Notatki z konferencji. Niestety tym razem skromne i marne. Tak jak sama gala 🙂

– Prezydent UFC Dana White potwierdził to o czym pisałem parę dni temu. Jeśli Sean Sherk zostanie uznany winnym używania sterydów przez CSAC to straci pas mistrza LW UFC

– Dana White oficjalnie zaoferował obecnemu mistrzowi UFC HW Randemu Coutorowi walkę w obronie pasa z Antonio Rodrigo Nogueira. Dana dodał że w tym tygodniu ma spotkanie z Randym Couturem i ma zamiar w końcu rozwiązać tą sprawę. Najciekawsze w tym jest to że to Randy Couture zaproponował spotkanie wysyłając smsa do Dany. Może jednak Randy wróci do UFC ?

– UFC planuje zorganizować galę UFC Fight Night 23 stycznia 2008 roku. Nie podano kto ma na niej walczyć.

White powiedział że nie ma pojęcia kto będzie następnym przeciwnikiem Andersona Silvy w walce o pas mistrza MW. Powiedział że cały czas namawia na zejście do niższej wagi Dana Hendersona. Niestety dla UFC Hendo cały czas odmawia.

Michael Bisping powiedział że walką poza granicami UK będzie dla niego duża ulgą ponieważ presja związana z walką w Anglii była przeogromna. Dodał że bez problemu jest w stanie zbić wagę do 185 ale na razie planuje zostać w wadze 205.

– Nie podjęto jeszcze decyzji w jaki sposób zostanie przeprowadzona transmisja UFC 80. Prawdopobnie w UK poleci w TV na żywo a w stanach z poślizgiem na Spike TV.

– White powiedział że nie oglądał debiutu MMA w EliteXC internetowej legendy Kimbo Slice. Dana White : „Nie wiem o nim zbyt wiele. Jest zawodnikiem ulicy i teraz stara się przejść do MMA. Kto wie co z tego wyjdzie”

– Odnośnie main eventu UFC 78 White powiedział że najpierw miała nim być walka Bisping – Hamill ale z powodu kontuzji Matta nie doszło do niej. Druga opcja czyli rewanż Evans – Ortiz nie doszedł do skutku ponieważ jak to powiedział White : „Tito najpierw twierdził że ma kontuzję ale później dowiedziałem że że bierze udział w reality show Donalda Trumpa „The Apprentice”

To tyle. Jeśli znajdę coś jeszcze to będzie update.