Informacje prasowe:

„Szkoła walki Drwala”  to, w części już urzeczywistnione, marzenie jednego z najlepszych zawodników MMA w Polsce, pierwszego, który nawiązał współpracę i podpisał kontrakt z UFC – najbardziej prestiżową organizacją MMA na świecie – Tomasza Drwala.

Zanim zaczął profesjonalną karierę w MMA był instruktorem samoobrony i pływania. Trenował karate, kick-boxing i brazylijskie ju-jitsu. W mieszanych sztukach walki zadebiutował w 2004 roku. Od tej pory MMA stało się jego pasją i sposobem na życie.

Tą pasją stara się zarazić innych – zwłaszcza młodych ludzi. Od kilku lat podejmuje działania mające na celu popularyzację MMA w Polsce i prowadzi szkołę, w której młodzież ma możliwość trenowania mieszanych sztuki walki pod jego okiem.

Jednak jego marzenie sięga dalej.  Chce młodym zawodnikom  stworzyć warunki do rozwoju, nie tylko w zakresie wyszkolenia technicznego, czy kondycyjnego lecz także wspomagać ich w rozwoju kariery. Dać im szansę by doszli tam, gdzie on i stanęli na arenach największych organizacji zrzeszających sympatyków MMA.

W 2011 roku powstała Spółka IMMAN, której Tomasz Drwal jest współzałożycielem, która za cel swojej działalności obrała właśnie popularyzację mieszanych sztuk walki w Polsce, poszukiwanie uzdolnionych młodych zawodników, szkolenie ich oraz promocję na arenach polskich i międzynarodowych.

Swoje cele IMMAN realizuje m.in. poprzez organizowanie sesji treningowych z udziałem utytułowanych fighterów MMA (z kraju i z zagranicy), organizowanie widowisk sportowych z udziałem zawodników uprawiających sztuki walki amatorsko, promocję i udzielanie wparcia organizacyjnego dla szkół i klubów zrzeszających sympatyków sztuk walki.

W czerwcu bieżącego roku w nowo otwartym krakowskim klubie IMMANGYM odbyło się seminarium z udziałem Dean’a Listera – mistrza świata grapplingu. Gośćmi seminarium byli także Jan Błachowicz – MMA fighter, znany dobrze sympatykom MMA w Polsce z występów na galach organizowanych przez KSW oraz Michał Kita, czołowy polski zawodnik MMA wagi ciężkiej. Uczestnicy seminarium mieli niepowtarzalną okazję trenowania pod okiem gwiazd MMA, otrzymania cennych wskazówek a nawet spróbowania swoich sił w sparingu z mistrzami. Emocje, które towarzyszyły tym przeżyciom na długo zapadły w pamięć uczestnikom tego spotkania i stały się dla nich najlepszą motywacją do dalszej pracy nad doskonaleniem siebie.

Było to pierwsze ze spotkań w cyklu szkoleń „TRENUJ Z MISTRZEM” organizowanego przez krakowski klub IMMANGYM. Jesienią tego roku planowane są jego dalsze edycje.

Kolejnym projektem realizowanym aktualnie przez spółkę IMMAN jest tytułowa „Szkoła walki Drwala” – program telewizyjny z pogranicza reality show o charakterze konkursu ukierunkowanego na poszukiwanie młodych talentów w dziedzinie MMA.

W programie bierze udział 20 uczestników (amatorów), wyselekcjonowanych wcześniej podczas castingów. Spośród nich finalnie wyłoniony zostanie zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną w konkursie – roczny bezpłatny pakiet szkoleń z zakresu MMA w klubie IMMANGYM w Krakowie oraz możliwość wzięcia udziału w profesjonalnej gali MMA.

Współautorami projektu są Tomasz Drwal („Gorilla”) oraz Grzegorz Wróbel (współzałożyciel spółki IMMAN, selekcjoner technik aplikowanych do MMA z tradycyjnych systemów walki od ponad 20 lat uprawiający chińskie kung-fu systemu choy lee fut).

Gospodarzem programu jest Tomasz Drwal. Gośćmi „Szkoły walki Drwala” (i jurorami w konkursie) będą także inni  znani fighterzy, w tym Mariusz Cieśliński – mistrz świata w boksie tajskim i kick-boxingu.

„Szkoła walki Drwala” to niepowtarzalna szansa dla młodych zawodników na zdobycie szerokiej wiedzy na temat dyscypliny sportowej jaką jest MMA, sprawdzenie swoich umiejętności  a także zaprezentowanie ich szerszej publiczności.

Uczestnicy programu – wyłonieni w drodze castingu – są poddawani dalszej selekcji w trakcie wykonywania różnorodnych zadań, podczas których są obserwowani i oceniani pod względem technicznym, wydolnościowym, szybkościowym, siłowym. Ocenie poddawany jest także ich poziom zaangażowania i zachowanie – także poza salą treningową. Uczestnictwo w „Szkole walki Drwala” jest dla tych młodych ludzi okazją, by doświadczyć jak wygląda życie zawodnika MMA – treningi, dieta i dzień codzienny.

MMA wymaga siły, sprawności i determinacji. Tej ostatniej nie brakuje zarówno uczestnikom programu jak i jego twórcom. Entuzjazm dla projektu podzielają także inne osoby i instytucje. Swojego wsparcia udzieliły nam miedzy innymi firmy TREC Nutritrion Sp. z o.o., Interferie S.A. i  Dragon-Sports sp. z o.o.

Firmy TREC i DRAGON wyposażyły uczestników „Szkoły walki Drwala” w specjalnie dla nich zaprojektowaną odzież i sprzęt sportowy.

Dzięki specjalistom z firmy TREC zajmującej się produkcją i dystrybucją suplementów diety przeznaczonych dla sportowców zawodnicy otrzymali wskazówki dietetyczne wraz z pakietami suplementów dobranych dla nich indywidualne.

Na zaproszenie spółki INTERFERIE uczestnicy programu gościli w Szklarskiej Porębie, w Hotelu Bornit zarządzanym przez Spółkę INTERFERIE S.A. Szklarska Poręba – to znane i cenione uzdrowisko posiadające wyjątkowe warunki klimatyczne – porównywalne do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w mieście na obozach kondycyjnych.

Uczestnicy „Szkoły walki Drwala” odbyli tam dwudniową sesję treningową, w czasie której   trenowali różne aspekty sprawności  motorycznej – na sali, na basenie i w terenie. Sprawdzianem wytrzymałości był 20 kilometrowy bieg na Szrenicę (1362 m n.p.m.) a ciekawostką trening szybkościowo-siłowy z wykorzystaniem masek przeciwgazowych. Dla niektórych zawodników było to zupełną nowością i zaskoczeniem, a zarazem nie lada wyzwaniem.

Po ciężkim dniu wypełnionym intensywnym treningiem zawodnicy mogli korzystać z  basenu, sauny oraz wszelkich udogodnień i atrakcji oferowanych przez Hotel  Bornit. Taki chillout był czymś nieocenionym po intensywnym wysiłku fizycznym i emocjach związanych z udziałem w kolejnych punktach programu. Obsługa hotelu i kucharze dokładali wszelkich starań by pobyt w Szklarskiej Porębie był dla uczestników programu jednym z najprzyjemniejszych i najmilej wspominanych etapów jego realizacji.

Chociaż grafik treningów był bardzo napięty, znalazł się czas na pogłębienie wiedzy dotyczącej budowania sprawności fizycznej, właściwego odżywiania się i odpoczynku jako elementów niezbędnych w okresie intensywnych treningów.

Dietetycy z firmy TREC przeprowadzili wśród uczestników programu ankietę dotyczącą ich sposobu odżywiania się, a następnie przeanalizowali, na przykładzie kilku wybranych osób,  ich codzienną dietę, wskazując na ewidentne błędy i możliwe konsekwencje spożywania tak oryginalnych dań jak np. „smażone snickers-y”. Podano wiele zaskakujących informacji na temat produktów żywnościowych powszechnie dostępnych w sklepach, dotyczących ich wartości odżywczych, sposobu wyprodukowania oraz rozmaitych uszlachetniaczy i innych dodatków, których zawartości w omawianych produktach nikt nie podejrzewa.

Uczestnicy programu odbyli kilka sesji szkoleniowych w klubie IMMANGYM w Krakowie, gdzie zostali poddani testom wytrzymałościowo – sprawnościowym oraz mogli spróbować swoich sił w sparingu z zawodowymi fighterami – Mariuszem Cieślińskim , Tomaszem Sararą  (czołowym polskim zawodnikiem K1) oraz gospodarzem programu – Tomaszem Drwalem, którzy na bieżąco udzielali im rad i wskazówek.

„Szkoła walki Drwala” gościła także we wrocławskim klubie „7 kontynent Gym&Fitness”, gdzie zawodnicy uczestniczyli w sesji treningu cross-fit, w czasie której wypróbowali zestaw ćwiczeń ułożony przez wybitną postać w świecie  MMA mistrza UFC – B.J Penn’a. Poznali także zalety zastosowania treningu przekrojowego jako szybkiego i skutecznego sposobu na wykształcenie cech motorycznych niezbędnych w pojedynkach MMA.

W dalszych etapach realizacji programu będzie okazja by poznać uczestników programu w ich środowiskach i miejscach zamieszkania, poznać ich marzenia i pasje  także przekonać się jak realizują sugestie trenerów i jak postępuje proces ich przygotowania do występu na gali finałowej.  Zawodnicy będą walczyć według nowych przepisów i zasad – ustalonych specjalnie dla potrzeb programu – co powinno przysporzyć dodatkowych emocji zarówno sympatykom MMA jak i szerszej publiczności. Będzie okazja by podglądnąć jak wygląda przygotowanie do samej walki – ważenie, tepowanie oraz rozgrzewka tuż przed pojedynkiem w oktagonie. Emocji na pewno nie zabraknie.

Autor:  Anna Wróbel

21 KOMENTARZE

  1. haha to Tomek nasmigal na gulu Kawulskiemu i Lewandowskiemu

  2. Ciekawa inicjatywa, zapowiada się fajny program. 🙂
    A tak swoją drogą, to Tomasz Drwal mógłby w końcu wrócić jako czynny zawodnik MMA, wiadomo coś na temat przyszłości MMA Attack?

  3. No właśnie co Z MMAattack? wie ktos jakie są dalsze losy pana Podeszwy ?

  4. Co to jest tepowanie?
    Poza tym pani Anna Wróbel powinna „podglądnąć” słownik.

  5. Nilg, też nie podobają mi się regionalne twory "podglądnąć", "oglądnąć", jednakże taka forma jest obecnie dopuszczalna i akceptowana.

  6. mam nadzieje że Drwalu weźnie sie wreszcie za walki , bo od zwolnienia z UFC stoczył tylko 2  , a w tym roku żadnej 

  7. Projekt wygląda dobrze. Ciekawi mnie jaka telewizja będzie to transmitowała.

  8. http://sport.interia.pl/mma/news-tomasz-drwal-odkrywa-talenty-polskiego-mma,nId,637310
    Jest tam tez filmik o programie. Zastanawia mnie jednak: „Podczas castingów pierwszy Polak walczący na elitarnych galach UFC wraz ze swoim sztabem wytypował grupę perspektywicznych zawodników,”
    Gdzie bylo info o tych castingach? Czytam 3 portale o MMA, chodze do dwoch klubow na treninigi i nie czytalem/slyszalem o tych castingach. Przynajmniej dali swoim uczestnikom stroje, w MMAster TVN Turbo trzeba przyniesc wlasny sprzet i stroj 🙂

  9. Ciekawa inicjatywa ale boję się, że te wszystkie paraTUFy nie wypalą i nigdy nie powstanie nic o MMA na miarę polskiego Big Brothera bo wszystkie stacje będą miały mocne argumenty, że się to nie opłaca…w stanach chyba najpierw był "Contender" ze Stallone który wypalił i przetarł drogę fighterskim reality show.

  10. O ile pamiętam to Orange Sport kiedyś ogłaszało nabór do takiego show.

  11. Kaczce chodziło o to, że gadał z lustrem.

     

    Filmik zapowiadający wygląda bardzo fajnie, mam nadzieję, że program odniesie sukces. Szkoda, że pewnie nie będę miał jak go oglądać, a chętnie bym to zrobił :/
    Odsiaduję dożywocie za zamordowanie 46 osób, które pisały „Pudzian vs Tim Silva”.

  12. Zapowiada się ciekawie. Też nic nie wiedziałem o jakichkolwiek naborach do tego programu..

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.