Jędrzejczyk

(Fot. Piotr Pędziszewski / MMARocks.pl) Jak poinformowali dzisiaj promotorzy z robiącej bardzo solidne imprezy moskiewskiej organizacji Fight Nights, na ich dwunastej edycji sztandarowej gali Battle At Moscow, która odbędzie się już 20 czerwca w pojedynku kobiet zobaczymy najlepszą zawodniczkę MMA w Rosji – Julię Berezikovą (MMA 7-3). Dla polskich kibiców ta walka będzie tym bardziej atrakcyjna, ponieważ jako przeciwniczkę dla znakomitej Rosjanki anonsowano niepokonaną w formule MMA Polkę – Joannę Jędrzejczyk (MMA 3-0). Rywalizacja została zakontraktowana w kategorii poniżej 57 kg.

Reprezentantka Arrachion MMA Olsztyn to utytułowana zawodniczka sportów uderzanych, ma na koncie liczne medale z Mistrzostw Świata i Europy w Kickboxingu oraz Muay Thai. Olsztynianka od ubiegłego roku stawia pierwsze kroki w zawodowym MMA i może pochwalić się już świetnym bilansem trzech wygranych. Joanna Jędrzejczyk w ostatniej swojej walce na majowej gali Warmia Heroes rozbiła soczystymi ciosami Angielkę Kate Jackson (MMA 4-2), tym samym zmuszając narożnik zawodniczki Koncept Gym do poddania swojej podopiecznej. Nadchodzący pojedynek w Moskwie będzie najpoważniejszym w dotychczasowej karierze Polki.

Pochodząca z dalekowschodniego Krasnokamienska, a mieszkająca obecnie w Sankt Petersburgu Julia Berezikova uważana jest za najlepszą Rosjankę występującą w mieszanych sztukach walki. To przekrojowa zawodniczka. Sporty walki trenuje od szóstego roku życia, a jako styl bazowy podaje judo, boks i bojowe sambo. W swoim zawodowym dossier odnotowała również sukcesy w Sandzie i Ju-Jitsu. Na polu wszechstylowej walki wręcz stoczyła dziesięć pojedynków, z czego w siedmiu to ona była górą. W 2007 roku po raz ostatni posmakowała goryczy porażki i od tamtej pory utrzymuje fantastyczną, zwycięską passę, aktualnie z sześcioma wygranymi z rzędu. W minionym roku na ringu pojawiła się trzykrotnie, zaliczając dwa triumfy nad doświadczoną Hiszpanką Karlą Benitez (MMA 10-4). Po niejednogłośnej decyzji na chabarowskim Pucharze Mera, w rewanżu podczas grudniowego Super Fight League w Indiach już nie pozostawiła wyboru sędziom i  w drugiej rundzie odklepała wyżej wspomnianą zawodniczkę z Barcelony.

Poprzedni artykułVblog Damiana Milewskiego z Fighters Arena 8
Następny artykułSergey Kharitonov wróci na ring w lipcu
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.