Fight.Nights.Bitva.Na.Tereke.Poster

W najbliższy piątek rosyjska organizacja Fight Nights rozpoczyna swój październikowy festiwal gal. Na jesień szef kompanii promotorskiej – Kamil Gadziev  przygotował dla kibiców za Bugiem dwie solidnie obsadzone imprezy. Na początek moskiewscy promotorzy zawitają do Czeczenii. W stolicy republiki – Groznym odbędzie się mniejsza gala Fight Nights: Battle On Terek, której rozpiskę prezentujemy poniżej. Na karcie walk w sumie zobaczymy  jedenaście pojedynków.

W walce wieczoru wschodząca gwiazda rosyjskiej dywizji półciężkiej – Czeczen Abdul-Kerim Edilov (MMA 8-4) skrzyżuje rękawice z Polakiem Michałem Gutowskim (MMA 6-4, #7 w Rankingu PL). „Gutek” ma coś do udowodnienia sobie, jak i kibicom, jednak teraz czeka go wyjątkowo trudny wyjazd na front wschodni. Szczecinianin po znakomitej passie czterech zwycięstw (m.in. nad Elsnerem i Browarskim) wbił się do czołówki polskich rankingów kategorii półciężkiej, jego marsz zatrzymał dopiero Tomasz Narkun, a w sierpniu na gali w Belgorodzie uległ po ciosach anonimowemu Rosjaninowi Vadimowi Nemkovowi. Przeciwnik Polaka – pochodzący z Groznego sambista bojowy uważany jest za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników za naszą wschodnią granicą. 22-letni zawodnik ma na koncie aż osiem wygranych, ale przy tym cztery porażki. Jego głównym problemem jest to, że potrafi wpakować się w technikę kończącą, tak jak miało to miejsce w pojedynku z Charlesem Andrade czy wcześniej z Abdurahmanem Nurmagomedovem. Edilov aktualnie zmienił klub i po ciężkich przygotowaniach oraz dwóch wygranych z rzędu wraca na właściwy tor. My trzymamy kciuki za Gutowskiego i mamy nadzieję, że wykolei ten rosyjski talent, przywożąc wartościowy skalp do Polski.

Gala w Groznym nie mogła odbyć się bez pupila miejscowej publiczności – półśredniego Beslana Isaeva (MMA 24-6). Dynamiczny Czeczen zmierzy się z wirtuozem parteru, weteranem brazylijskich klatek – Andre Santosem (MMA 34-9). W tej samej kategorii wagowej świetny striker – Khusein Khaliev (MMA 6-1) dostał kąsek w postaci rozpoczynającego zawodową karierę zapaśnika z Kazachstanu – Aibeka Sametaeva (MMA 0-1). W sztucznym limicie poniżej 75 kg czołowy rosyjski półśredni – utytułowany Dagestańczyk Shamil Zavurov (MMA 21-3-1) sprawdzi obrony przed obaleniami podopiecznego braci Nogueira, przekrojowego Brazylijczyka Diego Bragi Alvesa (MMA 21-8-1). Warto wspomnieć jeszcze o starciu dwóch „średniaków”: doświadczony grappler z Rostowa nad Donem – Ruslan Khaskhanov (MMA 12-5) stanie na przeciw dagestańskiego sambisty, byłego zawodnika Bellatora – Sultana Alieva (MMA 9-1). Pełna rozpiska poniżej:

Data: 4 października 2013
Miejsce: Grozny, Czeczenia, Rosja

Walka wieczoru:

93 kg: Abdul-Kerim Edilov (8-4) vs. Michał Gutowski (6-4)

Pozostałe:

77 kg: Beslan Isaev (24-6) vs. Andre Santos (34-9)
75 kg: Shamil Zavurov (21-3-1) vs. Diego Braga Alves (21-8-1)
66 kg: Oleg Borisov (6-1) vs. Yusup Umarov (0-0)
77 kg: Khusein Khaliev (6-1) vs. Aibek Sametaev (0-1)
84 kg: Ruslan Khaskhanov (12-5) vs. Sultan Aliev (9-1)
84 kg: Beslan Ushukov (1-0) vs. Evgeniy Gontarev (0-0)
75 kg: Zaziz Abdulvakhabov (4-1) vs. Garik Aivazyan (0-0)
70 kg: Zurab Betergaraev (0-0) vs. Evgeniy Zuev (2-1)
77 kg: Umar Chichaev (1-0) vs. Ilya Kushnerik (0-1)

Walka otwarcia:

96 kg: Aslanbek Musaev (1-0) vs.  TBA

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.