Wszystko wskazuje na to, że dzisiejsze wydarzenie ACB 59: Young Eagles 18 we Władykaukazie w Osetii-Alanii nie odbędzie. Należy podkreślić, że ze strony najlepszej rosyjskiej organizacji nie padło jeszcze żadne oficjalne oświadczenie w tej kwestii. Wczoraj nie było ceremonii ważenia, a większość miejscowych zawodników z szerokiej karty walk wycofało się z udziału w imprezie.

Do niecodziennej sytuacji doszło po wypowiedzi właściciela ACB – Mairbeka Khasieva, który sprowokowany na portalu społecznościowym Vkontakte wdał się w dyskusje i ostro odpowiedział odwołując się do historii Kaukazu… Wajnachów i Osetyjczyków. Słowa Khasieva najwidoczniej mocno uraziły naród osetyjski, bo miejscowi zawodnicy odmówili występu na gali, a lokalna społeczność sprzeciwiła się organizacji gali we Władykaukazie.

Tę wersję potwierdzili dziennikarze serwisu Osetia.News. Aby ratować sytuację zawodnicy na czele z uczestnikiem walki wieczoru Ibragimem Tibilovem (MMA 10-8) udali się do Groznego, gdzie spotkali się z Mairbekiem Khasievem. Rozmowy miały poprawną formę, a szef ACB tłumaczył się, że jego komentarz był napisany pod wpływem emocji i został sprowokowany. Równocześnie jednak nie Khasiev nie przeprosił oficjalnie Osetyjczyków, w rezultacie zawodnicy reprezentujący tę nację wycofali się z udziału w imprezie, póki sprawa nie zostanie wyjaśniona.

To nie pierwszy raz kiedy Mairbek Khasiev dość emocjonalnie i pośpiesznie reaguje oraz niefortunnie odpowiada na zaczepki, wyraża publicznie swoje zdanie, które być może powinien zachować dla siebie.

O tym że gala nie odbędzie się potwierdzili także sami zawodnicy. M.in. występujący w limicie lekkim Czeczen Magomed Raisov (MMA 4-1):

Z ogromną przykrością chciałbym poinformować, że nasza gala ACB 59 została odwołana. Miałem nadzieję, że wejdę do klatki do Ramadanu, ale Najwyższy miał swój plan (…) Chciałbym również życzyć powodzenia swojemu rywalowi Sukhrobowi Davlatovowi, ufam, że następnym razem się spotkamy. Podpisuję się pod każdym słowem Mairbeka Khasieva.

Rywal Raisova Tadżyk Sukhrob Davlatov (MMA 6-3) liczy, że jego walka odbędzie się na kolejnej gali ACB:

Przyjaciele, jak już wiecie gala ACB 59 została odwołana. Z wielkim żalem przyjąłem tę informację – za mną kawał pracy: zrobiłem wagę, zakończone przygotowania. Ale to wszystko wola Boga i przyjmuję ją. Ciężko przygotowywałem się na mojego rywala Magomeda Raisova. Chciałbym prosić szefostwo ACB i właściciela Mairbeka Khasieva, aby zorganizowali tę walkę na jednej z kolejnych gali ligi ACB.

Poniżej szeroka rozpiska sobotniej gali ACB 59: Young Eagles 18 we Władykaukazie:

Walka wieczoru:

77,1 kg: Ibragim Tibilov (10-8) vs. Jean Felipe Prestes dos Santos (11-7)

Pozostałe:

77,1 kg: Husein Kushagov (5-3) vs. Roberto Neves (8-2)
83,9 kg: Baysangur Vakhitov (4-0) vs. Will Noland (17-6)
83,9 kg: Rustam Chsiev (1-1) vs. Timur Shidov (3-3)
70,3 kg: Yusup Umarov (8-2) vs. Alessandro Alves (8-2)
70,3 kg: Daud Shaikhaev (4-1) vs. Michael Bobner (9-3)
65,8 kg: Alikhan Suleymanov (5-2) vs. Nemat Abdrashitov (4-2)
72 kg: Rakhman Makhazhiev (4-3) vs. Nizam Ramazanov (6-0)
70,3 kg: Magomed Raisov (4-1) vs. Sukhrob Davlatov (6-3)
65,8 kg: Saifulla Dzhabrailov (5-1) vs. Yuriy Chobka (6-1)
120 kg: Rasul Saytkhozhaev (3-0) vs. Khanif Mirzamagomedov (2-1)
77,1 kg: Viskhan Mairkhanov (5-1) vs. Maxim Konovalov (5-2)
70,3 kg: Batraz Kharebov (0-0) vs. Dilovar Davlatov (2-2)
70,3 kg: Usman Bisultanov (5-2) vs. Abdisalam Kubanich (5-1)
61,2 kg: Tamerlan Kabulov (4-8) vs. Aslan Shogov (1-0)
93 kg: Mukhammad Kikishev (1-1) vs. Nikolai Rachek (5-4)
70,3 kg: Atsamaz Gogichaev (0-0) vs. Gadzhimurad Olokhanov (1-0)
65,8 kg: Adam Gagiev (1-1) vs. Eldar Shopagov (1-0)
77,1 kg: Gazimurad Magomedov (1-0) vs. Mukhamad Pashaev (0-0)
65,8 kg: Soslan Karginov (0-0) vs. Iraklin Talakhadze (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.