Pytanie o nowe gwiazdy polskiego MMA i organizacji KSW, które mogłyby w przyszłości zastąpić tak rozpoznawalne osobowości jak Mamed Chalidow czy Mariusz Pudzianowski pojawia się już od dawna. Padło ono również w wywiadzie jakiego udzielił serwisowi Newsweek.pl Maciej Kawulski, jeden ze współwłaścicieli organizacji KSW.

Następcy się tworzą. Nie bój się, przyroda nie lubi pustki. Gdy ktoś odchodzi, uwaga ludzi od razu przeskakuje na kogoś innego. Tak było, jest i będzie. Jako stratedzy zwracamy uwagę, żeby wychowywać nowych mistrzów. Wyławiamy nowe talenty, pozyskujemy z rynku zawodników z dużym potencjałem sportowym, ale także zdolnych elektryzować publikę. Bo to jest najważniejsze.

Mówiąc o pojawieniu się nowych gwiazd, Kawulski powołał się również na podobną sytuacje w organizacji UFC.

Ciężko na to pracujemy. My i cała dyscyplina. Naszym obowiązkiem jest utrzymać widza przy MMA. Oczywiście ciężko jest znaleźć kogoś, kto zastąpi taki ewenement jak Mamed Chalidow, ale pierwsze pokolenie wielkich bohaterów KSW musi w końcu kiedyś odejść. Gdy z UFC odchodził Chuck Liddell, to też wszyscy mówili, że takiej gwiazdy już nigdy nie będzie. A po nim przyszli Ronda Rousey czy Conor McGregor. To, że dziś w KSW nie ma drugiej tak wielkiej gwiazdy jak Mamed jest wyłącznie efektem tego, że Mamed wciąż jest i wciąż walczy. Ale kiedy go zabraknie, ludzie postawią w jego miejscu inny pomnik.

Pełny wywiad do przeczytania tutaj.

20 KOMENTARZE

 1. Piękna propagandowa retoryka, daje jej 10/10 w skali Kawula. W skrócie "nasze gwiazdy odchodzą, ale nie martw się, hodujemy nowe, nie powiem Ci jakie, ale będą nowe gwiazdy". Czyli pewnie dlatego chcą wypromować nową gwiazdę, jaką mógłby być Borys, rzucając ją na wpierdol od gwiazdy, która zaraz odejdzie na emeryturę/do ACB. Zaiste, logiczne to i legitymacyjne panie Kawulski.

 2. To jak to w końcu jest ? Ciężko pracują żeby "stworzyć" nowe gwiazdy , czy ludzie sami  wybiorą nowe jak odejdą stare ?

 3. Pora zakontraktować Tomka Oświecińskiego. Pojedynek Stracha z Burneiką byłby dobry marketingowo, ale na początek mógłby obskoczyć Najmana ; )

 4. Najlepsza część wypowiedzi została pominięta. Maciej Kawulski stwierdza w niej, że KSW organizuje walki MMA aby dać ludziom wymówki do oglądania freakow.

 5. To jak to w końcu jest ? Ciężko pracują żeby "stworzyć" nowe gwiazdy , czy ludzie sami  wybiorą nowe jak odejdą stare ?

  Ludzie sami wybiorą gwiazdy stworzone przez nich ciężką pracą 🙂

 6. Najlepsza część wypowiedzi została pominięta. Maciej Kawulski stwierdza w niej, że KSW organizuje walki MMA aby dać ludziom wymówki do oglądania freakow.

  Co kurwa? Nie bardzo rozumiem

 7. Co kurwa? Nie bardzo rozumiem

  "Pamiętam, jak robiliśmy pierwszą walkę „Popka” dla KSW w Krakowie. Specjalnie daliśmy na tę galę inną dużą walkę stricte sportową, bo wiedzieliśmy, że ludzie będą musieli mieć wymówkę, po co idą na tę galę. Ale prawda jest taka, że szli „na Popka”."

 8. "Pamiętam, jak robiliśmy pierwszą walkę „Popka” dla KSW w Krakowie. Specjalnie daliśmy na tę galę inną dużą walkę stricte sportową, bo wiedzieliśmy, że ludzie będą musieli mieć wymówkę, po co idą na tę galę. Ale prawda jest taka, że szli „na Popka”."

  😮 o:

 9. kawul to ten sam poziom kretactwa i klamstwa co lysy chujek, gardze obydwoma

  Przypomniała mi się pewna sprawa. Jakiś czas temu na Mmarocks pojawiło się zestawienie największych kłamstw Dana White. Może ktoś z redakcji zrobi zestawienie takich kłamstw w wykonaniu K&L?

  😉

 10. Przypomniała mi się pewna sprawa. Jakiś czas temu na Mmarocks pojawiło się zestawienie największych kłamstw Dana White. Może ktoś z redakcji zrobi zestawienie takich kłamstw w wykonaniu K&L?

  😉

  Niestety, ale dwóch redaktorów, którzy mieliby jaja to zrobić, odeszli już….

  SPOILER
  mowa oczywiście o dyrektorze Wojsławie i DD Reporterze :mjsmile:

 11. Niestety, ale dwóch redaktorów, którzy mieliby jaja to zrobić, odeszli już….

  SPOILER
  mowa oczywiście o dyrektorze Wojsławie i DD Reporterze :mjsmile:

  Czekaj, czekaj jak to napisał Jakub, przecież "to trochę jakby odkryć, że w nocy jest ciemno".

  :mamed:

 12. Wiadomo ostatecznie w jakim limicie Mamed  vs Borys? Został tydzień do gali, słabe to trochę.

  Umowne limity w tej organizacji to wyłącznie spekulacje Janeczków.

  Borys ma w piździe limity i nawet sobie nimi głowy nie zaprząta. Przy takiej walce i tak licznej publice przypierdoli podwójną dawkę wzmacniającą, wydolnościową i siłową. Natomiast Mamed będzie trzymał poziom i zostanie przy poprzednich dawkach.