca publiczności  nie jest i nie ma co liczyć, że ktoś będzie go tam popychał ale przy swoim skillu i niepozornym rekordzie mógłby dużo bardziej wykorzystac potencjał dla siebie przy okazji podnosząc rating KSW za granicą na zasadzie zdziwienia,  jeśli taki średniak okazuje się kotem, to to całe KSW musi być niezłe.

  Maciej Jewtuszko vs. Rafał Błachuta

  Jewtuszko, spoko ziomek ale nie jara mnie za bardzo, ostatnia walka z gościem który może nie jest zły, bo ambitny i coś tam potrafiący ale  mocno chaotyczny i bez jakiegoś błysku w którejkolwiek z płaszczyzn, Jewtuszko wypadł na jego tle kiepsko, dużo lepiej raczej już nie będzie.
  Błachuta, trochę poruta w zapasach i stójce i jakoś nic nie wskazuje na to, żeby w rosządnym czasie znacząco coś z tym zrobił.. Zabrzmi to brutalnie ale zestawianie ich razem to blokowanie miejsce dla lepszych. Wiem, grube  faux pas względem Maćka ale zarówno jeden jak i drugi nadają się do testowania prospektów, najlepiej przed galami.

  Do pozostałych zestawień nic nie mam, bardzo dobre.

 76. Jeśli Iro zmienia wagę to może fajnym pomysłem byłby taki superfight z Borysem? Choć uważam, że wyszłoby trochę jednostronnie.

 77. @Nayevsky

  W sumie to fajny pomysł, bo co ciekawe to Irokez ma lepsze warunki fizyczne w 77 i jeśli udałoby mu trzymać dystans to mógłby spokojnie punktować Mańkowskiego. Niestety wydaje mi się, że Iro nie weźmie tej walki, są z Borysem  kolegami. Fajnie byłoby zobaczyć walkę Irokeza z  Njokuanim, który też spokojnie mógłby walczyć w 77, ale to bardziej moje chciejstwo niż realna opcja.

 78. Po tym co Pokazal Graham zdecydownie nie jestem za tym aby dac mu sznase walki o pas, nie wiem czy jestem za tym aby jeszcze raz dac mu sznase na wystep na KSW, mily facet, udziela ciekawych wywoadow ale nic poza tym

  reszta zestwien pozytywnie, zwlaszcza Komar vs Bajor mi sie podoba.

 79. Mnie rowniez podobaja sie wszystkie zaproponowane zestawienia, poza pierwszym. Chcialbym aby mistrz organizacji walczyl jednak z kims bardziej wymagajacym. Jedna z ciekawych opcji zostala wlasnie ogloszona przez konkurencje. Od siebie dolozylbym jeszcze starcie Parcheta – Bakocevic. Co prawda roznica w doswiadczeniu, jesli chodzi o MMA jest ogromna, ale Vaso jest juz po trzech porazkach z Polakami a i stylistycznie chyba najlepszy mozliwy rywal dla Marcina.  

 80. Iro niech uderza w wagę wyżej, ale w takim razie co z Borysem i Moksem? Marzy mi się Borys i Gamer w UFC kiedyś (to moje największe MMA-owe marzenie), ale teraz jak wejdzie do tej wagi jeszcze Iro, to zrobi już się chaos do potęgi.

  Graham dla Bedorfa zdecydowanie nie. Walki Grahama w KSW traktowałbym troche z przymrużeniem oka, pozadrabinkowo – dobrze byłoby go zobaczyć jeszcze raz, np ze Słowińskim (chociaż ten po porazkach), ale absolutnie nie traktowałbym go rankingowo i do zestawień o pas. Włodarek – Bajor o TS'a – to ma sens największy.

 81. Bedorf vs Graham bardzo ok zestawienie, chociaż ja bym dał to jako taką lżejszą walkę nie o pas.

  Bardzo podoba się pomysł zestawienia Pudziana po ewentualnej wygranej z Gracie, który zaproponował Wojsław. Gracie na prawdę byłby fajnym wyzwaniem dla Pudziana.

  Materla vs Falcao lub Materla vs Kendall 2. Umówmy się, że ryzyko wypadnięcia Melvina jest duże także ja chętnie zobaczyłbym jak Michał poradziłby sobie w rewanżu z Kendallem (ogólnie fajną historię można ograć ze wzgędu na ich pierwszą walkę). Falcao przegrał 2 ostatnie pojedynki z zawodnikami, którzy są naprawdę topowi, co nie zmienia faktu że dla Michała byłoby to wyzwanie.

  Bezerra- jeśli Strus wygrałby z Abu chętnie bym zobaczył go z obsesyjnie dążącym do parteru Brazylijczykiem. Chciałbym zobaczyć czy poradziłby sobie z tak dobrym parterowym zawodnikiem.

  Irokez vs Błachuta? No nie wiem chyba jeszcze za wcześnie dla Błachuty. Raczej ktoś nowy.

  Bakocević vs Kowalewicz – moim zdaniem fajna bitka mogłaby być.

  Acacio ogólnie jeśli wygrałby 1-2 pojedynki za innych galach niż KSW to nie mam problemu by walczył ale w 84. Ogólnie to jest taki mały średni jak Naruszczka ale ciężko mu idzie te zbijanie wagi. Ogólnie jakoś nie mam ciśnienia by walczył ale jeśli już to w 84 by wypromować jakiegoś średniego na jego nazwisku.

  Anzor vs Kornik 3-wiadomo o pas.

  Helson vs Rajewski – fajne zestawinie.

  Parcheta i Jakiewicz nie mam pojęcia, ale chętnie jeszcze ich zobaczę.

  Włodarek vs Bajor – nie rzucałbym Michała na jakieś duże nazwiska. Najpierw niech wygra jeszcze 1-2 pojedynki.

  Andryszak vs Maćkowiak – Michał musi się trochę odbudować, a Jędrzej z kimś zadebiutować musi.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.