Pretendent do tymczasowego pasa wagi średniej UFC Yoel Romero pozwał producenta suplementów, firmę Goldstar Performance Products.

Kubańczyk złożył pozew w sądzie w New Jersey w którym oskarża firmę suplementacją o zaniedbanie z powodu którego do jego organizmu trafiły substancje znajdujące się na liście zakazanych w ramach polityki antydopingowej UFC (ibutamoren) a które nie były wymienione na opakowaniu produktu.

Romero używał suplementu Shred Rx który okazał się zanieczyszczony co potwierdziły niezależne badania USADA. Ta sytuacja miała wpływ na zmniejszenie kary zawieszenia zawodnika z początkowych dwóch lat do sześciu miesięcy. Tuż przed wpadką dopingową, Romero na gali UFC 194 pokonał Ronaldo „Jacarę” Souzę i awansował na 2 miejsce w rankingach wagi średniej UFC z gwarantowaną walką o mistrzowski pas.

W swoim pozwie Romero argumentuje, że firma Goldstar z powodu zaniedbań dopuściła do zanieczyszczenia suplementów czym doprowadziła do utraty dobrego imienia zawodnika oraz odebrała mu szansę na walkę o mistrzowski pas UFC.

Yoel Romero kolejną walkę stoczy 10 lutego na gali UFC 221. Stawką w walce z Luke Rockholdem będzie tymczasowy pas mistrza wagi średniej UFC.

3 KOMENTARZE

  1. Jak wygra to ruszy lawina pozwów od  biednych, oszukanych zawodników mma przeciwko złym korporejszyn 🙂  Z tym, że wielu wie, które są zanieczyszczone i specjalnie ich używają 🙂

  2. tak zawsze jest w tej branży, później sie czyści i np na pudełku jest że może zawierać śladowe ilości orzecha czy innych dziwacznych alergenów

  3. Nie ogarniam tematu supli za bardzo, ale walenie prohormonów jest dozwolone ???

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.