Kilka godzin temu informowaliśmy o tym, że planowana na dzisiaj gala ACB 59: Young Eagles 18 we Władykaukazie nie odbędzie się. Nieznane było wówczas stanowisko najlepszej organizacji MMA w Rosji. Liga ACB popołudniu wydała oświadczenie w tej sprawie. Jak się okazuje wydarzenie odwołane zostało nie z winy organizatora, odbędzie się w przyszłości, a wszyscy zawodnicy otrzymali swoją wypłatę. Szczegóły poniżej.

Jak poinformowali promotorzy z Groznego – gala we Władykaukazie została odwołana z przyczyn niezależnych od organizatora. To osetyjska strona podjęła decyzję o cofnięciu zezwolenia na organizację imprezy. Zakaz wynikał z dużego prawdopodobieństwa wystąpienia zamieszek i prowokacji.

Późnym  wieczorem w czwartek postawiono nas przed faktem, że sobotnia gala nie odbędzie się i zasugerowano, aby przenieść lokalizację imprezy do Groznego, zachowując przy tym kompletną i pierwotnie planowaną kartę walk. Jednak ze względu na zbyt krótki czas nie było to możliwe.

Wszystkim zawodnikom wypłacono gaże „za udział”. Nie dopuściliśmy by nasi zawodnicy ponieśli stratę z powodu decyzji, której nie podjęła nasza organizacja.

Gala ACB 59 odbędzie się w przyszłości i zachowa swoją nazwę, żeby nie stwarzać zamieszania jeśli chodzi o numerację. Gdy tylko ustalimy datę i lokalizację poinformujemy o tym.

Przepraszamy zawodników i kibiców, którzy stali się ofiarami sytuacji. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby gala odbyła się. Jednakże wystąpiły takie, a nie inne okoliczności, na które nie mamy wpływu.

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.