Po przejściu zapowiedź i karta walk sobotniej gali ACB 26: Grand Prix w Groznym.

W najbliższą sobotę czeczeńska organizacja Absolute Championship Berkut po Soczi, Sankt Petersburgu i Moskwie powróci ze swoją dużą galą na ojczystą ziemię. Już 28 listopada w groźnieńskiej hali Coliseum kibice zobaczą trzynaście pojedynków, w tym jeden polsko – czeczeński hit!

W kategorii średniej weteran polskiej sceny MMA, dwukrotny triumfator turniejów KSW, Antoni Chmielewski (MMA 30-13, 6. w Rankingu PL) skrzyżuje rękawice z pogromcą Mateusza Strzelczyka i Artura Kadłubka, silnym Czeczenem Arbim Agujevem (MMA 19-6). Mocno promowany przez czeczeńską organizację „Monster” do pojedynku z warszawiakiem przygotowywał się w polskim klubie Berkut Arrachion Olsztyn. Wywodzący się podobnie, jak Chmielewski z judo 27-letni austriacki Czeczen od ponad trzech lata pozostaje niepokonany i praktycznie wszystkie wygrane notował przed czasem. Z kolei polski judoka ma za sobą ogromny bagaż doświadczeń z przeróżnych aren. Jednak ostatnio występował w zasadzie tylko w klatce PLMMA. Chmielewski odklepał kolejno Janusza Dylewskiego, Michała Pawłowskiego, Niemca Jonasa Billsteina oraz Sylwestra Borysa. W miedzy czasie na fali tych szybkich poddań niespodziewanie przegrał po ciosach Greka Nikosa Sokolisa. Warto nadmienić, że „Antonio” walczył na trudnym rosyjskim terenie już trzy razy i trzykrotnie wywoził wygraną! Czy doświadczony Antoni Chmielewski będzie w stanie zatrzymać „marsz” zawodnika klubu Berkut?

W walce wieczoru o pas kategorii muszej zmierzy sie dwóch sambistów, pochodzący z Doniecka Ruslan Abiltarov (MMA 19-5) i niepokonany na ringu MMA, Dagestańczyk Velimurad Alkhasov (MMA 3-0). Pojedynek ten miał odbyć się w październiku, ale został przełożony ze względu na stan zdrowia Alkhasova. W miejsce tej walki Ruslan Abiltarov stoczył udany pojedynek z Nikitą Kochetkovem, którego poddał w nieco ponad trzy minuty.

W limicie półśrednim, jeden z najlepszych rosyjskich zawodników w tej kategorii wagowej, eksplozywny Beslan Isaev (MMA 32-7) podejmie przed własną widownią Francuza Gaela Grimaud (MMA 19-6). Czeczen nie przegrał walki od października 2013 roku, Ostatni raz walczył w styczniu na płockiej gali ACB, podczas imprezy w Orlen Arenie uśpił w pierwszej rundzie Brazylijczyka Zezao Tratora (MMA 37-13-1). Solidny Francuz ma za sobą wygrane nad takimi zawodnikami jak Bruno Carvalho czy doskonale znany z KSW Jesse Taylor, ale od dwóch lat pozostaje bezrobotny. Jego aktualna forma stoi więc pod znakiem zapytania. W tym samym limicie powróci do klatki utalentowany moskwianin Sergey Khandozhko (MMA 21-2-1). Po przegranej w półfinale turnieju z Czeczenem Albertem Duraevem, „Honda” ma coś do udowodnienia swoim kibicom i właścicielom organizacji ACB. W Groznym spotka się z mocno bijącym Kubańczykiem Guilherme Martinezem Ayme (MMA 8-2).

Transmisja na żywo z gali dostępna będzie w sobotę na kanałach Boitsovskiy Klub (Бойцовский клуб) i Boets (Боец) od godziny 16.00 polskiego czasu. Poniżej karta walk:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w wadze muszej
57 kg: Ruslan Abiltarov (19-5-1) vs. Velimurad Alkhasov (3-0)

Pozostałe:

77 kg: Gael Grimaud (19-6) vs. Beslan Isaev (32-7)
84 kg: Antoni Chmielewski (30-13) vs. Arbi Agujev (19-6)
84 kg: Muslim Khizriev (6-1) vs. Julio Cesar dos Santos (14-3-1)
77 kg: Guilherme Martinez Ayme (8-2) vs. Sergey Khandozhko (21-2-1)
93 kg: Ilya Shcheglov (3-1) vs. Dovletdzhan Yagshimuradov (10-5)
70 kg: Roman Avdal (5-3) vs. Shamil Nikaev (3-0)
77 kg: Patrik Kincl (14-8) vs. Renat Lyatifov (29-19)
70 kg: Amirkhan Adaev (8-2) vs. Jonas Boeno do Rosario (30-10)
Open: Mukhamed Vakhaev (2-4) vs. Vinicius Lima (9-4
57 kg: Oscar Dolchin (3-2) vs. Rasul Albaskhanov (3-1)
70 kg: Baz Mohammad Mubariz (5-3) vs. Rasul Ediev (5-2)
Open: Abdulhamid Davlatov (1-0) vs. Kurban Ibragimov (1-1)

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.