Były mistrz dwóch dywizji UFC Conor McGregor przyjął wyzwanie od legendy świata MMA i byłego dominatora wagi średniej UFC, Andersona Silvy!

Wczoraj wieczorem „The Spider” na Instagramie rzucił wyzwanie Irlandczykowi do „super walki” w umownym limicie do 80 kilogramów. Wyzwanie Silvy pojawiło się kilka godzin po słowach McGregora który zrewidował swoją niedawno opublikowaną listę najlepszych zawodników w historii MMA na której przyznał sobie pierwsze miejsce:

Mam naprawdę spory podziw dla świetnego sportowca jakim jest Conor i wierzę, że ta super-walka byłaby czymś historycznym dla tego sportu.

Mimo, że 45-letni Anderson Silva (MMA 34-10) w ostatnich siedmiu walkach wygrał zaledwie jedno starcie w oktagonie UFC, dzięki swojemu statusowi legendy i większym rozmiarom stanowiłby ciekawe wyzwanie dla Conora McGregora.

Irlandczyk który największe sukcesy święcił w wadze piórkowej, jest najwyraźniej mocno zainteresowany starciem z byłym mistrzem wagi średniej UFC ponieważ szybko zareagował akceptując na swoim Twitterze wyzwanie do walki:

„Akceptuję.” – odpowiedział McGregor.

W kolejnym wpisie Irlandczyk przypomniał stary wywiad w którym twierdził, że nie boi się nikogo i może walczyć w każdej kategorii wagowej.

Conor McGregor (MMA22-4) powrócił do oktagonu podczas styczniowej gali UFC 246 na której w rewelacyjny sposób w ciągu 40-sekund odniósł cenne zwycięstwo nad weteranem Donaldem Cerrone.

Anderson Silva (MMA 34-10, 1 NC) od 2013 roku wygrał zaledwie jedno starcie, przegrywając ich pięć. Przed tą fatalną passą, Brazylijczyk przez długi czas był uznawany za najlepszego zawodnika w historii MMA bez podziału na kategorie wagowe.

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.