W najbliższy czwartek tj. 7 lipca rosyjska federacja Fight Nights zorganizuje kolejną galę z serii Bitwa pod Moskwą. Rosjanie przygotowali dziesięć walk, z czego siedem w formule MMA. Oprócz pojedynków mieszanych sztuk walki odbędzie się 4 os. turniej w tajskim boksie. W walce wieczoru w moskiewskiej hali Aquarium wystąpi weteran ringów MMA i ex-champion Sengoku w wadze piórkowej – Masanori Kanehara (MMA 17-9-5, #22 w rankingu MMARocks). Japończyk stracił pas w czerwcu ubiegłego roku, kiedy na gali SRC 13 został błyskawicznie i brutalnie znokautowany przez Brazylijczyka Marlona Sandro (MMA 18-2, #7 w rankingu MMARocks). W ostatnim czasie na imprezie Pancrase Impressive Tour 5 Kanehara znokautował w drugiej rundzie Motoshi Miyaji’ego (MMA 7-6). Teraz rywalem Japończyka będzie perspektywiczny i dynamiczny sambista Rasul Mirzaev (MMA 4-0). The Black Tiger na moskiewskim finale United Glory Series poddał balachą z dosiadu debiutującego Romana Kisheva (MMA 0-1). Pojedynek odbędzie się w kategorii poniżej 65 kg.

W superfighcie posiadacz pasa M-1 w wadze półśredniej Shamil Zavurov (MMA 16-1) zmierzy się z Kirgizem – Zhanybekiem Amatovem (MMA 0-1). Amatov na majowym Pucharze Fedora został łatwo poddany balachą przez doświadczonego Alexandra Butenkę (MMA 12-4). W tym przypadku panowie z Fight Nights raczej się nie popisali i reprezentant Kirgistanu nie powinien być problemem dla mocnego Zavurova, który będzie tutaj bił się o tytuł Mistrza Eurazji w MMA. Pierwotnie w tym pojedynku jako rywal Dagestańczyka wystąpić miał judoka i czterokrotny Mistrza Świata w Combat Sambo – Igor Isaikin (MMA 1-2).

Organizatorzy zakontraktowali również mecz między ekipami: Akademią MMA i moskiewskim NFight, gdzie zobaczymy m.in.: solidnego ciężkiego Ruslana Magomedova (MMA 5-1), niepokonanego zawodnika teamu Legion Rasula Magomedova (MMA 6-0) znanego z nieudanych konfrontacji z Polakami Stanislava Molodtsova (MMA 3-3), podróżującego dotychczas po syberyjskich eventach Ivana Kosova (MMA 1-4) czy przyzwoitego lekkiego petersburżanina z Action-Force – Antona Telepneva (MMA 4-1). Pełna rozpiska po kliknięciu.

Walka wieczoru:

65 kg.: Rasul Mirzaev (4-0) vs. Masanori Kanehara (17-9-5)

Finał turnieju Muay Thai:

65 kg.: TBA vs. TBA

Pozostałe:

77 kg.: Shamil Zavurov (16-1) vs. Zhanybek Amatov (0-1)

Akademia MMA vs. NFight

Open.: Ruslan Magomedov (5-1) vs. Vitalii Yalovenko (1-5)
93 kg.: Rasul Magomedov (6-0) vs. Sergey Filimonov (0-1)
84 kg.: Arsen Aliev (0-0) vs. Stanislav Molodtsov (3-3)
77 kg.: Boris Abasov (0-0) vs. Ivan Kosov (1-4)
70 kg.: Akmet Aliev (0-1) vs. Anton Telepnev (4-1)

Półfinały 4-os. turnieju Muay Thai:

65 kg.: Andrey Lemmer (Rosja) vs. TBA
65 kg.: Roman Mailov (Ukraina) vs. TBA
65 kg.: Vagner Pineiro (Brazylia) vs. TBA
65 kg.: Martin Sili (Słowacja) vs. TBA

 

"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.