Już 5 sierpnia rosyjska Liga S-70 (Sambo-70 i klub Platforma) zorganizuje w Soczi rewelacyjnie zapowiadający się event, którego zwieńczeniem będzie drużynowa konfrontacja między Rosjanami, a ekipą Brazylii. Organizatorzy zakontraktowali dodatkowo cztery atrakcyjne superwalki, w których rywalami Rosjan będą zawodnicy pochodzący z zagranicy. Rosyjscy fighterzy stanowiący kartę walk to przede wszystkim ludzie znani z gal M-1, reprezentanci teamu Alexander Nevski, trenujący na co dzień z Fedorem – Maxim Grishin, Victor Nemkov, Dmitry Samoilov czy Alexander Volkov. Dodatkowo na tę batalię zaciągnięci zostali dwaj widowiskowi fighterzy z klubu RusFighters – Alexander Shlemenko i Alexander Sarnavskiy. Również brazylijscy rywale zapowiadają się solidnie m.in. Julio Brutus, Marcos Santana czy Marcio Cesar. Ta zacna impreza odbędzie się pod patronatem gubernatora Kraju Krasnodarskiego oraz mera Soczi, a w charakterze gości specjalnych wystąpią: Fedor Emelianenko (MMA 31-4) i aktor Jean-Claude Van Damme. Zapowiedź i dokładna rozpiska po kliknięciu.

W królewskiej kategorii barw carów będzie bronił sparingpartner Emelianenki, dysponujący silną stójką i nokautującym uderzeniem – Maxim Grishin (MMA 9-5), który przetestuje szczękę znanego z turnieju półciężkiego KSW – Julio Cezara da Limy (MMA 9-1). Pierwotnie rywalem Grishina miał być znany z klatki Pro Fightu – Mario Neto (MMA 11-5), jednak Brazylijczyk doznał kontuzji kolana i zastąpił go popularny Brutus. W limicie półciężkim solidny Rosjanin z Niżnego Nowogrodu Igor Savelyev (MMA 7-3-1) skrzyżuje rękawice z pochodzącym z Kurytyby Fernando Lageano Silvą (MMA 6-3). Natomiast sroga walka czeka zawodnika CM System – Marcosa Antonio Santanę (MMA 10-4). Widowiskowo walczący, doświadczony weteran Bellatora – Alexander Shlemenko (MMA 39-7) jak zwykle z resztą podyktuje wysokie warunki. W kategorii półśredniej odbędzie się pojedynek z serii typowy striker versus grappler. Utytułowany sambista Sergei Bal (MMA 8-7-1) spotka się z Mario Soldado Sartorim (MMA 8-3). W wadze lekkiej niepokonany podopieczny Shlemenki – Alexander Sarnavskiy (14-0) sprawdzi się z obieżyświatem Marcio Garcinhą Cesarem (MMA 14-5-1). Walka Tygrysa znalazła się w sierpniowej dziesiątce Sherdoga.

W superwalkach zobaczymy m.in. finalistę M-1 Selection 2010 Eastern Europe, dynamicznego karatekę Alexandra Volkova (MMA 11-3). Rywalem moskwianina będzie niepokonany Bułgar –  Nedyalko Karadjov (MMA 4-0). Natomiast ciężka przeprawa zapowiada się przed mistrzem Combat Sambo i brązowym pasem w Judo – Victorem Nemkovem (MMA 10-3).  Podopieczny Voronova i Michkova podejmie bardziej obytego na ringach Amerykanina Chucka Griggsby’ego (MMA 19-7). Weteran M-1 Dmitry Samoilov (MMA 11-5-1) wraca po kontuzji i praktycznie od razu uderza z grubej rury, konfrontując umiejętności z mającym krótki epizod w UFC Joe Vedepo (MMA 11-4). W pierwszej walce tej gali mocny chabarowszczanin Aleksey Shapovalov (MMA 6-1) sprawdzi się z doświadczonym i można powiedzieć sędziwym już Amerykaninem Zachem Lightem (MMA 8-10).

S-70 League. Russia vs. Brazil:

Open.: Maxim Grishin (9-5) vs. Julio Cezar de Lima (9-1)
93 kg.: Igor Savelyev (7-3-1) vs. Fernando Silva (6-3)
84 kg.: Alexander Shlemenko (39-7) vs. Marcos Antonio Santana (10-4)
77 kg.: Sergei Bal (8-7-1) vs. Mario Sartori (8-3)
70 kg.: Alexander Sarnavskiy (14-0) vs. Marcio Cesar (14-5-1)

Pozostałe:

Open.: Alexander Volkov (11-3) vs. Nedyalko Karadjov (4-0)
93 kg.: Victor Nemkov (10-3) vs. Chuck Grigsby (19-7)
84 kg.: Dmitry Samoilov (11-5-1) vs. Joe Vedepo (11-4)
79 kg.: Aleksey Shapovalov (6-1) vs. Zach Light (8-10)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

5 KOMENTARZE

  1. No nieźle, Sarnavskiy, Nemkov, Grishin i oczywiście Shlemenko szczególnie mnie interesują.
    Będzie z tego w ogóle jakiś stream?

  2. Podobno ma być transmisja na rosyjskim kanale Boets, więc po cichu liczę, że dostępny będzie stream. Choć z tym jest różnie. Na pewno tego samego dnia będzie stream z gali ProFC 30, która z kolei odbywa się w Rostowie.

  3. Naprawde musze przyznac, ze Liga S-70 czestuje nas bardzo dobra karta. Zreszta juz pierwszy event byl dosc solidny. Oby tak dalej.

  4. Intersujaca karta 😉 Jak zawsze jestem za brazylia. Ktos wie czy mozna to gdzies obejrzyc za darmo?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.