Gdy Yoel Romero zaliczył wpadkę na teście antydopingowym na początku 2016 roku, wielu ludzi oskarżało go o notoryczne oszukiwanie – nawet gdy Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) uznała tłumaczenie, że zawinił zanieczyszczony suplement. Do tej pory „koledzy po fachu” Yoela – tacy jak Chris Weidman czy Michael Bisping – twierdzą, że Kubańczyk regularnie stosuje nielegalny doping.

Romero w wieku 40 lat może pochwalić się świetną sylwetką. Zawodnik twierdzi, że to głównie zasługa dobrych genów, jakimi Kubańczycy są naturalnie obdarowani.

„Po tej sytuacji z testem antydopingowym, wiele razy przeszło mi przez myśl, by zaprosić ludzi do Kuby na jakieś 20 dni” – powiedział Romero w podcaście Joego Rogana. „Chciałem, by ludzie nas zobaczyli, jakie mamy świetne geny. Jak wyglądają nie tylko sportowcy, ale i zwykli ludzie”.

„Trzeba na to spojrzeć z otwartym umysłem” – dodał Yoel.

Romero twierdzi, że sterydy są po prostu za drogie, by ludziom w jego kraju opłacało się je kupować:

„Wiesz, ile trzeba zapłacić za sterydy? Człowieku, ludzie nie mają tyle pieniędzy”.

„Żołnierz Boga” w styczniu pozwał firmę produkującą suplementy – Goldstar Performance Products – wytwórców odżywki Shred RX, przez którą Yoel miał „oblać” test antydopingowy.

27 KOMENTARZE

 1. Romero twierdzi, że sterydy są po prostu za drogie, by ludziom w jego kraju opłacało się je kupować:

  "Wiesz, ile trzeba zapłacić za sterydy? Człowieku, ludzie nie mają tyle pieniędzy".

  Dawno nie czytałem czegoś tak dobrego:beczka:

 2. Ja mu wierzę, wystarczy spojrzeć na muzyków z Buena Vista Social Club. Razem mają jakieś 10.o00 lat a jak pięknie grają.

 3. Mnie przekonał tym, że sterydy są za drogie. Na Kubie jest taka bida, że Ś.P Fidel musiał chodzić w dresach adidasa (notabene podróbach), bo zakup garnituru przekroczyłby 50% PKB. Do tego należy dodać, że Kuba przez lata izolacji obroniła się przed napływem imigrantów z fatalną pulą genów.

 4. Do tego należy dodać, że Kuba przez lata izolacji obroniła się przed napływem imigrantów z fatalną pulą genów.

  Niczym Trzecia Rzesza!

 5. Czyli Waszym zdaniem każdy może obejść USADE, jednocześnie mówicie, że wielu straciło przez nią na wartości sportowej?

  Na pewno nie kazdy ci co nie maja super zaplecza medycznego musieli przynajmniej z dawek zejsc . Obejrzyj sobie film "Ikar" na jaką skale szly przekrety i nikt nic nie wykryl . Gdyby nie ruski szef laboratorium, ktory uciekl do Stanow i zostal swiadkiem koronnym to by sprawy w ogole nie bylo .

 6. To dokladnie jak WK  :razz:jelen: .

  To, że ty widziałeś siłownię tylko na yt, to nie znaczy, że WK biorą koks. Jak sie czujesz oszukany przez nich, zgłoś skargę do yt. Dobry w tym jesteś 😀

 7. Znani Kubańczycy:

  Fidel Castro

  Yoel Romero

  Mario Pudziano

  Mirco croCo

  Alex Emelianenko

  Paulino Raszewsko

  Robero Bruneiko

  Karol Coco

 8. Na pewno nie kazdy ci co nie maja super zaplecza medycznego musieli przynajmniej z dawek zejsc . Obejrzyj sobie film "Ikar" na jaką skale szly przekrety i nikt nic nie wykryl . Gdyby nie ruski szef laboratorium, ktory uciekl do Stanow i zostal swiadkiem koronnym to by sprawy w ogole nie bylo .

  Czyli co, Yoel ma wtyczki w laboratoriach usady, które podmieniają jego szczyny?

 9. To, że ty widziałeś siłownię tylko na yt, to nie znaczy, że WK biorą koks. Jak sie czujesz oszukany przez nich, zgłoś skargę do yt. Dobry w tym jesteś 😀

  Wiadomo ze nie bioro, Owca tera pod wyskok cwiczy BUHAHA XD . Gimbom to mozna kazdy kit wcisnac :jjsmile:. A silownie to ja sobie w domu zrobilem, wiem mozesz o tym tylko pomarzyc :beczka: .

 10. Trochę śmiechu jak argumentuje, ale.. trochę racji też ma. Wystarczy spojrzeć dla pewnego przykładu na Jamajczyków w biegach krótkodystansowych – u nich o ile dobrze pamiętam jest o wiele więcej mięśni super-kurczliwych (/super-szybkich/takich z ACTN3 – jak zwał tak zwał), nawet do parunastu procent gdzie przeciętna osoba ma może 1%. No i nie przeskoczysz. U takich jednostek jak Yoel dodatkowo naturalne poziomy hormonów są zapewne też raczej ciut inne niż u przeciętnej jednostki, choć tajemnicą Poliszynela jest to, że to nie tylko geny.. : )

 11. Nie wiem czy w ogóle zdajecie sobie sprawę w jakich warunkach trenują te "kubańskie koksy". Hala "marzenie", ale co mają geny to mają. 😉

  Polecam obejrzeć w całości.

 12. Dokładnie śmiechy śmiechami, Yoel pierdoli kocopoły ale… Kubańscy siatkarze skaczą jak pojebani. Jak ktoś widział ich "prawdziwą" kadrę z Leonem, Lealem czy Juantorreną, to wie jaki oni potrafią mieć zasięg i jaką dynamikę w ataku.

 13. każdy kto nie ma piwnego brzucha i klaty jak przejechany karton bierze stełydy!

  No ten akurat jest szczytem szczytów bezczelności.

  A te Warszawiaczki to =

  Taka moda złodziej krzyczy łapać złodzieja

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.