Znany jest już komplet par turnieju ciężkiego Bellatora w nadchodzącym siódmym sezonie. Ćwierćfinały zaplanowano na galę Bellator FC 75, która odbędzie się piątego października w Hammond w stanie Indiana. Jak informowaliśmy wcześniej, w pierwszej parze spotkają się finaliści poprzedniego turnieju: Amerykanin Eric Prindle (MMA 7-2) i czarny pas BJJ – Brazylijczyk Thiago Santos (MMA 10-1).

Istotna zmiana nastąpiła w zestawieniu Bretta Rogersa (MMA 12-4). Uczestnik Grand Prix Strikeforce nie będzie miał okazji przetestować Ruslana Magomedova (MMA 8-1). Jak dotąd nieznane są przyczyny absencji Rosjanina, nie wiadomo także czy zobaczymy go jeszcze w turnieju, czy wypadł całkowicie. Przeciwnikiem zawodnika pochodzącego z Chicago będzie należący do czołówki rosyjskiej dywizji ciężkiej – karateka Alexander Volkov (MMA 16-3). Perspektywiczny moskwianin od początku planowany był jako rezerwowy w turnieju kategorii królewskiej. Volkov miał stoczyć jeden, debiutancki pojedynek na początku siódmego sezonu Bellatora, a w razie potrzeby zastąpić kontuzjowanego zawodnika w Grand Prix. Podopieczny Fedora w ostatniej walce na chabarowskim Pucharze Mera rozbił pod koniec pierwszej rundy Serba Stefana Stankovicia (MMA 1-4), wcześniej w Kaliningradzie wypunktował weterana i byłego mistrza UFC – Ricco Rodrigueza (MMA 48-18, UFC 5-2).

Z kolei innego bardzo mocnego stójkowicza ze Wschodu, Białorusina Alexeya Kudina (MMA 14-4) czeka w debiucie przeprawa z równie silnym Amerykaninem – Markiem Holatą (MMA 12-3). 28-letni wychowanek białoruskiej szkoły boksu tajskiego w tym roku stoczył pięć pojedynków, wszystkie wygrał (w tym cztery przed czasem). Kudin kładł na deski przeciętnego weterana M-1 – Vladimira Kuchenko (MMA 5-13-1) i atletycznego Ukraińca Evgeniya Denshchikova (MMA 3-1). W czerwcu triumfował w turnieju na petersburskiej imprezie Russian MMA Championship. Na drodze do finału zdemolował dwóch Litwinów – Olega Tinnisa (MMA 1-3) oraz doświadczonego Tadasa Rimkevicusa (MMA 20-8), a w walce finałowej wypunktował Łotysza Konstantina Gluhova (MMA 24-10).

W ostatniej konfrontacji zobaczymy amerykańskiego kickboksera Rona Sparksa (MMA 8-1), który skrzyżuje rękawice z solidnym Anglikiem – Markiem Godbeerem (MMA 8-1). Poniżej rozpiska 1/4 turnieju:

Ćwierćfinały turnieju Bellatora w wadze ciężkiej
265 lbs.: Eric Prindle (7-2) vs. Thiago Santos (10-1)
265 lbs.: Brett Rogers (12-4) vs. Alexander Volkov (16-3)
265 lbs.: Mark Holata (12-3) vs. Alexey Kudin (14-4)
265 lbs.: Ron Sparks (8-1) vs. Mark Godbeer (8-1)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

5 KOMENTARZE

  1. Ten Volkov to jest chudzina, przy jego wzroście zbijanie do LHW raczej nie wchodzi w grę, więc powinien trochę urosnąć, bo walki w USA będą wymagać od niego znacznej fizyczności.

  2. Chłop przy ponad 2m i raptem mizernych 100 kg to będzie sporo leżał plecami na płótnie. A zbicie do LHW jest jak najbardziej możliwe, tylko pytanie czy to ma sens?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.