Zając

Wychowanek Gracie Barra Łódź, Adam Zając, może być zadowolony ze swojej wyprawy do Rosji. Na gali Absolute Championship Berkut 15 całkowicie zdominował Dmitriego Lazurina wygrywając na punkty.

Walka byłą całkowicie jednostronna i toczyła się pod dyktando Polaka. Adam kontrolował Dimitriego w każdej płaszczyźnie, niwelował próby sprowadzeń rywala i sam przenosił walkę na ziemię – gdzie utrzymywał górną pozycję, od czasu do czasu strasząc ciosami bądź próbą techniki kończącej. W zasadzie każda z rundy wyglądała podobnie, i po trzech rundach nie było wątpliwości, iż to Polak opuści pole walki z uniesionymi rękoma.

Zając (MMA 8-1-1)  praktycznie do samego końca nie wiedział pod jakiego rywala ma się przygotowywać. Jego przeciwnicy turniejowi byli z tygodnia na tydzień zmieniani przez organizatorów. Podopieczny Marcina Rogowskiego początkowo był zestawiany z czołowym rosyjskim średnim Anatoliyem Tokovem (MMA 18-1). Później dla „Zajca” zakontraktowano holenderskiego kickboksera Michaela Kuipera (MMA 12-4), by szybko go zastąpić mocnym nazwiskiem z przeszłością w najlepszych organizacjach świata, doświadczonym Joe Doerksenem (MMA 51-16, UFC 1-7). Kanadyjczyk jednak miał problemy z uzyskaniem rosyjskiej wizy i ostatecznie zawodnik Gracie Barra Łódź zmierzył się z niepokonanym do dzisiejszego wieczora Rosjaninem, brązowym medalistą Mistrzostw Rosji w MMA, Dmitryem Lazurinem (MMA 3-1) pochodzącym z syberyjskiego Nowokuźniecka.

Jakub Bijan
FREESTYLE || GRECO

1 KOMENTARZ

  1. Gratulacje. Szkoda, że Doerksen się nie utrzymał bo byłoby to fajne nazwisko w rekordzie. Mam nadzieję, że teraz, bez kontuzji, Zając szybko potwierdzi miejsce w czołówce polskiej wagi średniej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.