Dwa duże wydarzenia w Rosji organizowane przez federację M-1 Global, mieszana gala MMA i K-1 na Litwie oraz dwie solidnie obsadzone gale w Skandynawii, to główne dania tego weekendu w Europie. O M-1 Challenge 29: Samoilov vs Miranda i M-1 Global: Fedor vs Monson pisaliśmy wcześniej, natomiast poniżej zapowiedź pozostałych trzech imprez.

Zaczniemy od mieszanej gali MMA i K-1 największej litewskiej organizacji Bushido. Na imprezie zatytułowanej Hero’s Lithuania 2011 w Wilnie wystąpi dwóch polskich fighterów. Dopiero co rozpoczynający swoją karierę w MMA Krzysztof Morzyszek (MMA 2-0), oraz debiutant Radosław Tomaszewski (MMA 0-0). Reprezentant stołecznych klubów Hunter MMA i Bellator Morzyszek wystąpi w czteroosobowym turnieju w wadze półciężkiej. Rywalem Polaka będzie znany z ProFC Ukrainiec Dmitriy Bulgak (MMA 2-2), natomiast drugą parę półfinałową tworzą, niemiecki kickbokser Hendrik Oschmann (MMA 4-4), oraz doświadczony zawodnik gospodarzy Egidijus Valavicius (MMA 21-9).

Z kolei drugi z walczących na Litwie Polaków półśredni Radosław Tomaszewski, reprezentuje team Okniński MMA Grudziądz i jak wspomniałem wcześniej będzie to jego debiutancka walka, podobnie zresztą jak i jego litewskiego rywala, którym będzie Arnas Sakocius (MMA 0-0).

Z Litwy przenosimy się do Danii, gdzie odbędzie się gala Cage Fight Live 2: Paulon vs Rosfort. W głównym daniu wieczoru fighter gospodarzy Kenneth Rosfort-Nees (MMA 13-4) skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Fernando Paulonem (MMA 7-3-1). Początkowo rywalem Rosforta miał być aktualny mistrz CFL w wadze lekkiej Austriak Phillip Schranz, jednak kontuzja pokrzyżowała plany organizatorów i teraz naprzeciw Duńczyka stanie czarny pas BJJ Paulon. Brazylijczyk wyszedł spod skrzydeł legendarnego Murilo Bustamante, a teraz prowadzi swoją szkołę BJJ w Austrii.  W MMA ostatnio nie ma dobrej passy, gdyż od czterech walk nie potrafi odnieść zwycięstwa. Ostatni raz ta sztuka udała mu się ponad dwa lata temu. Z kolei jeden z lepszych lekkich w Europie Rosfort, powraca aby odbudować się po ubiegłorocznej porażce z rąk znanego z UFC Matta Veacha. Co ciekawe dla obu będzie to dopiero pierwsza walka w tym roku.

W duńskim Herning zobaczymy również zawodnika Silesian Cage Club, Roberta Radomskiego (MMA 7-1), którego rywalem będzie Duńczyk Frodi Hansen (MMA 7-4). O walce czołowego polskiego półśredniego informowaliśmy w tym miejscu.

Ciekawie może być również w starciach niepokonanego Mikkela Parlo (MMA 5-0) z najlepszym niemieckim średnim Gregorem Herbem (MMA 10-4), oraz Andreasa Stahla (MMA 6-0) z Damirem Hadzoviciem (MMA 4-0).

Na koniec zawitamy do Finlandii. Tam w mieście Joensuu odbędzie się gala Shooto: Chicago Collision 9, gdzie w walce wieczoru zobaczymy znanych z walk w Polsce Fina Timo Karttunena (MMA 4-1) i Litwina Rimgaudasa Kutkaitisa (MMA 9-12). Ciekawie może być również w starciu solidnego fińskiego zawodnika Matteusa Lahdesmaki (MMA 11-6-3) z jedynym pogromcą Berserkera Wojciecha Lecha, Nayeb Hezamem (MMA 11-11).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.