Aljamain Sterling

Aljamain Sterling nie do końca wierzy w szybką regenerację po doznaniu wstrząśnienia mózgu wskutek nokautu. Jeśli pojedynek Alexander Volkanovski vs Ilia Topuria faktycznie odbędzie się w lutym, Sterling stawia na pretendenta Topurię.

Były mistrz wagi koguciej UFC, który sam ma teraz na oku dywizję piórkową, na swoim kanale na YouTube powiedział parę słów na temat następnej walki o pas mistrzowski właśnie w tej kategorii. Alexander Volkanovski wychodzi po przegranej przez nokaut wysokim kopnięciem, zaserwowanej mu przez Islama Makhacheva na UFC 294.

Sterling doświadczył w swojej karierze zarówno porażki przez czysty nokaut, jak i nokaut techniczny. W związku z tym, odradza Volkanovskiemu tak szybki obrót sprawy – powrót w niespełna cztery miesiące – zwłaszcza przeciw znanemu ze swoich umiejętności nokautowania oponentów Ilii Topurii:

Jeśli wyjdzie do walki w lutym, w obecnym stanie rzeczy, myślę, że będziemy świadkami sensacji. Mówię to z bólem, bo może się wydawać, że po prostu obstawiam przeciw Volkanovskiemu, podważam jego umiejętności, ale tak nie jest. Chodzi mi o to, że biorąc pod uwagę obecną sytuację, nadszedł idealny czas dla Topurii, który mocno bije, jest bokserem, który ma umiejętności zapaśnicze, ale po prostu ich nie używa, aby zrzucić z tronu Volkanovskiego.

Aljamain Sterling zauważa cechy stylu walki Ilii Topurii, które będą szczególnym wyzwaniem dla mistrza Alexandra Volkanovskiego, jeśli ten nie będzie w szczytowej formie:

On lepiej składa kombinacje ciosów. Volkanovski bardziej dobiera pojedyncze ciosy tu i ówdzie i nakłada skumulowane obrażenia, które potem wykorzystuje do skończenia. Ale Topuria, kiedy cię trafia, wkłada w ciosy całą swoją siłę, także w ciosy na korpus. Uważam, że jeśli Volkanovski nie będzie w szczytowej psychicznej formie, a może tak nie być po walce z Islamem, […] to większe szanse ma Topuria i to pretendenta muszę obstawić tym razem.

Alexander Volkanovski w tym roku zaliczył dwie porażki, natomiast obie przyszły z ręki Islama Makhacheva w wyższej kategorii wagowej. W swojej oryginalnej dywizji piórkowej, „Volk” wciąż jest niepokonany – co więcej, nie pozostawia najmniejszej szansy żadnemu z oponentów. Zdaniem Australijczyka, dopełnił on wszystkich możliwych protokołów zdrowotnych i będzie gotowy na luty. Możemy być pewni, że na gali UFC 298 będziemy świadkami niezwykle ciekawego starcia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.