anderson silva high five

Anderson Silva zaliczył ostatnio poważną wpadkę na testach antydopingowych, ale do tej pory nie wie, dlaczego tak się stało. Były mistrz dywizji średniej UFC będzie przesłuchiwany w kwietniu przez przedstawicieli Komisji Sportowej Stanu Nevada. Nawet jeśli dowiedzie swojej niewinności, to nie pojawi się w oktagonie wcześniej niż w 2016 roku. Powiedział o tym podczas krótkiej sesji pytań i odpowiedzi z fanami po seminarium w Rio de Janeiro:

Powrócę w przyszłym roku. Nie wiemy jeszcze co się stanie z powodu tych wszystkich rzeczy, które brałem podczas leczenia mojej złamanej nogi – moje suplementy zostały zabrane do testów do laboratorium Komisji, więc dowiemy się później jak będzie. Nie wiem co się stało. To była dla mnie niespodzianka. I tak planowałem powrót do walk w przyszłym roku, więc jest to normalne.

Zapytany o to, dlaczego podpisał nowy kontrakt na dużą ilość walk przed pojedynkiem z Nickiem Diazem, „Pająk” stwierdził, że chce walczyć jeszcze przez 5 lat:

To była oferta  od Dany i Lorenzo. Jedyna poważna kontuzja, jaką miałem, to była ta złamana noga. Rozmawiałem z moim teamem, przedyskutowaliśmy wszystko i uznaliśmy, że to jest możliwe. Skupiam się na tym, by walczyć jeszcze przez pięć lat. Mam już harmonogram na kolejne pięć lat. Jeśli mógłbym walczyć często – dwa albo trzy razy rocznie – to będzie lepiej.

“Pająk” został też zapytany o to, czy będzie chciał ponownie stanąć do walki o pas mistrzowski UFC:

Po pierwsze muszę na to zasłużyć. (…) Muszę z powrotem znaleźć swoje miejsce w dywizji. Krok po kroku, startując od zera. Nie wiem, czy będę miał na to wystarczającą ilość czasu, ale jeśli będę miał okazję, by zasłużyć na pojedynek o tytuł, to taka walka będzie możliwa.

18 KOMENTARZE

 1. Boję się, że Anderson zniszczy swoją legendę rozdrabniając się na drobne.
  Jeszcze ta afera z dopingiem ostatnio też dużo odjęła z wizerunku mistrza.
  Wolał bym aby dał jeszcze max 2 walki i odszedł na emeryturkę. Ale pewnie $$$ wygra.

 2. Rozumiem, że nie chce kończyć kariery w atmosferze i oparach ciężkiej parującej kupy, ale jeśli 5 lat, to jest jego decyzja po przedyskutowaniu zagadnienia ze sztabem, to – jak mówi Mariusz – rzuca się chłop z siekierą na księżyc 😉

 3. maras

  Rozumiem, że nie chce kończyć kariery w atmosferze i oparach ciężkiej parującej kupy, ale jeśli 5 lat, to jest jego decyzja po przedyskutowaniu zagadnienia ze sztabem, to – jak mówi Mariusz – rzuca się chłop z siekierą na księżyc 😉

  na słońce*

  Naprawione.

 4. Coś mi się wydaje, że Anderson bawi się w niezłego Trolla.
  Moim zdaniem dywizja średnia zaczyna go powoli wyprzedzać i z kolejnymi występami będzie tylko gorzej. Przez te 5 lat chce stoczyć od 10 do 15 pojedynków, powodzenia!

 5. Szady

  Anderson Silva zaliczył ostatnio poważną wpadkę na testach antydopingowych, ale do tej pory nie wie, dlaczego tak się stało

  Silva jeszcze niedawno wspominał o tym jak pół rodziny go prosi by skończył walczyć. Ale jak ma potrzebę to niech się leje i do 60.

 6. Luke

  na słońce*

  Naprawione.

  Użyłem Pudzianowej wersji tego przysłowia, więc istnieje pewna dowolność, zarówno jeśli chodzi o ciało niebieskie, jak i broń białą 😉

 7. Pozdro 600 na rejonie, jak za rok dopiero wróci i dostanie zawodnika z top10 MW to moze się to skończyć dla niego fatalnie.

 8. Olos

  Pozdro 600 na rejonie, jak za rok dopiero wróci i dostanie zawodnika z top10 MW to moze się to skończyć dla niego fatalnie.

  Kennedy i Leites do ogarnięcia,ale niestety takie kontuzje kończą karierę w tym wieku i tak późnym etapie kariery :Spider,Minotauro

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.