(Fot. Dave Mandel / Sherdog.com) Promotorzy z Groznego dołożyli dziś do bazy swoich zawodników kolejne świetne nazwisko. Weteran UFC i Bellatora, Amerykanin Zach Makovsky (MMA 19-8) podpisał właśnie kontrakt z organizacją ACB. „Fun Size” podobnie jak w UFC, w najlepszej rosyjskiej organizacji będzie występować w kategorii muszej.

Wywodzący się z zapasów Zach Makovsky walczył w oktagonie UFC od 2013 roku. Z organizacją numer jeden na świecie pożegnał się po trzech porażkach z rzędu, wszystkie po decyzjach, kolejno z Johnem Dodsonem, Josephem Benavidezem i Dustinem Ortizem. Wcześniej występował w Bellatorze, w którym wygrał turniej i zdobył mistrzowski pas.

Na tę chwilę rosyjscy promotorzy nie ujawnili terminu debiutanckiej walki Amerykanina, przeciwnika i długości kontraktu – ilości walk na jaką opiewa.

Tytuł mistrzowski ACB w kategorii muszej jest w posiadaniu niepokonanego Dagestańczyka Askara Askarova (MMA 8-0). Doskonale będziecie kojarzyć tego zawodnika. 24-latek z Chasawjurtu w ubiegłym roku podczas gali ACB 29 na Torwarze zdemolował naszego Marcina Lasotę. Tytuł wywalczył w październiku, poddając przez brabo w piątej rundzie doświadczonego Brazylijczyka Jose Maria Tome. Parę dni temu „Kuleczka” zdobył złoty medal na Mistrzostwach Rosji w Zapasach Stylu Wolnego.

Bez wątpienia angaż Makovsky’ego – mocnego zapaśnika i grapplera – jest idealnym ruchem w opozycji do hegemonii, jaką w tej kategorii ACB posiada młodziutki reprezentant Fighting Eagle. Ciekawe czy Amerykanin od razu otrzyma titleshot’a czy Ibragim Ismailov ułoży ciekawą drabinkę na drodze po pas wagi muszej?

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.