W wigilijne popołudnie do stolicy Dagestanu zawita bardzo przyzwoicie obsadzona gala Challenge Of Champions – Best Of The Best. Event jest organizowany przez dagestański klub Boets 2007, ale pod szyldem federacji World Ultimate Full Contact. Poniżej prezentujemy krótką zapowiedź i rozpiskę.

W walce wieczoru w kompleksie sportowym Ali Alieva w Machaczkale zobaczymy starcie dwóch ciężkich o mocnych pięściach. Posiadacz pasa ADFC, Dagestańczyk Shamil Abdurahimov (MMA 12-1) niesiony dopingiem swojej publiczności powita w ringu weterana i mistrza King Of The Cage –  Tonego Lopeza (MMA 27-8). Zawodnik rostowskiego Peresvet FT w listopadzie miał bić się o pas ProFC ze znanym dobrze polskiej publice Davidem Olivią (MMA 6-0). Walka ta jednak nie odbyła się. W 2011 r. Dagestańczyk wystąpił jedynie na intratnej imprezie w Abu Dhabi. W pierwszej odsłonie finału zastopował Marcosa Oliveirę (MMA 5-3), a wcześniej na drodze po okrągły milion emirackich dirhamów rozbił Rameau Thierry Sokoudjou (MMA 12-10) i wypunktował weterana Jeffa Monsona (MMA 43-13). Z kolei dla kalifornijskiego Kryptonitu ten rok był nadzwyczaj obfity. Lopez stoczył dziewięć pojedynków, z czego sześć stanowią zwycięstwa. Obecnie zawodnik z Huntington Beach kontynuuje serię trzech wygranych z rzędu. Dwukrotnie triumfował nad Estevesem Jonesem (MMA 7-3) w ramach KOTC, a w październiku w Moskwie po czterech minutach walki odklepał balachą kaliningradzkiego fightera – Dmitriya Zabolotnego (MMA 14-4).

Organizatorzy przygotowali również czteroosobowy turniej kategorii królewskiej. Skład imprezy jest na tyle atrakcyjny, że warto zwrócić uwagę na to wydarzenie. Do przysłowiowego Grand Prix zakontraktowany został ulubieniec polskiej publiczności, finalista turnieju ciężkiego KSW i pogromca Michała Kity z gali FAŁ 2 – Konstantin Gluhov (MMA 20-7); w szranki z czołowym europejskim ciężkim staną: pochodzący z Soczi Bakhadir Ibragimov (MMA 3-1) i dagestański bokser Magomed Abdurahimov (MMA 0-0). Okazję do rewanżu nad popularnym Lacplesisem będzie miał także Holender Jesse Gibbs (MMA 10-5), to właśnie jemu Łotysz zaserwował brutalne KO w finale tegorocznego turnieju Pancrase Fighting Championship w Marsylii.

Ciekawie zapowiadają się pozostałe pojedynki. W limicie półciężkim rywal Marcina Elsnera z piętnastego eventu Union Nation Cup – ukraiński karateka Igor Sliusarchuk (MMA 7-5) przetestuje niedoszłego przeciwnika Tomka Narkuna – niepokonanego sambistę Saparbeka Safarova (MMA 4-0) z klubu Legion Fight. W wadze średniej inny rostowski legionista, utytułowany kickbokser zaczynający karierę w MMA – Vagab Vagabov (MMA 1-0) podejmie doświadczonego weterana ProFC – Białorusina Vladimira Katychina (MMA 11-4-1). Zaś kategorię niżej pochodzący z Anapy – Murad Abdulaev (MMA 3-2) zostanie skonfrontowany z Ormianinem Edikiem Abelyanem (MMA 0-1). W limicie lekkim Ramazan Suleybanov (MMA 1-1) sprawdzi się z Azerem Akishinem Babaevem (MMA 1-0).

W rywalizacji otwierającej galę – o pas absolutnego mistrza WUFC do 18 r.ż. zmierzą się: reprezentant gospodarzy Gadzhi Hanipaev (MMA 0-2) i Ukrainiec Pavlo Kulish (MMA 2-1) z ekipy Pro Team Peresvit. Walka ta odbędzie się w limicie do 68 kg.

Walka wieczoru:

Open.: Shamil Abdurahimov (12-1) vs. Tony Lopez (27-8)

Turniej wagi ciężkiej:

Open.: Konstantin Gluhov (20-7)
Open.: Jessie Gibbs (10-5)
Open.: Bakhadir Ibragimov (3-1)
Open.: Magomed Abdurahimov (0-0)

Pozostałe:

93 kg.: Saparbek Safarov (4-0) vs. Igor Sliusarchuk (7-5)
84 kg.: Vagab Vagabov (1-0) vs. Vladimir Katykhin (11-4-1)
77 kg.: Murad Abdulaev (3-2) vs. Edik Abelyan (0-1)
70 kg.: Ramazan Suleybanov (1-1) vs. Akishin Babaev (1-0)

Pojedynek o pas absolutnego mistrza WUFC do 18 r.ż:
68 kg.: Gadzhi Hanipaev (0-2) vs. Pavlo Kulish (2-1)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

12 KOMENTARZE

 1. Będzie jakiś stream?
  Albo transmisja na jakimś Rosyjskim kanale telewizyjnym?

 2. Fajnie, że Kostia już zawalczy, osobiście wiązałem wielkie nadzieje z pojedynkiem Gluhov vs Grabowski na MMA ATTACK ale coż… 🙂

 3. O Grabowskim wiemy, że na pewno zawalczy w BFC.

  A Gluhov – no cóż, może zawsze skopać tyłek Kicie w rewanżu

 4. Dlaczego upokarzającej?

  Dał się złapać na Taktrowa a wiadomo że nie jest wybitnym grplerem:)

 5. Dlaczego upokarzającej?

  Gdy zawodnik z takim doświadczeniem jak Gluhov w minutę przegrywa z debiutantem, to jest to upokarzające.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.