Relacja i wyniki.

Nie było niespodzianki w pojedynku mistrzów olimpijskich Pawła Nastuli (MMA 3-4) i Andrzeja Wrońskiego (MMA 0-1) na Wieczorze Mistrzów w Koszalinie. Judoka potrzebował tylko 69 sekund na zastopowanie mniej doświadczonego w MMA i starszego o cztery lata rywala.

Już w pierwszej poważniejszej wymianie Nastula trafił Wrońskiego kombinacją lewy, prawy sierpowy, po której zapaśnik upadł na kolana. Seria kolejnych celnych ciosów w parterze w wykonaniu byłego zawodnika Pride zmusiła sędziego Roberta Kosteckiego do zakończenia walki. Po pojedynku zwycięzca podziękował kibicom oraz zapowiedział swój start w jesiennych wyborach do parlamentu.

Dużo lepiej w swoim debiucie zaprezentował się 50-letni Andrzej Radomski (MMA 1-0) trenujący w Dragonie Koszalin. Były olimpijczyk w zapasach bez większych problemów najpierw rzucił Ryszarda Andruszko (MMA 0-3) na matę, a następnie poddał dźwignią na kręgosłup w 80 sekund. Po walce Radomski wyraził chęć kontynuowania występów w MMA.

Ozdobą gali był efektowny nokaut wysokim kopnięciem w wykonaniu Daniela Omielańczuka (MMA 5-3-1). Zawodnik Palestry Warszawa od początku pojedynku próbował ustrzelić Jakuba Beresińskiego (MMA 0-2) tą techniką. Przy pierwszym celnym kopnięciu rywal wylądował na deskach. Gdy sędzia podniósł zawodników do stójki, Omielańczuk jeszcze raz spróbował tego uderzenia, tym razem wyłączając rywalowi światło. W innym starciu w kategorii ciężkiej Piotr Piotrowski (MMA 4-1) z Nastula Team zadał pierwszą porażkę Szymonowi Bajorowi (MMA 5-1). Były karateka wyraźnie dominował w stójce, a gdy jego rywal się zmęczył osiągnął też przewagę w parterze wygrywając walkę uderzeniami z dosiadu. W pojedynku otwierającym galę Marek Kowalczyk (MMA 4-2) z Ronin Gold Team Koszalin wykorzystał swoje wysokie umiejętności grapplingowe wypunktowując Ireneusza Cholewę (MMA 6-3-2).

Walka wieczoru:

115 kg.: Paweł Nastula pok. Andrzeja Wrońskiego przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), 1:09 runda 1

Pozostałe:

110 kg.: Andrzej Radomski pok. Ryszarda Andruszko przez poddanie (dźwignia na kręgosłup), 1:20 runda 1
115 kg.: Daniel Omielańczuk pok. Jakuba Beresińskiego przez KO (wysokie kopnięcie), 2:29 runda 1
105 kg.: Piotr Piotrowski pok. Szymona Bajora przez poddanie (uderzenia w parterze), 2:50 runda 2
88 kg.: Marek Kowalczyk pok. Ireneusza Cholewę przez jednogłośną decyzję

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.