W piątek pierwszego lipca w Kaliningradzie odbędzie się ciekawie obsadzona gala – Baltic Challenge 2. W walce wieczoru finalista tegorocznych Mistrzostw Rosji w Bojowym Sambo i pogromca Marcina Bartkiewicza – Dmitry Zabolotny (MMA 12-3) podejmie Samira Bourekbę (MMA 7-14). Holender wywodzi się z muay thai, a na co dzień trenuje w klubie Team Hardcore. Przeciętny zawodnik ostatnio wystąpił w listopadzie zeszłego roku, kiedy skapitulował pod ciosami dobrze znanego z ringów KSW – Toniego Valtonena. Wcześniej przegrywał z Dionem Starringiem, Marcusem Vanttinenem, Valdasem Poceviciusem czy Matteo Minonzio.

Oprócz tego odbędzie się dziewięć superwalk. Na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich, bowiem w stolicy obwodu kaliningradzkiego wystąpi półciężki zawodnik warszawskiego Nastula ClubArkadiusz Jędraczka (MMA 4-4). Arek skrzyżuje rękawice z miejscowym sambistą Niyazem Ramazanovem (MMA 1-2). Informacja na temat tej walki pojawiła się na naszej stronie tutaj. Ze względu na bliską lokalizację eventu warto wybrać się i kibicować Polakowi. Trzymamy kciuki.

W innej walce w kategorii półciężkiej solidny Rosjanin z Niżnego Nowogrodu –  Igor Savelyev (MMA 7-3-1) zmierzy się z Ukraińcem Vladimirem Shemarovem (MMA 9-9), który reprezentuje klub Pro Team Peresvit. Shemarova zwykle oglądamy jako sędziego ringowego na galach organizowanych przez federację ProFC. W wadze piórkowej debiutujący Rosjanin Magomed Muhumaev (MMA 0-0) sprawdzi się z bardzo wymagającym przeciwnikiem – litewskim sambistą  Sergeyem Grecicho (MMA 9-4-1). Zaś w kategorii królewskiej znany z występu na gali Pro Fight 5 Litwin Tadas Lithuanian Bear Rimkevicius (MMA 18-6) z pewnością postawi wysoko poprzeczkę, zaczynającemu zawodową karierę Rosjaninowi Olegowi Novoselovowi (MMA 0-0). Ciekawie również zapowiada się konfrontacja dwóch lekkich Amirkhana Mazihova (MMA 2-2) i czeskiego weterana wszechstylowej walki wręcz Jaroslava Poborsky’ego (MMA 16-26). Pełna rozpiska poniżej.

Walka wieczoru:

Open.: Dmitry Zabolotny (12-3) vs. Samir Bourekba (7-14)

Pozostałe:

93 kg.: Igor Savelyev (7-3-1) vs. Vladimir Shemarov (9-9)
66 kg.: Magomed Muhumaev (0-0) vs. Sergey Grecicho (9-4-1)
Open.: Oleg Novoselov (0-0) vs. Tadas Rimkevicius (18-6)
93 kg.: Marat Aliaskhabov (0-1) vs. Dimitar Kamenov (1-2)
77 kg.: Sergey Jakavlev (0-0) vs. Lauri Vaatainen (5-2)
70 kg.: Amirkhan Mazihov (2-2) vs. Jaroslav Poborsky (16-26)
93 kg.: Niyaz Ramazanov (1-2) vs. Arkadiusz Jędraczka (4-4)
Open.: Alexey Krupnyakov (1-0) vs. Denis Nikulin (3-1)
84 kg.: Danil Bahtiyarov (0-0) vs. Magnus Strandner (0-0)

Karol Dąbrowski
"Miłośnik" MMA. W roli publikującego na Rocksach od 2010 roku. Ogólnie rzecz ujmując Mieszane Sztuki Walki z regionu postsowieckiego. Tłumaczenia cyrylicy, kontrola dostaw gazu do Polski oraz pędzenie 90-cio procentowego bimbru. Na co dzień ponadnormatywny kołchoźnik, amator wódki, pierogów (niekoniecznie ruskich), kartofli, zsiadłego mleka i oddany fan Vyacheslava Datsika.

2 KOMENTARZE

  1. zawodnik Alexey Krupnyakov walczacy w open to brązowy medalista mistrzostw swiata w zapasach w stylu wolnym

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.