Kolejny tydzień, kolejny Weekendowy Przegląd Klatek/Ringów. Tym razem sporo walk byłych zawodników UFC, starcia Polaków na wyspach, gale na wschodzie oraz inne pojedynki, o których przeczytacie poniżej.

Środa (27.09)

Bispo przegrywa w Kijowie, Askhabov z pasem wagi piórkowej

Przegląd rozpoczynamy w Kijowie na gali World Warriors Fighting Championship 8. W karcie walk znalazło się wielu ciekawych zawodników, głównie z Ukrainy. W głównym pojedynku wieczoru zobaczyliśmy starcie znanego polskim kibicom Leandro Bispo (7-5), który przegrał na pół minuty przed końcem pojedynku z Sergeyem Guzevem (18-3). Stawką walki był pas mistrzowski w wadze średniej. Tytuł w kategorii piórkowej wywalczył natomiast Khasan Askhabov (15-2), który przez techiczny nokaut odprawił Dragana Pesica (13-9). Zwycięstwa podczas gali zdobywali również między innymi Rasim Mammedov (6-0) w wadze półśredniej, Andrey Krasnikov (12-3) w wadze piórkowej, Fares Ziam (7-2) w wadze lekkiej oraz Yanis Ghemmouri (6-1) w wadze koguciej.

Aleksander Emelianenko wrócił do MMA

Przenosimy się na wschód. W Moskwie odbyła się gala WFCA 42, podczas niej również zobaczyliśmy zawodników znanych polskim kibicom mieszanych sztuk walki. Delson Heleno (30-10), który w 2014 roku zmierzył się z Tomaszem Drwalem, zwyciężył przez poddanie zza pleców w pierwszej rundzie z Nodarem Kudukhashvilim (12-4). Czwartą porażkę po zwolnieniu z organizacji UFC stoczył Ildemar Alcantara (21-12), który w trzeciej rundzie został rozbity łokciami przez Alexeya Efremova (19-7). Przenosząc się w górę karty zwycięstwa odnieśli kolejno Zurab Betergaraev (13-2, zwyciężył z Shotą Akhulashvilim), Said Nurmagomedov (11-1, na punty wygrał z Luisem Nogueirą), a także Maxim Grishin (25-7, pokonał Dirleia Broenstrupa). W drugiej co do ważności walce zobaczyliśmy powrót Aleksandra Emelianenki (24-7). Rosjanin potrzebowal zaledwie 36 sekund aby znokautować Geronimo dos Santosa (39-20) i odnieść pierwsze od ponad trzech lat zwycięstwo. W walce wieczoru jednogłośną decyzją sędziów Mikhail Malyutin (35-13) pokonał Fabiano „Jacarezinho” Silvę (28-10), który w 2016 przegrał na KSW 34 z Arturem Sowińskim.

Piątek (29.09)

FNG 74 za nami

Także w Moskwie, jednak dwa dni później, odbyła się gala Fight Nights Global 74, podczas której kibice zobaczyli dwanaście pojedynków. W trzech głównych starciach David Khachatryan (24-3) pokonał jednogłośną decyzją sędziów Ivana Musardo (25-11), w ten sam sposób Aliaskhab Khizriev (11-0) odprawił Yasubeya Enomoto (16-10), natomiast w głównym pojedynku wieczoru Nikolay Aleksakhin (20-5) pokonał przez techniczny nokaut Mike’a Gravesa (6-1).

Prochazka wygrywa w Czechach

W Brnie odbyła się gala Fusion FN 16: Cage Fight Brno, która zorganizowana została pod patronatem RIZIN FF. Z tego też powodu w akcji zobaczyliśmy Jirego Prochazkę (19-3), który już w pierwszej rundzie znokautował Williana Roberto Alvesa (12-6), odnosząc trzecią wygraną po przegranej z Muhammedem Lawalem. Pas wagi półciężkiej organizacji Fusion FN zdobył Jan Gottvald (6-1), który po pięciu rundach na punkty pokonał Mohameda Saida Maalema.

Sobota (30.09)

Celiński i Saidov zwyciężają w ACB

Sobotę w światowym MMA rozpoczęła gala Absolute Championship Berkut 71, która odbyła się w Moskwie. Podczas tego wydarzenia ważne zwycięstwa odnotowali Karol Celiński (15-6) oraz Aslambek Saidov (21-5). Tytuły mistrzowskie w dywizji lekkiej i koguciej wywalczyli kolejno Eduard Vartanyan (18-3) i Petr Yan (8-1). Pełne wyniki oraz szczegółową relację zobaczycie klikając tutaj.

Porażki Polaków w Anglii

W Anglii, w mieście Bolton, odbyła się dziewiętnasta gala Full Contact Contender. Niestety podczas tego wydarzenia reprezentanci Polski nie mieli szczęścia. Łukasz Pilch (2-1) poniósł pierwszą porażkę w karierze odklepując duszenie zza pleców w starciu z Matthew Bonnerem (2-2). Swoje starcia na szczeblu amatorskim przegrali również Kamil Gidaszewski (1-6) oraz Alan Alan (0-1). W walce wieczoru Kevin Fryer (6-2) pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Alexa Minoguego (8-7), natomiast pas kategorii półśredniej zdobył Kenneth Richardson (4-0), który na punkty pokonał Tony’ego Morgana (3-2). To własnie podczas tego wydarzenia doszło do kuriozalnego poddania, którego wcześniej świat MMA nie widział – Jonno Mears (2-0) poddał Aarona Jonesa (0-1) dźwignią boston crab.

John Magurie zwycięża w powrocie

Znany polskim kibicom John Maguire (25-9) udanie powrócił do klatki po blisko rocznej przerwie od ostatniego starcia z Borysem Mańkowskim. Brytyjczyk w walce wieczoru gali Rise of Champions 4 poddał skrętówką Shaha Hussaina (11-12) w drugiej rundzie.

Pech Daniela Rutkowskiego

Kolejna gala na wyspach z udziałem polskich zawodników, tym razem On Top: Toe 2 Toe w Szkocji. Można stwierdzić, że wydarzenie bardziej udane, niż wcześniej wspomniane Full Contact Conteder. W starciach amatorskich Przemysław Krakowiak (2-0) większościową decyzją sędziow pokonał Davida Slattery’ego, a Paweł Włodarczak (3-2) poddał duszeniem zza pleców Dane’a Dicksona (1-4). W walce wieczoru doszło do pojedynku Daniela Rutkowskiego (3-2) ze Stevem McIntoshem (3-0), jednak zakończył się on nielegalnym uderzeniem w krocze, po którym zawodnik ze Szkocji nie chciał kontynuować walki. Kilka słów od Rutkowskiego możecie przeczytać poniżej.

Jędraszczyk pokonał Głąba w Ostrowie Wielkopolskim

W Ostrowie Wielkopolskim odbyła się gala Octagon No Mercy Runda 3: Fight or Die. Kibice zobaczyli pojedynki w zawodowej i amatorskiej formule MMA, jak i w kickboxingu. Tomasz Koźmiński (4-3) zanotował czwartą wygraną w karierze poddając duszeniem zza pleców Łukasza Szecówkę (0-3) w rundzie pierwszej, natomiast w walce wieczoru Jacek Jędraszczyk (5-0) jednogłośną decyzją sędziów odprawił Mateusza Głąba (4-1). Były to pojedynki zawodowe.

Przegrana Charzewskiego w Czechach

W walce wieczoru gali Victory Fighting Championship League 5 Łukasz Charzewski (2-1) przegrał pierwszą walkę w karierzę. Polaka na punkty pokonał Tanas Skevopulos (2-1). W karcie walk znaleźli się również inni reprezentanci naszego kraju, którzy stoczyli pojedynki półzawodowe. Wśród nich zwyciężyć Maciej Rębacz (2-1) ze Szkoły Walki Drwala. Porażkę poniósł jednak Jacek Buczko (0-1).

Camus z kolejnym zwycięstwem poza UFC

Chico Camus (18-7) odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu od momentu zwolnienia z organizacji UFC. Amerykanin jednogłośną decyzją sędziów pokonał Andrew Whitneya (14-6). Stawką walki wieczoru gali No Mercy VI był pas mistrzowski w wadze ciężkiej, który zdobył Maurice Greene (5-1) po znokautowaniu Parnella Davisa (8-4).

Trzy walki o pas w Jungle Fight

Trzy pojedynki o tytuły mistrzowskie zobaczyli kibice podczas gali Jungle Fight 92, która odbyła się w Belo Horizonte. Wszystkie zakończyły się decyzjami sędziów (w brazylijskiej organizacji trzy rundy po pięć minut). W kategorii muszej Denis Araujo (14-1) pokonał Bruno Menezesa, w dywizji piórkowej Felipe Colares (8-0) zachował rekord bez porażki pokonując Caio Gregorio (5-2), a Erick Barbosa (19-7) rozprawił się z Cleitonem Silvą (12-2) broniąc pas organizacji Jungle Fight w kategorii lekkiej.

https://twitter.com/Jonnyboy_6969/status/914312744467386373

Cruickshank znokautował rywala

Kolejna gala z udziałem byłego zawodnika UFC. W walce wieczoru KOP 58 w Grand Rapids, Daron Cruickshank (19-10) znokautował wysokim kopnięciem Alexandra Trevino (8-8).

Pfister znów wygrywa

Cody Pfister (14-6-1) odniósł drugie zwycięstwo poza szeregami organizacji UFC. Amerykanin już w pierwszej rundzie rozpracował Charlesa Bennetta, którego poddał duszeniem zza pleców.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.