ACB.22.Poster

Poniżej zapowiedź i rozpiska wydarzenia ACB 22: Duraev vs. Gadzhidaudov, które odbędzie się 12 września w Sankt Petersburgu.

Transmisja na żywo na kanale Boitsovskiy Klub (ros. Бойцовский клуб) od godziny 18.00 polskiego czasu.

W najbliższą sobotę organizacja Absolute Championship Berkut odwiedzi Sankt Petersburg. Groźnieńska federacja zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsekwentnie organizuje minimum jedną galę miesięcznie. W tak szerokim terminarzu gal nie zawsze jednak mamy okazję oglądać Polaków… tym razem jednak gorąco zachęcamy kibiców nad Wisłą do oglądania transmisji z wydarzenia, które  odbędzie się w peterssburskiej Hali Lodowej, ponieważ na karcie walk wystąpi czołowy polski półśredni, niepokonany Emil Różewski (MMA 6-0, 14. w Rankingu PL). Reprezentant stołecznego WCA Fight Team zmierzy się na rosyjskiej ziemi z Czeczenem Imranem Abaevem (MMA 2-1). Dla 27-letniego zawodnika klubu Berkut Grozny, „Róża” będzie pierwszym tak poważnym zagranicznym rywalem. Wcześniej Abaev mierzył się ze zmiennym szczęściem jedynie ze swoimi rodakami w klatce ACB. Emil Różewski w tym roku występował tylko raz, podczas gali Slugfest 3 w Trzemesznie wypunktował Damiana Pomockę (MMA 3-4). Z kolei ubiegły rok Polak może spokojnie zaliczyć do bardzo udanych, bowiem zgromadził na swoim koncie aż cztery skalpy i przy tym nie przegrał ani jednej walki.

W walce wieczoru mocny grappler, doskonale kojarzony z płockiej odsłony Absolute Championship Berkut, Czeczen Albert Duraev (MMA 7-3) skrzyżuje rękawice z Dagestańczykiem Ustarmagomedem Gadzhidaudovem (MMA 7-1) i będzie to pojedynek o pas mistrzowski ACB w wadze półśredniej. Kibiców czeka jeszcze jedno starcie mistrzowskie. W kategorii muszej doświadczony Ukrainiec Ruslan Abiltarov (MMA 18-5) spotka się z zakontraktowanym na dniach Rosjaninem Nikitą Kochetkovem (MMA 3-2). Interesująco zapowiada się również pojedynek w wadze lekkiej pomiędzy pogromcą naszego Jakuba Kowalewicza, Kabardyjczykiem Olegiem Bagovem (MMA 19-8) i notującym imponującą serię dziesięciu zwycięstw z rzędu moskwianinem, Eduardem Vartanyanem (MMA 11-1). W tym samym limicie czeczeńscy promotorzy podpisali walkę, powracającego po długiej przerwie, triumfatora turnieju Bellatora w kategorii piórkowej – rewelacyjnego Magomedrasula Khasbulaeva (MMA 21-5). Dagestański „Frodo” na początek zmierzy się z weteranem brazylijskich klatek Antonio Magno (MMA 17-3). Poniżej pełna karta walk:

Walka wieczoru:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w wadze półśredniej
77 kg: Ustarmagomed Gadzhidaudov (7-1) vs. Albert Duraev (7-3)

Pozostałe:

Pojedynek o tytuł mistrzowski ACB w wadze muszej
57 kg: Ruslan Abiltarov (18-5) vs. Nikita Kochetkov (3-2)

70 kg: Zulfikar Usmanov (6-5) vs. Abdul-Aziz Abdulvakhabov (10-1)
70 kg: Eduard Vartanyan (11-1) vs. Ali Bagov (19-8)
70 kg: Antonio Magno (17-3) vs. Magomedrasul Khasbulaev (21-5)
84 kg: Nikola Dipchikov (13-3) vs. Dmitriy Samoilov (18-7)
77 kg: Emil Różewski (6-0) vs. Imran Abaev (2-1)
70 kg: Alexander Chernov (5-3) vs. Sergey Bal (15-7)
57 kg: Kirill  Medvedovsky (4-0) vs. Askar Askarov (2-0)
57 kg: Taras Gritskov (6-1) vs. Khamzat Bukiev (2-0)
93 kg: Aleksey Bondarchuk (0-0) vs. Dmitriy Nevinny (2-1)

7 KOMENTARZE

  1. Przeciwnik Róży nie ma jakiegoś imponującego rekordu, ale nigdy nic nie wiadomo z ludźmi ze wschodu. Dobrze by wyglądała jakąś przekonująca wygrana, najlepiej przed czasem w rekordzie polaka.

  2. Rosyjscy zawodnicy to wielka niewiadoma, czasami zawodnicy ze wschodu mając ujemny bilans są lepsi od naszych z dodatnim bilansem, więc niewiadomo jak będzie.

  3. Rosyjscy zawodnicy to wielka niewiadoma, czasami zawodnicy ze wschodu mając ujemny bilans są lepsi od naszych z dodatnim bilansem, więc niewiadomo jak będzie.

    No dokładnie 🙂 Ja się boje zawsze jak nasi Zawodnicy walczą na ACB z tymi czeczenami czy ruskimi 😛 Oby Emil dał rade ! 🙂

  4. tak jak piszecie panowie. nie ma co patrzeć na bilanse fighterów ze wschodu, bo w praktyce tacy z rekordem 2-1 są nieraz przedzikami. powo Emil!

  5. Małą poprawka – Koczetkow (Kochetkov) nie będzie walczył o pas w muszej, to tylko tymczasowa walka na zastępstwo dla Abiltarova, póki Alkhasov się nie wykuruje (ma chyba paciorkowca, o ile dobrze pamiętam, co wyszło parę dni temu). Walka o pas będąca finałem turnieju odbędzie się najprawdopodobniej w listopadzie.

  6. Małą poprawka – Koczetkow (Kochetkov) nie będzie walczył o pas w muszej, to tylko tymczasowa walka na zastępstwo dla Abiltarova, póki Alkhasov się nie wykuruje (ma chyba paciorkowca, o ile dobrze pamiętam, co wyszło parę dni temu). Walka o pas będąca finałem turnieju odbędzie się najprawdopodobniej w listopadzie.

    Dzięki Billy 😉 Już poprawiam w rozpisce.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.