Anderson Silva nadal chce walki z Conorem McGregorem. Były mistrz kategorii średniej w przeszłości wspominał o potencjalnym pojedynku z Irlandczykiem. Teraz Brazylijczyk chciałby starcia z byłym podwójnym mistrzem UFC w limicie do 176 funtów.

Mam naprawdę spory podziw dla świetnego sportowca jakim jest Conor i wierzę, że ta super-walka byłaby czymś historycznym dla tego sportu. Nikt z nas nie ma już nic do udowodnienia. Wierzę, że fani UFC i MMA chcieliby zobaczyć ten wielki spektakl. Chciałbym przetestować swoje umiejętności, to byłoby fantastyczne.

View this post on Instagram

SUPER 👊🏾FIGHT 176.37LBS Tenho uma imensa admiração pelo grande atleta Conor e acredito que um super fight seria algo histórico para o esporte, nem um de nós precisa provar mais nada a ninguém; acredito que os fãs do ufc e do esporte gostariam de ver este grande espetáculo marcial, testar minhas habilidades marciais com ele seria fantástico!! I have immense admiration for the great athlete that Conor is and I believe that a super fight would go down in the history of the sport, neither of us need to prove anything to anyone; I believe that fans of the UFC and of this sport would like to watch this great martial arts spectacle, it would be fantastic to test my martial arts skills against him!!

A post shared by Anderson "The Spider" Silva (@spiderandersonsilva) on

Zapytany o potencjalny limit wagowy do tej walki, Silva przyznał, że chciałby starcia z Irlandczykiem w umownym limicie do 80 kilogramów. Nie jest to pierwszy raz kiedy „Spider” zasugerował pojedynek z McGregorem. Wspominał już o takiej walce w 2016 roku, kiedy stwierdził, że byłby to dla niego „honor”.

Silva (34-10, 1 NC MMA) mierzył się w ostatnich walkach z m.in. aktualnym posiadaczem tytułu, Israelem Adesanyą, mocnym Jaredem Cannonierem czy Derekiem Brunsonem. Bilans jego walk w ostatnich 5 pojedynkach wynosi 1-4. Warto wspomnieć, że przez długi czas Brazylijczyk był uznawany za najlepszego zawodnika bez podziału na kategorie wagowe. Swego czasu wygrywał w świetnym stylu z m.in. Vitorem Belfortem, Chaelem Sonnenem, Forrestem Griffinem czy Danem Hendersonem. W jednym z ostatnich wywiadów 45-letni były mistrz przyznał, że zostały mu jeszcze dwie walki w oktagonie UFC.

19 KOMENTARZE

 1. On się pucuje do rudego już ze 3 lata żeby dostać te walkę

  Cerrone pucował sie 4 lata dokładnie.

  A Anderson mógłby juz skończyc albo chociaz otwarcie przyznać o co chodzi.

 2. Szkoda, że taka legenda musi się na koniec kariery prosić o money fighty. Z drugiej strony należy mu się jak nikomu innemu – nigdy nie unikał walki, jego highlightsy są przekozackie, no i był po prostu najlepszy.

 3. Easy money dla Pająka,

  chociaż wiadomo że Irish doświadczenie w walce z przeciwnikami trzy razy większymi od siebie …

  :razz:utinlaugh:

 4. Szkoda, że taka legenda musi się na koniec kariery prosić o money fighty. Z drugiej strony należy mu się jak nikomu innemu – nigdy nie unikał walki, jego highlightsy są przekozackie, no i był po prostu najlepszy.

  Jasne, zasłużył, ale wyzywanie Conora jest po prostu żałosne. Przecież Conor nawet przy Diazie jest mały. Już by Masvidala wyzwał albo Woodleya, w sumie to bym to nawet zobaczył.

 5. Myślałem, że po wyznaniu Usmana, że chce zgwałcić rudego, nic mnie już nie zdziwi. I nagle wjeżdża Anderson, cały na biało czarny, po wpadce na viagrze i chce walczyć z rudym.

 6. Myślałem, że po wyznaniu Usmana, że chce zgwałcić rudego, nic mnie już nie zdziwi. I nagle wjeżdża Anderson, cały na biało czarny, po wpadce na viagrze i chce walczyć z rudym.

  On o tej walce mówił już kilka lat temu.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.