Najlepsza zawodniczka MMA w Polsce, Joanna Jędrzejczyk wyjechała na treningi do Holandii aby szkolić się pod okiem legendarnego zawodnika K-1 Ernesto Hoosta.

Była mistrzyni UFC w przeszłości, podczas czasach startów w formule Muay Thai trenowała już pod okiem Hoosta w Team Mr. Perfect. Teraz mimo wielu sukcesów w UFC postanowiła jak sama mówi, wrócić do korzeni podczas ponownej drogi na szczyt w zawodowym sporcie.

Poniżej migawka z treningu z dawnych lat

via Gfycat

Ernesto Hoost to utytułowany holenderski kick-boxer, czterokrotny mistrz świata prestiżowego turnieju K-1 World Grand Prix, wielokrotny mistrz świata w boksie tajskim oraz kickboxingu. Uważany jest za jednego z najwybitniejszych kickboxerów w historii tego sportu. Debiutując w 1993 roku w turnieju K-1 World Grand Prix 1993, zabrakło mu jednej wygranej do zdobycia tytułu mistrza świata.

Swoją emeryturę ogłosił trzynaście lat później, w grudniu 2006 roku po przegranej walce z Semmy Schiltem w półfinale turnieju K-1 World GP Final w Tokyo Dome, Japonii. Powrócił na dwie walki w 2014 roku pokonując Thomasa Stanley`a i Petera Aertsa.

W Amsterdamie prowadzi własny klub „Team Mr. Perfect”. Wśród jego podopiecznych byli tak znani zawodnicy jak Paweł Słowiński, Patrick Barry, Tyrone Spong czy właśnie Joanna Jędrzejczyk. Trenował również w pewnym momencie swojej kariery jednego z najlepszych zawodników w historii MMA, Fedora Emelianenko.

1 KOMENTARZ

  1. Fajnie by było żeby ten powrót do korzeni oznaczał też powrót dyspozycji JJ sprzed wyjazdu do ATT

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.