Chociaż Ben Askren zapowiedział, że odchodzi na sportową emeryturę, postanowił jednak nie zamykać całkowicie drzwi do ewentualnego powrotu. Najpierw dużo mówił o potencjalnej walce z Georgesem St. Pierrem w UFC, a następnie zaczął wspominać o możliwości powrotu do walk, tym razem jednak na jego celowniku znalazł się Rory MacDonald z Bellatora.

Wygląda na to, że Askren w swoich planach związanych z powrotem do walk jest wspierany przez organizację One Champioship, której jest mistrzem.

Chatri Sityodtong, szef organizacji One w rozmowie z International Business Times został zapytany o ewentualną walkę Askrena z mistrzem innej organizacji i potwierdził, że Matt Hume, wiceprezes One, prowadził takie rozmowy.

Jestem otwarty na starcie mistrz kontra mistrz. Wiem, że Matt Hume rozmawiała z Daną Whitem o potencjalnej walce Bena z GSP.  Wiem też, że Matt rozmawiał również ze Scottem Cokerem, z którym ja także miałem okazję pomówić o pojedynku mistrz kontra mistrz. Zobaczymy co z tego wyniknie.

O ewentualnych starciach, w który rywalizowaliby z sobą mistrzowie różnych organizacji, szef One mówił już wiele razy. Na razie jednak nie udało mu się doprowadzić do żadnego takiego pojedynku.

8 KOMENTARZE

 1. Trochę to wygląda, jak by Askren chciał zrobić skok na kasę i wszędzie płacze za jakąś większą walką.

  Wielki mistrz przechodzi na emeryturę, a za chwilę zaczyna się żebranie o walkę u innych. Słabo.

 2. Trochę to wygląda, jak by Askren chciał zrobić skok na kasę i wszędzie płacze za jakąś większą walką.

  Z tego co wiem kasy mu nie brakuje, to raczej podrażniona duma bo w jego karierze brakuje wyzwań.

 3. Z tego co wiem kasy mu nie brakuje, to raczej podrażniona duma bo w jego karierze brakuje wyzwań.

  No widziałem jego zdjęcie z Lambo, ale jeśli chciał wyzwań, to dlaczego nie walczył w UFC? Teraz to już trochę musztarda po obiedzie.

 4. No widziałem jego zdjęcie z Lambo, ale jeśli chciał wyzwań, to dlaczego nie walczył w UFC? Teraz to już trochę musztarda po obiedzie.

  Dana za nim nie przepada, dlatego nigdy nie trafił do UFC.