Ciekawe starcie w królewskiej kategorii zostało dodane do karty walk lutowej gali Bellator 216. W amerykańskim mieście Uncasville Matt Mitrione (13-6) zmierzy się z Sergeiem Kharitonovem (29-7).

Mitrione całkiem niedawno wypadł z turnieju Bellatora w wadze ciężkiej – w październiku uległ finaliście Ryanowi Baderowi (26-5). Wcześniej Amerykanin nie zaznał porażki pod banderą organizacji Scotta Cokera, pozostawiając w pokonanym polu między innym Fedora Emelianenko (38-5).

Rosjanin w październiku powrócił pod skrzydła Bellatora, nokautując Roya Nelsona (23-15) w pierwszej rundzie. Wcześniej Paratrooper pojedynkował się na galach M-1 Global oraz coraz śmielej porzucającej boks na rzecz MMA organizacji RCC, gdzie z tarczą wracał z pojedynków z takimi zawodnikami jak Geronimo Dos Santos (41-20) czy Joey Beltran (17-15).

Gala Bellator 216 odbędzie się 16 lutego 2019 roku. Póki co organizacja ogłosiła starcie w turnieju wagi półśredniej pomiędzy Paulem Daleyem (40-16), a Michaelem Pagem (13-0) oraz inne starcie w wadze ciężkiej, pomiędzy Cheickiem Kongo (29-10), a Vitaly Minakovem (21-0).

7 KOMENTARZE

  1. Minakov wrócił do bellatora ????oj chyba przeoczyłem tego news . Z tego co pamiętam to on był mistrzem tej organizacji ale z niej odszedł bez porażki

  2. To bedzie dobre. Kharitonov jest antyczny i ma spory przebieg, ale doswiadczenie ogromne. Wydaje mi sie lekkim faworytem, mimo ze jestem fanem tego luznego stylu Mitrione.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.