Organizacja Mirosława Oknińskiego galą PLMMA 72 w Łomiankach zadebiutowała w sobotę w telewizji Puls TV.

Gale PLMMA do niedawna transmitowane były w telewizji Orange Sport, ale po  zamknięciu tej stacji Mirosławowi Oknińskiemu udało się przenieść swój produkt do TV Puls. Jest to stacją o dużo większym zasięgu od tego, jakim dysponowało Orange Sport więc i na wyniki oglądalności musimy spojrzeć trochę inaczej. W niszowej telewizji Orange Sport, zdarzały się bowiem galę PLMMA które oglądało średnio po 6 tysięcy widzów. Na ich tle, sobotni wynik średniej ilości widzów – 170 tysięcy oraz udział 3.1% w grupie komercyjnej oraz AMR w 4+ wynoszący 366 tysięcy widzów o czym poinformował Artur Ostaszewski rzeczywiście wygląda imponująco:

Szczytowy moment oglądalności nastąpił o godzinie 20:33 kiedy wydarzenie sportowe śledziło w telewizji TV Puls średnio 235 tysięcy widzów w grupie komercyjnej.

Niestety wyniki te nie wystarczyły aby TV Puls pokonał w sobotni wieczór swoją najbliższą konkurencję czyli stacje TVN 7 oraz TV 4. Wynik gali PLMMA 72 był również słabszy od emitowanego tydzień temu, dokładnie w tych samych godzinach 20.00 – 23.18 filmu Django który zanotował udział 5,4% oraz miał średnio 285 tysięcy widzów w grupie komercyjnej czyli o ponad 60% więcej od sobotniej gali PLMMA 72.

Update:

Dla porównania sprawdziliśmy wyniki konkurencyjnych dla TV Puls stacji i programów które nadawały w tym czasie. Telewizja TV4 – podczas gali emitowała 2 odcinki serialu „Policjantki i policjanci” – udziały w grupie komercyjnej odpowiednio 5,7% i 7,1% oraz 1 odcinek serialu „Sprawiedliwi – wydział kryminalny” z udziałem 5,4%.

Telewizja TVN 7 – większa cześć transmisji gali pokrył film „Daję nam rok” (20.54-23.00) z udziałem 5,1% w grupie komercyjnej. Co ciekawe, na kanale Puls 2 leciał od godziny 20.00 do 22.31 film „Iniemamocni”, który odnotował prawie identyczny wynik jak gala PLMMA transmitowana na głównym Pulsie (167 000 / 3,0%)

Porównując do programów z tej samej anteny: dwa tygodnie wcześniej o tej samej godzinie (20.00) film „Wpół do śmierci” uzyskał udział 4,6% w grupie komercyjnej a tydzień wcześniej (11.02) również o 20.00 film „Liberator” – który miał udział 7,1% w GK i średnio 420 tysięcy widzów czyli 2.5 raza lepiej niż PLMMA.

Update 2:

Do naszej redakcji TV Puls przysłała informację z wypowiedzią prezesa Telewizji Puls pana Dariusza Dąbskiego który wydaje się być zadowolony z pierwszej gali PLMMA transmitowanej w jego telewizji:

Gala PL MMA, którą na żywo transmitowała TV Puls, została zorganizowana przez „Nastula & Okniński team” na bardzo wysokim sportowym poziomie. Zawodnicy z całego świata byli bardzo dobrze dobrani, nie zabrakło emocji a nawet momentów kontrowersyjnych. Wspólnie przygotowaliśmy bardzo ciekawe sportowe widowisko, które widzowie TV Puls mogli obejrzeć na żywo. Był to dla nas, jako telewizji, debiut w transmisji live i od razu zaczęliśmy od tak spektakularnego wydarzenia, jakim jest międzynarodowa gala PL MMA. I zdaliśmy ten egzamin

W informacji prasowej pojawiła się też niezbyt jasna dla przeciętnego czytelnika informacja na temat oglądalności gali PLMMA 72. W poniższej informacji użyto bowiem liczb które pokazują sumarczny „minutowy” zasięg stacji określając go mianem oglądalności gali:

Transmisja na żywo z 72. gali PL MMA w TV Puls przyciągnęła przed telewizory 2,8 milionów widzów (zasięg w grupie All 4+). Już we wtorek 7 marca od godz. 00:15 TV Puls zaprasza na skróty z gali. Widowisko można też oglądać w nieodpłatnym serwisie VOD TV Puls, playpuls.pl, pod linkiem http://playpuls.pl/rozrywka/gala-pl-mma

2 KOMENTARZE

  1. Tytuł powinien brzmieć "Miras Gracie nieznacznie gorszy od Tarantino" 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.